FACELIFTING, czyli wszystko co trzeba wiedzieć o zabiegu liftingu twarzy

Razem ze starzeniem zmienia się wygląd twarzy, ponieważ widoczne zaczynają być skutki grawitacji, słońca, a także po prostu starzenia. Wpływ tych wszystkich czynników ukazuje się w postaci zwiotczenia i opadania twarzy, zaczynają powstawać zmarszczki.

Czym jest face-lifting czyli Rhytidektomia?
W przestrzeni pomiędzy ustami a nosem, tworzą się bruzdy ustno-nosowe. W okolicy szyi tworzą się fałdy z luźną skórą. Medycyna doskonale wie jak te oznaki można usunąć w bardzo łatwy sposób, korzystając z operacji twarzy i szyi. W trakcie tego zabiegu usuwa się nadmiarowe ilości skóry, wzmacnia się również mięśnie twarzy, pozwala to na osiągnięcie ładnie naciągniętej skóry twarzy i szyi. Taki zabieg eliminuje powstałe zmarszczki, a twarz wygląda na o wiele młodszą.
Ten artykuł ma na na celu opisać zabieg liftingu twarzy, tak aby pacjent nie czuł się zestresowany.

Jak wygląda operacja face-liftingu?

1. Anestezja (Narkoza)
Facelifting przeprowadza się w narkozie lub w analgosedacji, czyli używając substancji tłumiących ból i sedatywa. Większość chirurgów wybiera tę drugą metodę, jednak ostateczny wybór zależy od współpracy z pacjentem, dlatego nie zawsze możliwy jest wybór analgosedacji, wtedy wykorzystuje się tradycyjną narkozę. Bez względu na rodzaj narkozy, 6 godzin przed operacją nie powinno się jeść, pić, ani palić papierosów.

2.Operacja
Facelifting trwa pomiędzy 1,5 godziny, a 3,5 godziny. Dokładne rozłożenie cięć i kroków zależy od techniki chirurga, ale większość przypadków jest bardzo podobna do siebie. Cięcie prowadzi się w owłosionej części skroni i dalej za płat ucha. Skórę ze skroni twarzy i szyi uwalnia się i po wymierzeniu usuwa się nadmiar skóry. Długo trwający efekt gwarantuje tak zwany SMAS lifting czy napięcie podskórnego aparatu powięzi mięśni twarzy. Cięcia zamykają się wewnątrz skóry, dzięki rozpuszczalnym szwom.

Dane: Lifting twarzy na stronie kliniki Aesthetic Med

Czy każdy może być kandydatem na face lifting?
Tę operację przeprowadza się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Wskazaniem do operacji jest luźna skóra na twarzy i szyi. Oczywistym założeniem jest zdrowie pacjenta: do zabiegu mogą przystąpić osoby o dobrym ogólnym stanie zdrowia.
Zabieg zazwyczaj przeprowadza się na osobach, które są w wieku pomiędzy 40, a 60 lat.
Zanim zdecydujesz się na zabieg, zastanów się nad tym czego oczekujesz od operacji i porozmawiaj o tym z chirurgiem. Podczas rozmowy chirurg wytłumaczy cały proces operacji i sposób narkozy. Lekarz powinien również poinformować Cię o możliwych komplikacjach. Jeśli zdecydujesz się na zabieg, lekarz poinformuje cię o tym jak należy się przygotować do zabiegu. Przed zabiegiem zapewnij sobie transport powrotny do domu.
Założone dreny zazwyczaj są usuwane następnego dnia po operacji, a pacjent w tym czasie wraca do domu. Po około 4 dniach zdejmuje się bandaż z całej głowy, Czas rekonwalescencji to około 3 tygodnie.
Po operacji nie pojawiają się zazwyczaj poważne problemu, jeśli intensywny ból trwa długo zwróć się o pomoc do swojego lekarza, takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, jednak nie można ich ignorować.

Dodaj komentarz