Regulacja brwi – praktyczne triki

Brwi

Dobrze wyregulowane brwi dają nam tyle samo co dobry makijaż. Czy z tego powodu nie warto zastanowić się jak można zadbać o swoje brwi? Jeśli nigdy nie regulowałaś brwi a już tym bardziej ich nie przyciemniałaś możesz udać się do kosmetyczki by pomogła ci nadać im prawidłowy kształt. Jeśli będziesz zadowolona z efektów, z pewnością będziesz o nie regularnie dbała. Jednak częste wizyty u kosmetyczki mogą być kosztowne. Co więc można zrobić by nasze brwi zawsze wyglądały świetnie bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

Można wyregulować je samodzielnie. Kierując się praktycznymi wskazówkami, zobaczysz że regulacja brwi nie jest takim ciężkim wyzwaniem, a co najważniejsze jest możliwa i efekty będą takie same jak po wyjściu z gabinetu kosmetycznego. Od czego w takim razie zaczynamy regulację brwi? Regulację zaczynamy od demakijażu oraz od odpowiedniego znieczulenia. Wyrywanie brwi pęsetą nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Z tego też powodu możemy przed regulacją przykładać do brwi kostki lodu, dzięki którym obkurczą się naczynia krwionośne i zabieg będzie mniej bolesny. Przystępując do regulacji brwi musimy je odpowiedni przeczesać. Dzięki temu dokładnie będziemy mogły dostrzec, które włoski należy bezwzględnie usunąć. Włoski usuwamy za pomocą pęsety, zawsze w kierunku ich wzrostu nigdy odwrotnie.

Jeśli jesteś początkująca, nadając kształt brwiom, możesz wspomagać się ołówkiem bądź kredką do oczu. Powinniśmy tak wydepilować brwi by najwyższy ich punkt odpowiadał 1/3 długości oka. A w którym miejscu brwi powinny się kończyć? Nie mogą być one ani za długie ani za krótkie. Możemy nadać im odpowiednią długość także przy pomocy naszego ołówka. Spróbujmy ustawić go tak by jednym końcem dotykał płatka nosa i skierować w stronę zewnętrznego kącika oka. Brew powinna się kończyć w miejscu przez które przechodzi nasz ołówek pozostając właśnie w takiej pozycji. Nie możemy zapominać o tym iż jedna brew ma być identyczna jak druga. Taką idealną symetrię zachowamy dzięki jednoczesnemu usuwaniu włosów z obu brwi naraz.

Kształt brwi powinien być też dopasowany do indywidualnego kształtu twarzy. Do twarzy owalnej poleca się, półokrągłe brwi. Twarz okrągła najlepiej prezentuje się z brwiami w kształcie trójkąta. W tym wypadku wybór okrągłych brwi mógłby dać komiczne efekty. Jeśli ciężko nam określić kształt naszej twarzy oraz wybrać odpowiedni kształt brwi, możemy zasięgnąć bezpłatnej porady kosmetyczki.

Dodaj komentarz