5 sprawdzonych sposobów na piękne włosy

Wygląd naszych włosów jest sprawą niezwykle istotną. Wybieramy najlepsze szampony oraz odżywki do ich regeneracji oraz odpowiedniej pielęgnacji. Nie zawsze okazuje się jednak, że to wystarcza. Jak zatem w inny sposób możemy poprawić stan naszych włosów? Istnieje kilka prostych zasad, które potrafią znacznie zmienić kondycję naszych włosów. Po ich zastosowaniu, różnica będzie widoczna gołym okiem. Warto poświęcić trochę czasu i środków dla takich efektów. Co więc należy robić?

Jeśli nasze włosy są naprawdę bardzo zniszczone, należy je podciąć. Zabieg ten pobudzi je do działania i ożywi. Ponadto warto zauważyć, że włosy oddychają końcówkami. Jeśli te są zniszczone i się rozdwajają, włos można powiedzieć „dusi się”.

Kolejną zasadą jest nie narażanie włosów na kontakt z wysoką temperaturą. Odnosi się to zarówno do ich modelowania (suszarka, prostownica, lokówka), jak i do mycia. Unikaj mycia włosów w gorącej wodzie! Zawsze należy robić to w letniej i spłukać szampon najlepiej w zimnej. Wpłynie to na wygładzenie naszych włosów poprzez właściwe zamknięcie się łusek naszego włosa.

Nie bez znaczenia jest też sam proces rozczesywania włosów. Oprócz tego iż nie wolno robić tego gdy włosy są mokre, powinniśmy zwrócić uwagę na naszą szczotkę czy grzebień. Najlepiej sprawdzają się drewniane grzebienie oraz plastikowe bądź naturalne szczotki. Unikamy także kosmetyków z alkoholem. Nie wiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre odżywki czy nawet jedwabie do włosów zawierają alkohol. Regularne używanie tego rodzaju kosmetyków doprowadzi do wysuszenia włosów.

Wiemy już czego bezwarunkowo robić nam nie wolno. A co możemy robić by poprawić kondycję naszych włosów? Możemy stosować różnego rodzaju maseczki odżywcze. Jest to szczególnie wskazane w wypadku włosów suchych i zniszczonych farbowaniem. Maseczki możemy robić z oliwy z oliwek, żółtek jak czy stosując napary ziołowe. Tego rodzaju zabiegi z całą pewnością wpłyną na poprawę stanu naszych włosów.

1 komentarz do tego artykułu

Dodaj komentarz