Sekrety kremów na noc – czy i jakich używać?

Twarz

Jaki sekret tkwi w stosowaniu kremów na noc? Czy w ogóle warto je używać? A jeśli tak, to jaki krem na noc powinniśmy wybrać? Poznanie odpowiedzi na te pytania, jest bardzo istotną sprawą dla kobiety dbającej o wygląd i zdrowie swojej cery. Kremy na noc odgrywają bardzo ważną rolę dla naszej cery. Można powiedzieć, że są one wręcz niezbędne do tego by nasza skóra była zdrowa i cieszyła się dobrą kondycją.

Problemem jednak okazuje się wybór odpowiedniego kremu. Nocą naszej skórze potrzeba całkiem innych właściwości kremu niż w ciągu dnia. Stosując krem na dzień, przede wszystkim chronimy naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami. Lekki krem na noc sprawi, że skóra nie będzie się przetłuszczać i przez to unikniemy nieefektownego błyszczenia się. Z kremami na noc jest zupełnie inaczej, jego zadaniem nie jest ochrona a regeneracja. Błędnym myśleniem jest zatem iż kupno uniwersalnego kremu będzie najlepszym i najprostszym z możliwych wyjść.

Podczas snu, nasza skóra ciężko pracuje nad odnową komórek. Krem na noc, powinien dodatkowo wpływać na regenerację, dzięki temu efekt będzie o wiele lepszy. Kremy na noc są szczególnie ważne w wypadku cery dojrzałej, ponieważ procesy regeneracji komórek nie działają już tak sprawnie. Krem na noc powinien być tłusty, a nawet ciężki zawierający dużo witamin i minerałów, nie musi zawierać natomiast różnego rodzaju filtrów. Pożądanymi składnikami kremów na noc są pantenol, aloes, genisteina (sojowa) oraz peptydy nisko cząsteczkowe. Pozwól swojej skórze walczyć nocą z niedoskonałościami dzięki odpowiednio dobranemu kremowi na noc.

Krem na noc powinien być dopasowany do rodzaju skóry, wieku oraz problemów z jakimi się zmagamy. Możemy zatem wybierać spośród kremów na noc z retinolem, kwasami owocowymi, gliceryną czy masłem roślinnym. Kremy z powyższymi składnikami użyte w ciągu dnia, mogłyby mieć opłakane skutki dla skóry naszej twarzy. Podsumowując, kremy na noc są niezbędne jeśli zależy nam na zachowaniu prawidłowego wyglądu skóry i chcemy poradzić sobie z pewnymi jej niedoskonałościami.

Dodaj komentarz