Powiększanie piersi i pośladków przeszczepem własnego tłuszczu

Kobieta

Do pewnego czasu powiększano piersi oraz pośladki sztucznymi implantami, wypełnionymi silikonem. Mimo iż operacje te są kosztowne oraz rodzą wiele komplikacji wiele osób chętnie się im poddawało. W związku z rozwojem medycyny estetycznej, nadeszła także pora na nowości w dziedzinie powiększania biustu oraz pośladków. Najnowocześniejsze kliniki oferują powiększenie poszczególnych partii ciała dzięki uzyskanemu wcześniej tłuszczowi z zabiegu liposukcji.

Brzmi groźnie, jednak w rzeczywistości zabieg ten oparty właśnie o ta technikę jest o wiele bardziej bezpieczny dla pacjenta niż wykonanie go za pomocą sztucznych implantów. Zabieg jest o tyle korzystny, że oprócz powiększenia wybranych partii naszego ciała, zmniejszamy te z których nie jesteśmy zadowoleni. Po zaznajomieniu się z tematem, możemy spojrzeć inaczej na naszą fałdkę na brzuchu czy też na spore uda. Tkanka tłuszczowa zgromadzona w tych miejscach może być wspaniale wykorzystana.

Jak wygląda taka operacja? Czy może się jej poddać każdy? I wreszcie czy poddając się takiej operacji naprawdę niczym nie ryzykujemy? Na te pytania powinien odpowiedzieć sobie każdy poważnie zainteresowany tematem. Na samym początku należy zaznaczyć, że operacja jest w pełni bezpieczna gdyż przeszczepiany jest nasz własny tłuszcz, będący żywą tkanką. Implanty sylikonowe są sztuczne i z tego powodu może zrodzić się wiele problemów, a w tym wypadku są one pomijane.

Aby operacja przebiegła pomyślnie, należy podzielić ją na kilka zabiegów, podczas których stopniowo będziemy przeszczepiać coraz większą ilość tkanki tłuszczowej. Wykonując zabieg jednorazowo możemy dopuścić do odrzucenia tkanki, i nieprzyjęcia się jej. Będzie to normalna reakcja organizmu. Właśnie dlatego czas powiększenia biustu do pożądanego rozmiaru może przedłużyć się nawet do roku, ponieważ po każdej operacji przeszczepu należy odczekać kilka miesięcy i kontrolować czy tkanka tłuszczowa się przyjęła. Mimo iż nie brzmi to zachęcająco to patrząc z perspektywy czasu na efekty operacji, będziemy z całą pewnością zadowoleni.

Nad operacją mającą na celu powiększenie piersi przeszczepem tłuszczu powinny zastanowić się także kobiety po zabiegu mastektomii, gdyż można za pomocą przeszczepu zrekonstruować brakującą pierś. Szczególnie dla kobiet w takiej sytuacji brzmi to naprawdę bardzo zachęcająco. Dodatkowym atutem takiego powiększenia piersi jest brak obecności blizn.

Niestety, wszystko ma swoje wady i zalety, a wadą operacji przeszczepu tłuszczu jest to iż nie jest ona przeznaczona dla każdego. Z takiej operacji z całą pewnością nie skorzystają osoby cierpiące na cukrzycę, choroby serca czy zapalenie żył związane z krzepliwością krwi. Jednak największym czynnikiem eliminującym jest nieposiadanie tkanki tłuszczowej którą można przeszczepić. Na taką operację mogą decydować się zatem osoby przy tuszy.

Dodaj komentarz