Czy rzęsy odrastają?

Rzęsami nazywa się delikatne włoski, które są osadzone w sposób bardzo płytki w skórze. Jeżeli są one osłabione to mają przy tym tendencję do tego, aby wypadać. Jeżeli na początku są to tylko dwie, bądź też trzy sztuki to w zasadzie nie ma sensu panikować. Gdy rzęsy Ci wypadną w takiej ilości to nie masz się o co martwić, ponieważ zostaną zastąpione one przez nowe za 60-90 dni. Nawet, gdy jeden włosek się zużyje to nie masz się o co martwić, ponieważ już następny czeka w kolejce, aby pojawić się na jego miejscu. Taki cykl trwa przez cały czas. Reagować powinnaś wtedy, kiedy okaże się, że Twoje rzęsy prezentują się o wiele bardziej rzadko niżeli wcześniej. Postaraj się sięgnąć po środki, które będą w stanie wspomóc szybsze odrastanie rzęs, dzięki czemu jak odrosną to będą dłuższe i grubsze.

Co zrobić, żeby rzęsy odrastały?

Wpierw zwróć uwagę na to, aby zastosować delikatny demakijaż do rzęs. Preparat przelej na wacik, tak aby był on nim nawilżony, pamiętaj aby preparat był przeznaczony dla skóry wrażliwej, a następnie przyłóż preparat do oka i poczekaj moment, tak aby tusz był w stanie się w pełni rozpuścić. Nie staraj się za mocno pocierać rzęs. JEżeli tak będziesz postępować istnieje spora szansa, że Twoje rzęsy zostaną szybko osłabione.

Postaraj się również nie sięgać za często po maskarę, która jest wodoodporna. Stosowanie tego typu tuszu będzie wymagało od Ciebie zastosowanie również bardziej intensywnego demakijażu. Ponadto staraj się również nie stosować zbyt często zalotek czy też lokówek do rzęs. W wyniku użytkowania takich urządzeń może to spowodować, że Twoje włoski zaczną szybciej wypadać niż kiedykolwiek.

Zadbaj o to, aby Twoje rzęsy doznały odpowiedniej kuracji. Przez okres 4, albo 5 tygodni postaraj się używać odżywki przeznaczonej do rzęs. Będziesz miała tutaj dosyć spory wybór, gdyż możesz zakupić preparaty pod postacią kremu, czy też bezbarwnego żeli, który może zostać zaaplikowany, stosując do tego szczoteczkę. Głównym zadaniem preparatów jest intensywne regenerowanie rzęs. Ich skład to najczęściej panthenol, olej jojoba oraz gliceryna i ceramidy. Dzięki regularnemu stosowaniu ich są one w stanie wzmocnić Twoje cienki włoski. Ponadto są one świetnym rozwiązaniem również na wypadające włoski, gdyż dzięki nim mogą one przestać wypadać.

Postaraj się również zastosować domowe sposoby, chociażby kuracji przy użyciu olejku rycynowego. Jest to specyfik, który jest w stanie nadać blask oraz gęstość Twoim rzęsom. Postaraj się również skupić na tym, aby stosować go w głównej mierze na noc. Nanieś niewielką ilość olejku na wyczyszczoną szczoteczkę, która pozostała po zużytym tuszu i w sposób delikatny przeczesuj przy jej pomocy rzęsy.

Jeśli Twoim marzeniem są długie rzęsy to pomyśl o tym, aby zastosować jeden z popularniejszych trendów, czyli preparat z aktywatorem wzrostu. Ich zawartość posiada bardzo dużą ilość aktywnych składników, dzięki którym cebulki włosa są stymulowane i są w stanie pobudzić włoski do naturalnego porostu. W tego typu preparatach można znaleźć chociażby keratynę, biotynę, peptydy, pochodne nienasyconych kwasów karboksylowych czy chociażby wyciąg z pokrzywy. Dzięki ich stosowaniu w efekcie rzęsy będą prezentować się jako o wiele mocniejsze i gęstsze. Postaraj się ponadto nakładać preparaty, których zadaniem jest regeneracja u nasady dolnych oraz górnych rzęsy. Dzięki temu substancje, które znajdują się w kosmetykach będą w stanie dotrzeć do włosowych cebulek.

Dodaj komentarz