Czy kremy z zawyżonym przedziałem wiekowym szkodzą młodszej skórze

Bardzo wiele dziewczyn, które ma nieco ponad 20 lat zauważa problemy związane ze starzeniem się ich skóry. Coraz więcej kobiet zauważa pierwsze oznaki starzenia właśnie w tym wieku, w którym powinny być cały czas nieskazitelnie młode. W obiegowej opinii społeczeństwa istnieje taka teza, że kremy przeciwzmarszczkowe mają to do siebie, że im wcześniej się je stosuje tym one wcześnie zaczynają negatywnie wpływać na skórę młodej osoby, a to z tego względu, że skóra zaczyna się do nich przyzwyczajać. Dlatego też tak wiele osób kategorycznie jest przeciwna stosowaniu tego typu kremów przed 30 rokiem życia. Z drugiej strony dermatolodzy oraz kosmetolodzy twierdzą, że takie coś nie ma miejsca. Dlatego więc naprawdę trudno jest podjąć ostateczną decyzję, gdyż debata trwa cały czas i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby miała się zastopować. Widząc, że sytuacja w zasadzie jest bardzo problematyczna to naprawdę warto jest się tym zainteresować. Może większość kobiet, dzięki temu wpisowi znajdzie tutaj odpowiedź na nurtujące ich pytania. Istnieje wiele kwestii, które warto tutaj poruszyć.

Kwas hialuronowy – Jest to środek w Polsce bardzo szeroko reklamowany jak substancja, która jest w stanie szybko rozprawić się ze zmarszczkami, a prawda jest taka, że jest to humektant, który ma na calu zwiększenie poziomu zwartej wody, która znajduje się w warstwie rogowej naskórka. Tego typu preparaty są stosowane w kosmetologii jako nieokluzyjne składniki nawilżające. Dlatego też można dojść do wniosku, że w zasadzie podstawowym działaniem kwasu hialuronowego jest fakt, iż jest on nawilżony, dlatego też łatwo wysnuć jest wniosek, iż osoby, które mają około 20 lat mogą bez większego problemu ich używać. Warto też zauważyć, że azjatyckie kosmetyki, które skierowane są w głównej mierze do młodych kobiet, posiadają w większości przypadków właśnie kwas hialuronowy.

Antyoksydanty – To kolejny niezwykle popularny element wszelkiego rodzaju preparatów przeciwzmarszczkowych, inaczej nazywane są one przeciwutleniaczami. W takim razie czy to antyoksydanty mogą działać szkodliwe na skórę młodych kobiet? W zasadzie to mało kto orientuje się w tym, że tego typu składniki można znaleźć nie tylko w kosmetykach, które mają działanie przeciwzmarszczkowe. Jest sporo kosmetyków bogatych w nie. Ponadto przeciwutleniacze znajdują się również w pożywieniu. Bardzo dużą ich ilość możecie znaleźć w owocach czy też zielonej herbacie, a w zasadzie raczej nikt nie uważa, że osoby, które są młode powinny nie jeść owoców czy pić zielonej herbaty. Wiele olejów, które służyć do pielęgnowania twarzy posiadają antyoksydanty. Dlatego też w zasadzie nie ma co tutaj szukać jakiś negatywnych efektów przeciwutleniaczy, gdyż znajdują się one niemalże wszędzie. Ponadto działają one w zasadzie odwrotnie, czyli naprawdę pomagają w walce ze starzeniem.

Ochrona UV – Widoczne oznaki starzenia to w przeszło 90% wina szkodliwych działań promieni UV. Dlatego tez można tutaj w zasadzie wysnuć jeden niezwykle prosty wniosek. Jeżeli zależy Wam na tym, aby nie mieć zmarszczek to stosuj krem z filtrem UV każdego dnia. Zobaczysz, że będzie to znacznie bardziej efektywne niżeli stosowanie przeciętnego przeciwzmarszczkowego kremu z drogerii.

Złuszczanie – Dzięki chemicznemu złuszczaniu naskórka można odświeżyć cerę, pozbywając się przy tym przebarwień oraz spłycając zmarszczki. W aptece można znaleźć naprawdę sporą ilość kosmetyków czy różnego rodzaju kremów, które powstają na bazie kwasów AHA/BGA, które dla wielu osób są wręcz czymś doskonałym. Jeśli zależy Wam, aby Wasza skóra się nie starzała. Warto się tutaj przyjrzeć przede wszystkim retinoidom, czyli kwasowym pochodnym witaminy A, które należą do jednych z najmocniejszych substancji, które działają przeciwzmarszczkowo. Środki tego tego typu są w głównej mierze dostępne tylko i wyłącznie na recepcję, ale ich nieco słabszą wersję można odnaleźć w kremie firmy Avene – Triacneal. Ciekawostką samą w sobie będzie tutaj fakt, że w większości sytuacji kremy złuszczają reklamuje się jako kremy przeciwtrądzikowe, zaś firmy, które je produkują rzadko kiedy wspominają o tym jak spore mają działanie przeciwstarzeniowe.

Nawilżenie – Jest to to kwestia absolutnie fundamentalna jeżeli chodzi o pielęgnacje cery i to obojętnie od tego ile macie lat. Jeżeli jednak zależy Wam na działaniu przeciwzmarszczkowym to powinnyście o tym szczególnie pamiętać, gdyż skóra wysuszona będzie bardziej uwydatniała zmarszczki, gdyż będzie je o wiele łatwiej zauważyć, jednak poza tym skóra sucha będzie miała również o wiele większą tendencję do ich powstawania.

W zasadzie można zauważyć, że osoby, które mają po 20 lat posiadają naprawdę bardzo liczne grono możliwości do walki ze zmarszczkami. Dlatego też nie ma co się martwić kosmetykami, gdyż tak naprawdę nie powodują one działań niepożądanych i przy długim użytkowaniu nie wpływają one na stan Waszej skóry. W zasadzie pielęgnowanie skóry ma to do siebie, że nie oddziałuje zbyt mocno na skórę i nie uzależnia organizmu od stosowanych preparatów, gdyż tak naprawdę działają one w sposób bardziej konserwujący, dlatego też organizm nawet w zasadzie nie musi sobie zbytnio zdawać sprawy z tego, więc do mózgu nie musi dochodzić informacja, że można zmniejszyć wydzielanie danych substancji, ponieważ są one dostarczane od zewnątrz. W przypadku wprowadzania preparatów podskórnych byłoby to możliwe, jednak nie w sytuacji, gdy stosuje się zwykłe kremy. Dlatego też nie ma co się obawiać, że coś się stanie, gdyż można bez większych problemów korzystać z tego co znajduje się na rynku, a wydaje się, że nie jest to przeznaczone dla Was.

Dodaj komentarz