Najpiękniejsze flakony perfum

Czy kiedykolwiek przyglądałaś się perfumom z nieco innej strony? Mamy na myśli nie ich woń i kunszt perfumeryjny, który niebywale jest sztuką, lecz również to, w jaki sposób zostały do Ciebie dostarczone i podane? Czy buteleczki zapachów kiedykolwiek zwróciły Twoją uwagę? Z całą pewnością! Bowiem to właśnie owe flakoniki często decydują o tym, czy wybierzesz dany zapach czy nie. O tych miniaturowych dziełach sztuki pisało już wielu. Dziś my przyjrzymy się uważniej ich wykonaniu. O perfumach, które cieszą nie tylko nos, ale i oczy, piszemy w najnowszym materiale!

Oh Lola! Marc Jacobs
Kolorowy kwiat jako zwieńczenie buteleczki? Idealna i nie taka metaforyczna kopka nad i w innowacyjnym projekcie, który świetnie komponuje się z radosną i orzeźwiającą wonią perfum. Znajdziemy w nich aromaty poziomki, maliny, gruszki, cyklamenu, wanilii, magnolii a także piwonii, która najwyraźniej posłużyła, jako główne źródło inspiracji. Co ważne projektant ma do pokazania dużo więcej, co widać w projektach perfum Daisy czy Honey – polecamy waszej uwadze.

Lolita Lempicka
Zakazany owoc, który skusi niejednego? Takie są właśnie perfumy Lolita Lempicka! Piękna symboliczna forma rajskiego jabłka, w nowoczesnej odsłonie. Kryształowa forma, przyciągająca wzrok fioletem, a w niej upojny wręcz nektar z kwiatu orientalnej lukrecji – któż by się jej oparł.

Love Story Chloe
Historia o miłości zawsze zatacza swe koło we Francji – kraju zakochanych. Nic więc dziwnego, że flakon ten to wariacja na temat kształtu kłódek umieszczanych przez romantycznych kochanków na Pont des Arts jako symbol swojego uczucia. Grube szkło doskonale imituje formę i zamyka w sobie aromaty neroli, jaśminu, kwiatu pomarańczy, cedru i piżma.

Paco Rabanne Invictus
Na uwagę wśród wszystkich tych damskich zapachów, bezsprzecznie zasługuje również woń męska. Nie tylko ze względu na swoją popularność, ale przede wszystkim na wygląd flakonu, o których mowa. Perfumy męskie Invictus przypominają niego czarę antycznego kielicha, swoiste trofeum bohatera, który z tarczą wychodzi z każdego boju.

Paco Rabanne 1 Million
Równie ciekawy męski flakonik to Paco Rabanne 1 Million, który dosłownie oddaje to, czym jest – a więc sztabką złota. Któryż z mężczyzn nie chciałby go mieć w swojej kolekcji? Choć niestety to sztuczne złoto, idealnie pasuje do nowoczesnego mężczyzny, który ma przebojową i dowcipną naturę.

Davidoff Champion
W podobnie dosłownym klimacie utrzymana jest buteleczka zapachu Davidoff Champion, która wykonana została ze srebrnego metalu i ciemnego szkła, kształtem przypomina bowiem hantle, będące synonimem siły i męskości. Design godny prawdziwego sportowca!

1 komentarz do tego artykułu
  1. Osobiście bardzo mi się podoba flakon Van Cleef & Arpels Feerie Rubis. Ta mała wróżka siedząca na kwiatku (nakrętce) wygląda po prostu bosko :D

Dodaj komentarz