Pozbywamy się przebarwień…

Skóra

Ponad połowa ludzi żyjących na świecie boryka się z problemem jakim są przebarwienia skóry. Jak więc widzimy skala tego problemu jest naprawdę bardzo duża. Aby rozpocząć skuteczną walkę z przebarwieniami, należy zastanowić się czym tak naprawdę są przebarwienia i jak powstają, wtedy należy obrać konkretny plan działania, który nie będzie polegał tylko i wyłącznie na usuwaniu powstałych przebarwień ale także podjęcie działań mających na celu nie dopuszczenie do pojawienia się nowych. Przebarwienia pojawiające się na skórze często wyglądają nieatrakcyjnie i nie estetycznie, i to jest głównym powodem, dla którego chcemy tak bardzo się ich pozbyć.

Przebarwienia dzielimy na dwie podstawowe grupy, czyli takie z którymi się rodzimy (piegi) oraz takie, które pojawiają się już w trakcie naszego życia. Przebarwienia pojawiają się przez nadprodukcję melaniny. Cały proces powstawania przebarwień jest bardzo skomplikowany i nie ma potrzeby zagłębiania się w szczegóły. Bardziej nas interesuje co powoduje powstawanie takich przebarwień i co najważniejsze jak możemy się ich pozbyć. Przebarwienia powstają na przykład po przebytym trądziku, łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, a także z upływem lat. Z przebarwieniami możemy walczyć stosując różnego rodzaju domowe sposoby.

Na miejsca dotknięte przebarwieniami możemy nakładać maseczki wykonane z ananasa i cytryny. Stosowanie takiej maseczki dwa razy w tygodniu sprawi, że skóra w tych miejscach będzie wyraźnie jaśniejsza. Podobne działanie do ananasa i cytryny mają również maliny. Innym sposobem na pozbycie się przebarwień jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. W takim miejscu można wykonać szereg różnych zabiegów, które w większym lub mniejszym stopniu mogą wpłynąć na zmniejszenie przebarwień. Jednym z takich zabiegów jest medyczny piling chemiczny. Niestety trzeba nastawić się na sporą dawkę bólu. Takie pilingi wykonywane są przy użyciu kwasów AHA. Mimo iż takie pilingi należą do kosztownych zabiegów to ich skuteczność jest bardzo wysoka. Inną metodą jest laserowe usuwanie przebarwień. Metoda ta jest podobnie skuteczna ale mimo wszystko wiele droższa. Złote maski stosowane są w wypadkach kiedy oprócz usunięcia przebarwień chcemy zatrzymać proces ich pojawiania się. Dla otrzymania optymalnego efektu, wymagane jest poddanie się kilku zabiegom, z czego jeden to koszt około 1000 zł.

Przebarwień możemy się też pozbyć stosując różnego rodzaju kosmetyki. Niektóre z nich, są tak skuteczne że poleca się je częściej niż zabiegi, gdyż są o wiele tańsze, a ich stosowanie jest bezbolesne. Najbezpieczniejszą formą walki z przebarwieniami są kosmetyki. Jednak wybór odpowiedniego pozostawmy specjaliście. My nie znając ich składu oraz sposobu działania możemy niepotrzebnie wydać pieniądze.

Dodaj komentarz