Jak pielęgnować suchą cerę?

Sucha skóra

Skłonności do suchej cery pojawiają się u co raz większej liczby osób. Problemy z suchą cerą pojawiają się przez spędzanie wielu godzin w pomieszczeniach z klimatyzacją czy ogrzewaniu. Nierzadko nie mamy wpływu na wybór otoczenia, gdyż przeważnie w takich warunkach pracujemy. Zbliża się okres zimowy, więc do ogrzewanych pomieszczeń w których znajduje się bardzo suche powietrze zaliczymy nawet nasz własny dom.

Wpływ na pogorszenie się jakości naszej skóry ma także światło jarzeniowe, warunki atmosferyczne oraz detergenty. Kondycja naszej skóry słabnie, staje się ona bardzo cienka przez co jest mniej odporna, traci dotychczasowy blask oraz miękkość. Sucha skóra to przede wszystkim skóra nieelastyczna i szorstka. Taka cera jest znakomitym podłożem do pojawienia się szybko pierwszych zmarszczek.

Czy taka sytuacja jest bez wyjścia? Nie.
Kondycję swoje skóry możesz poprawić jej odpowiednią pielęgnacją. Warto zatem dobrze przemyśleć czego wymaga od nas odpowiednia pielęgnacja suchej skóry, oraz czego powinniśmy starać się unikać. Stosując się do kilku opisanych tu wskazówek, wpłyniemy na znaczna poprawę stanu naszej skóry. Dbając o codzienną czystość naszej skóry unikamy wody chlorowanej oraz mydła. Dlaczego? Zwykła woda oraz mydło działają wysuszająco. Mając problem z suchą cerą nie chcemy dodatkowo jej wysuszać. Wysuszająco na naszą skórę działa także solarium oraz naturalne opalanie się na słońcu. Jeśli nie wyobrażamy sobie zrezygnować ze złotego wyglądu naszej skóry, powinniśmy opalać się naprawdę bardzo rzadko. Nie wolno wręcz robić pilingów oraz maseczek o działaniu ściągającym. Mimo iż po wykonaniu pilingu czy maseczki wydawać nam by się mogło, że wyraźnie wpłynęliśmy na poprawę wyglądu naszej skóry to jesteśmy w dużym błędzie. W rzeczywistości osuszamy skórę… Ostrożność należy zachować nawet przy stosowaniu pilingów do cery suchej.

Na koniec warto dodać iż osoby borykające się z problemami suchej skóry, nie używają kosmetyków na bazie alkoholu. Jak widzimy lista tego co nie wolno jest dość spora. Zastanówmy się więc teraz co należy robić, jeśli rodzaj naszej cery kwalifikuje się do suchej. Przede wszystkim zażywając kąpieli używajmy nawilżających, delikatnych kosmetyków. Szczególnie pożądane są te zawierające masło shea oraz olejki pochodzenia naturalnego, które wspaniale nawilżą oraz uelastycznią naszą skórę. Taka kąpiel nie tylko wpłynie na polepszenie kondycji naszej skóry ale także ukoi skołatane nerwy, wyciszy nas oraz zrelaksuje.

Czym oczyszczamy skórę twarzy? Wskazane są nawilżające mleczka do demakijażu oraz kosmetyki opierające swój skład na wodzie termalnej. Twarz pielęgnujemy także bezalkoholowym tonikiem. Po takim oczyszczeniu skóry naszej twarzy, czas na nałożenie kremu. Krem na dzień powinien być głęboko nawilżający a na noc tłusty i mocno regenerujący. Kupując kosmetyki do makijażu warto sięgać po te do cery suchej. Jeśli problemy z suchą cerą stają się co raz bardziej dokuczliwe, warto zainwestować w specjalne kremy, dostępne w aptekach do pielęgnacji suchej skóry. W niektórych przypadkach konieczna będzie także wizyta u kosmetyczki, która może zaproponować wykonanie szeregu zabiegów mających na celu zapewnienie odpowiedniego dotlenienia skóry, zabiegi odżywcze, nawilżające oraz poprawiające elastyczność i jędrność skóry.
Taka odpowiednia pielęgnacja suchej skóry pomoże nam uporać sobie z tak uciążliwym problemem. Aby problem nie powracał, powinniśmy już zawsze pielęgnować skórę w ten sposób.

Dodaj komentarz