Najmodniejsze kolory farb do włosów. Poznaj wyjątkową paletę farb do włosów marki Garnier!

Wybór nowego koloru włosów nie jest dla kobiety wcale prostym zadaniem. Nie dość, że na rynku kosmetycznym można spotkać nieograniczoną ilość wielu pięknych odcieni, to należy dodatkowo pamiętać o tym, by wybrany kolor farby do włosów był modny i pasował do naszego typu urody. Dobra wiadomość jest taka, że jesteśmy w stanie osiągnąć doskonały efekt koloryzacji, biorąc pod uwagę wszystkie podane wyżej kryteria. Wystarczy podstawowa wiedza z dziedziny koloryzacji włosów oraz dokładna analiza palety kolorów farb do włosów, by efekt farbowania był nie tylko spektakularny, ale też zgodny z obowiązującymi trendami.

Kolory farb do włosów – zimne czy ciepłe?
Wybór konkretnej farby do włosów, a co za tym idzie nowego koloru, powinien być decyzją dobrze przemyślaną – szczególnie w przypadku, gdy decydujemy się na trwałą koloryzację. Musimy uświadomić sobie to, że powrót do starego koloru włosów nie zawsze będzie tak łatwy, jak samo przeprowadzenie zabiegu koloryzacji. Dlatego włosy warto rozjaśniać lub przyciemniać stopniowo, o 1-2 tony, by zapobiec zbyt dużemu kontrastowi. Decydując się na konkretny kolor farby, nie możemy zapomnieć o tym, by wybrać produkt o odpowiedniej tonacji kolorystycznej – to znaczy w ciepłym, zimnym lub neutralnym odcieniu. Istotne, by przy ciepłym typie urody należy wybierać ciepłe odcienie, zaś przy zimnym chłodne kolory farb do włosów.

Modna paleta kolorów farb do włosów Garnier – kolor włosów a typ urody
Jeżeli zależy nam na nowym, a zarazem modnym kolorze włosów, poza odpowiednim dostosowaniem go do typu naszej urody, musimy dobrze zapoznać się z dostępną kolorystyką farb do włosów, a także obowiązującymi trendami. Ciekawe propozycje możemy znaleźć w bogatej palecie kolorów farb do włosów Garnier Color Sensation. Marka ma do zaoferowania przede wszystkim kilka wyjątkowych odcieni:

  • Diamentowy SuperJasny Blond – to doskonała propozycja dla blondynek o zimnym typie urody, które marzą o intensywnym kolorze włosów z efektem lustrzanego blasku.
  • Kryształowy Beżowy Blond – jest idealnym kolorem włosów dla blondynek o ciepłym odcieniu karnacji. Farba sprawi, że cera zdobędzie złocisty i promienny wygląd.
  • Szlachetny Ciemny Blond – to niezwykłe połączenie blondu i brązu w szlachetnej odsłonie i doskonałe rozwiązanie dla pań, które nie mogą się zdecydować na jeden kolor włosów.
  • Cynamonowy Brąz – wyjątkowy kolor brązu, przełamany delikatnym odcieniem cynamonu, będzie idealną propozycją dla pań, które w wyniku koloryzacji chciałyby uzyskać brązowo-rudy kolor włosów.
  • Bizantyjski Brąz – został przeznaczony dla kobiet o zimnym i nieco ciemniejszym typie urody, które chciałyby uzyskać brązowy kolor włosów z lekkim połyskiem fioletu.
  • Szafir Północy – to propozycja dla pań zdecydowanych na czarny odcień włosów o delikatnej, niebieskiej poświacie.

O czym pamiętać przy wyborze farby do włosów?

  • Przed zakupem konkretnej farby do włosów, warto zapoznać się z jej numeracją, by właściwie odczytać jej poziom oraz tonację kolorystyczną. Pamiętajmy o tym, że kolor widziany przez nas na pudełku może różnić się od efektu samodzielnej koloryzacji w domu, dlatego warto posiadać chociażby podstawową wiedzę na temat palety kolorów farb do włosów.
  • Jeżeli mamy dylemat pomiędzy wyborem jaśniejszego lub ciemniejszego odcienia danego koloru, zawsze wybierajmy ten pierwszy.
  • Decyzja o wyborze farby do włosów nie powinna być instynktowna, lecz podyktowana naszym typem urody – bardzo ważne jest to, by na początku określić, czy mamy do czynienia z chłodną czy ciepłą tonacją karnacji. Ma to bardzo duży wpływ na ostateczny efekt koloryzacji.

Dodaj komentarz