FACELIFTING, czyli wszystko co trzeba wiedzieć o zabiegu liftingu twarzy

Razem ze starzeniem zmienia się wygląd twarzy, ponieważ widoczne zaczynają być skutki grawitacji, słońca, a także po prostu starzenia. Wpływ tych wszystkich czynników ukazuje się w postaci zwiotczenia i opadania twarzy, zaczynają powstawać zmarszczki.

Czym jest face-lifting czyli Rhytidektomia?
W przestrzeni pomiędzy ustami a nosem, tworzą się bruzdy ustno-nosowe. W okolicy szyi tworzą się fałdy z luźną skórą. Medycyna doskonale wie jak te oznaki można usunąć w bardzo łatwy sposób, korzystając z operacji twarzy i szyi. W trakcie tego zabiegu usuwa się nadmiarowe ilości skóry, wzmacnia się również mięśnie twarzy, pozwala to na osiągnięcie ładnie naciągniętej skóry twarzy i szyi. Taki zabieg eliminuje powstałe zmarszczki, a twarz wygląda na o wiele młodszą.
Ten artykuł ma na na celu opisać zabieg liftingu twarzy, tak aby pacjent nie czuł się zestresowany.

Jak wygląda operacja face-liftingu?

1. Anestezja (Narkoza)
Facelifting przeprowadza się w narkozie lub w analgosedacji, czyli używając substancji tłumiących ból i sedatywa. Większość chirurgów wybiera tę drugą metodę, jednak ostateczny wybór zależy od współpracy z pacjentem, dlatego nie zawsze możliwy jest wybór analgosedacji, wtedy wykorzystuje się tradycyjną narkozę. Bez względu na rodzaj narkozy, 6 godzin przed operacją nie powinno się jeść, pić, ani palić papierosów.

2.Operacja
Facelifting trwa pomiędzy 1,5 godziny, a 3,5 godziny. Dokładne rozłożenie cięć i kroków zależy od techniki chirurga, ale większość przypadków jest bardzo podobna do siebie. Cięcie prowadzi się w owłosionej części skroni i dalej za płat ucha. Skórę ze skroni twarzy i szyi uwalnia się i po wymierzeniu usuwa się nadmiar skóry. Długo trwający efekt gwarantuje tak zwany SMAS lifting czy napięcie podskórnego aparatu powięzi mięśni twarzy. Cięcia zamykają się wewnątrz skóry, dzięki rozpuszczalnym szwom.

Czy każdy może być kandydatem na face lifting?
Tę operację przeprowadza się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Wskazaniem do operacji jest luźna skóra na twarzy i szyi. Oczywistym założeniem jest zdrowie pacjenta: do zabiegu mogą przystąpić osoby o dobrym ogólnym stanie zdrowia.
Zabieg zazwyczaj przeprowadza się na osobach, które są w wieku pomiędzy 40, a 60 lat.
Zanim zdecydujesz się na zabieg, zastanów się nad tym czego oczekujesz od operacji i porozmawiaj o tym z chirurgiem. Podczas rozmowy chirurg wytłumaczy cały proces operacji i sposób narkozy. Lekarz powinien również poinformować Cię o możliwych komplikacjach. Jeśli zdecydujesz się na zabieg, lekarz poinformuje cię o tym jak należy się przygotować do zabiegu. Przed zabiegiem zapewnij sobie transport powrotny do domu.
Założone dreny zazwyczaj są usuwane następnego dnia po operacji, a pacjent w tym czasie wraca do domu. Po około 4 dniach zdejmuje się bandaż z całej głowy, Czas rekonwalescencji to około 3 tygodnie.
Po operacji nie pojawiają się zazwyczaj poważne problemu, jeśli intensywny ból trwa długo zwróć się o pomoc do swojego lekarza, takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, jednak nie można ich ignorować.

Dodaj komentarz