Czym się różni podkład od fluidu

Podkłady, korektory, pudry czy bazy. W zasadzie w drogerii na półkach można znaleźć naprawdę wiele różnego rodzaju kosmetyków, które są przeznaczone do twarzy. Do czego tak naprawdę powinno się ich używać oraz jakie są między nimi różnice? Warto się zastanowić ponadto nad tym jaka powinna być kolejność ich użytkowania. Naprawdę nie trzeba być profesjonalnym kosmetologiem, aby móc posiadać taką wiedzę. Dlatego też warto się zastanowić nad tym w jaki sposób można wykonać całkowicie samemu wieczorowy makijaż.

Baza to podstawa

Baza powinna być pierwszym kosmetykiem, który zostanie przez Was zastosowany tuż po samym oczyszczeniu skóry na Waszej twarzy. Zadaniem tego preparatu jest nawilżenie oraz wygładzenie naskórka i przedłużenie trwałości makijażu. Właśnie dlatego tak duża ilość baz posiada w swoim składzie silikonu, czyli substancje, które są w stanie zagwarantować niewiarygodny wręcz efekt aksamitnej i bardzo delikatnej skóry. Niektóre tego typu kosmetyki posiadają w sobie pigmenty, które są w stanie dać Wam możliwość dokonania pierwszego rodzaju korekty, która jest potrzebna, gdyż mało kto posiada idealną skórę. Cera sucha charakteryzuje się tym, iż przed nałożeniem bazy można zdecydować się na zaaplikowanie sobie lekkiego kremu nawilżającego. Osoby, które posiadają tłustą cerę nie powinny decydować się na zastosowanie tego. Jeśli użyjecie dużej ilości kosmetyków to będziecie mogli spowodować ich zważenie.

Zastosowanie korekty

Mało, która kobieta jest w stanie pochwalić się cerą, która jest jedwabista i nieskazitelna. Rozszerzone naczynka, przebarwienia, cienie pod oczami i niedoskonałości są codziennymi problemami bardzo dużej ilości kobiet. Bardzo często są one tak bardzo widoczne, iż będą wymagały użycia dodatkowych kosmetyków. Korektor jest tutaj ogólną nazwą do grupy produktów, które posiadają przeróżnego rodzaju formuły i konsystencje. Cecha wspólna tych preparatów to wysoki stopień krycia. Korektor najczęściej jest nakładany na bazę, jeszcze przed nałożeniem podkładu. W wyniku swojej funkcji jest to kosmetyk, który charakteryzuje się sporą ciężkością, dlatego też trzeba używać go w sposób punktowy. Jeżeli na swojej twarzy posiadacie jedno, bardzo duże pęknięte naczynko to niewielką ilość korektora powinniście nanieść właśnie w to miejsce, a w kolejnym momencie powinniście dokładnie rozetrzeć brzegi. Korektor, który jest dobrany w sposób dobry nie powinien wyróżniać się na tle reszty cery.

Najważniejszy aktor – podkład

Po tym jak bezpośrednio nałożycie bazę i ewentualnie korektor to możecie zacząć nakładać podkład. Pomimo tego, że istnieje naprawdę spora ilość podkładów, to jednak większość posiada konsystencję płynną i są one nazywa fluidami, jednak jakby nie patrzeć jest to spora zaleta, ponieważ są one o wiele w prostsze w rozprowadzeniu. Warto też zauważyć, że podkład jest kosmetykiem, który to w sytuacjach, które są mniej zobowiązujące jest w stanie zastąpić całą skrzynkę z kosmetykami. Fluid jest w stanie delikatnie ukryć wszelkiego rodzaju niedociągnięcia, a koloryt cery dzięki niemu jest wyrównany, a twarz prezentuje się w sposób promienny i co najważniejsze jej wygląd jest niezwykle świeży.

Ostatnie szlify

Ostatnim kosmetykiem, który powinien zostać przez Was użyty, aby zakończyć cały proces nakładania makijażu to puder. Niektóre kobiety, które posiadają suchą cerę w niektórych przypadkach wolą zrezygnować z zastosowania pudru. Wynika to z tego, że jeżeli zostanie on dobrany w sposób nieumiejętny to może zepsuć cały makijaż i ostatecznie prezentować się w sposób nieestetyczny, nadając twarzy efektu sztucznej maski. Jeżeli posiadacie problemy wynikający z tego, że Wasza skóra nie jest w stanie być odpowiednio nawilżona przez cały czas to warto zdecydować się na pudry sypkie, które są bardzo lekkie. Osoby, które posiadają cery tłuste powinny zastosować cięższego rodzaju pudry, które to mogą absorbować nadmierną ilość sebum, a dzięki temu przez okres kilku godzin efekt matowej twarzy zostanie utrzymany.

Modelowanie twarzy

Pod sam koniec powinno się również napisać nieco o bronzerach i różach, które są w stanie spowodować, że makijaż będzie o wiele głębszy. Można stwierdzić, że tego typu kosmetyki są w stanie utworzyć na Waszej twarzy iluzję jakoby prezentowały się one w sposób trójwymiarowy. Dzięki zastosowaniu ciemniejszych preparatów będziecie w stanie schować pewne części Waszej twarzy, zaś te jasne, będą eksponować niektóre z nich. W przypadku gdy według Was wasze czoło jest zdecydowanie zbyt wysokie to wystarczy nałożyć na jego górną część puder brązujący. Wtedy czoło będzie wydawało się o wiele niższe, niż jest w rzeczywistości, gdyż kolor ciemny będzie je optycznie zmniejszał. Dzięki umiejętnemu operowaniu różem oraz bronzerem będziecie w stanie ukryć wiele mankamentów cery oraz spowodować, że zalety Waszej twarzy zostaną skutecznie wyeksponowane.

Dodaj komentarz