Jak wybrać odpowiedni depilator

Depilacja ciała to w zasadzie ciężki kawałek chleba. Jakby nie patrzeć wybór na rynku jest naprawdę bardzo duży, a jak to się mówi od przepychu głowa boli. W tym przypadku również bywa bardzo podobnie. Ogólnie rzecz biorąc to depilator jest niewielkim urządzeniem elektrycznym, które ma za zadanie usuwać niepotrzebne owłosienia na ciele i pozbywa się go wraz z cebulkami. Pojedyncze zastosowanie depilatora pozwala pozostać skórze gładką na 2, albo 3 tygodnie. Z każdą depilacją włoski są o wiele słabsze i nie rosną już tak szybko jak wcześniej. Podczas kupowania depilatora będziecie musiały wiedzieć jaki rodzaj głowicy będzie dla Was najlepszy, ponieważ to od niego będzie zależeć w jaki sposób będzie działał depilator.

Ogólnie to depilatory można podzielić na dwie kategorie, oczywiście sugerując się tylko i wyłącznie budową głowicy. Można znaleźć depilatory typu pęsety oraz depilatory typu dyski. Pierwsze z nich są ustawione w taki sposób, że mają większe odstępy niżeli depilatory dyski, dzięki temu są one w stanie w sposób perfekcyjny usuwać rzadkie owłosienie. Tego typu depilatory są w stanie posiadać od 18 do nawet 40 par pęset. Im więcej ich będzie tym depilacja sama w sobie będzie szybsza i dokładniejsza, jednak panie, które posiadają delikatniejszą skórę i rzadsze owłosienie powinny zdecydować się na depilatory z mniejszą ilość pęset, gdyż wtedy naskórek nie zostanie zbytnio podrażniony. Jeśli zaś chodzi o depilator, które posiadają głowicę dyskową to są one w stanie wychwycić większą ilość włosków za jednym razem, a to jest ostatecznie w stanie doprowadzić do tego, że depilacja będzie szybsza i o wiele łagodniejsza. Dyski w tego typu urządzeniach mogą być wykonane z ceramiki, albo metalu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że metalowe są w stanie podrażnić skórę i wywołać reakcję alergiczną. Dyski ceramiczne będą znacznie bardziej przyjazne dla zdrowia. Pewne modele posiadają również wyprofilowaną, bądź też ruchomą głowicę, które jest w stanie pozwolić na depilację owłosienia pod różnymi kątami.

Kiedy to decydujecie się na wybranie konkretnego rodzaju depilatora, albo też porównujecie różne modele to powinniście zwrócić uwagę na ich parametry, czyli to z jaką prędkością wykonują swoją pracę oraz jakiego rodzaj zasilania używają. Niezwykle istotną kwestią jest fakt, aby depilator posiadał regulację prędkości, gdyż to właśnie dzięki niej będzie można dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. W zdecydowanej większości depilatory posiadają dwustopniową regulację prędkości. Warto pamiętać, że szybsze obroty będą oczywiście efektywniejsze, ale też są w stanie wywołać o wiele większy ból. W przypadku miejsc bardziej delikatnych zaleca się stosowanie wolniejszych obrotów, gdyż w przypadku obrotów szybszych jest duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do podrażnień. Istnieje spora możliwość, że starsze modele tego typu depilatorów są w stanie nie posiadać przełącznika prędkości, a to ostatecznie jest w stanie je wyeliminować jako urządzenie, które miałoby służyć do depilowania okolic bikini, pach czy też twarzy.

Niezmiernie istotną kwestią podczas wybierania depilatora będzie zwrócenie uwagi na rodzaj zasilania. Depilator można nabyć, który jest zasilany w sposób sieciowy, czy też akumulatorowy bądź też na oba sposoby. W zasadzie problematyczne jest jednoznaczne określenie, który depilator byłby lepszy w takiej sytuacji, gdyż będzie to zależało do tego w jakiej sytuacji się go używa, a dokładniej w jakim miejscu. Jeżeli depilacja jest przeprowadzana w domu, albo w miejscu, w którym ma się dostęp do stałego źródła zasilania to wtedy lepszym rozwiązaniem będzie zakup depilatora zasilanego w sposób sieciowy. W przypadku podróży najlepiej będzie zdecydować się na zakup depilatora akumulatorowego. Powinno się w takiej sytuacji zwrócić na to jak długo będzie taki model mógł pracować. Najlepiej jest zdecydować się na taki, który jest w stanie pracować przez co najmniej 30/40 minut, gdyż to właśnie tyle mniej więcej będzie trwała depilacja nóg. Istotna jest również budowa depilatora, gdyż najlepiej jeżeli jest ona jak najbardziej ergonomiczna i pasuje do kobiecej dłoni. Gdy obudowa posiada takie cechy to sam proces depilacji jest wtedy znacznie prostszy. Można również zdecydować się na zakup depilatora wodoodpornego, a dzięki temu będzie można depilować nogi pod wodą.

Dodaj komentarz