Jak przygotować się do profesjonalnego makijażu? Makijaż oczu krok po kroku!

Wiele kobiet nie podejmuje się samodzielnego makijażu oka. Tłumaczą się tym, że nie potrafią dobrać odpowiednich kosmetyków i niewiedzą co do tego, w jakiej kolejności i jak je aplikować. W make-upie oka nie ma nic trudnego. Wystarczy, że nauczysz się podstawowych trików i kroków, które pozwolą Ci wykonać profesjonalny makijaż oczu. Jest to możliwe dzięki marce L’Oreal Paris, która zebrała podstawowe wytyczne jak wykonać perfekcyjny make-up oka!

Perfekcyjny makijaż oka
Mogłoby się zdawać, że gdy chcesz wykonać makijaż, wystarczy usiąść przed swoją toaletką i zwyczajnie zacząć go tworzyć. Jest to błędne przekonanie, bowiem najczęściej bywa tak, że kończy się ono rozczarowaniem co do efektu końcowego lub tym, że po kilku czynnościach, szybko wątpisz w swoje możliwości i makijażu nie wykonujesz w ogóle. Pamiętaj zatem, aby zawsze dobrze zabrać się za taki make-up. Im szczegółowiej się przygotujesz, tym będziesz z siebie bardziej zadowolona, nawet, gdy jesteś tylko amatorką w tej kwestii. Przed Tobą kilka podstawowych kroków, które pomogą Ci wykonać profesjonalny makijaż!

  1. Wybierz dobre miejsce do makijażu. Pamiętaj o wygodnym siedzeniu, lusterku oraz co najważniejsze – oświetleniu. Nie ma nic gorszego, niż malowanie się w półmroku. Skutkuje to tym, że gdy wychodzisz na światło dzienne, Twój makijaż jest niezwykle mocny, niewspółmierny z oczekiwaniami i zwyczajnie zbyt intensywny.
  2. Najlepiej abyś malowała się w miejscu, w którym znajdują się wszystkie Twoje kosmetyki. Nie ma znaczenia czy jest to toaleta czy toaletka, ważne abyś pod ręką miała produkty niezbędne do makijażu i aby nie wykluczało ono dobrego oświetlenia, wygodnego miejsca i dostępu do lusterka.
  3. Zadbaj o dobre lusterko, najlepsze będzie to, które daje możliwość zobaczenia się w przybliżeniu. Dzięki takiej opcji będziesz mogła kontrolować każdy szczegół makijażu.
  4. Nigdy nie zaczynaj makijażu, jeżeli nie wiesz dokładnie, jaki powinien być. Zawsze pamiętaj, aby określić swoje wymagania. Chcesz skupić się na podkreśleniu oczu, a może ust. Ułatwi Ci to kolejność aplikowanych kosmetyków, ale też szukaniu wskazówek, co do wykonania make-upu, gdy Twoje umiejętności są w tej kwestii na poziomie podstawowym.
  5. Wyłóż wszystkie kosmetyki na wierzch, które wiesz, że będą Ci potrzebne. Zbyt duża ilość produktów może wprawić Cię w dezorientację, a gdy pod ręką będą tylko te niezbędne łatwiej wykonasz makijaż.

Makijaż oczu krok po kroku
Pamiętaj, że make-up oka wykonuje się tuż po aplikacji na powierzchnię twarzy bazy utrwalającej oraz podkładu. Kosmetyki te możesz także nanieść na powiekę, dzięki czemu później aplikowane produkty utrzymają się na dłużej i połączą się w jedną warstwę, co sprzyja profesjonalizmowi takiego makijażu. Nie zapomnij również o podkreśleniu brwi, które nadają twarzy kontur i podkreślają jej wyraz – oczywiście, gdy zrobisz to dobrze. Poniżej znajdziesz wskazówki do podstawowego, dziennego make-upu, a jeżeli Twoje wymagania i potrzeby są większe lub nieco inne, pomoże Ci w tym L’Oreal Paris do makijażu oczu.

Tuż po aplikacji bazy, podkładu i podkreśleniu brwi – wybierz cień do powiek. To, że nie czeka Cię żadna większa impreza czy wyjście, ale zwykły dzień, nie znaczy, że nie możesz podkreślić oczu. Zwykły cielisty cień, czyli w odcieniach nude, beżu, jasnych brązów i ewentualnie szarości sprawi, że make-up będzie delikatny i subtelny, nie rzucający się w oczy, ale podkreślający ładnie oko. Jeżeli chcesz bardziej uwydatnić swoje spojrzenie wybierz dwa cienie w tej samej barwie, ale o różnej intensywności – ciemniejszy i jaśniejszy. Ciemny nałóż na zewnętrzną część powieki, a jasny na środek i wewnętrzną część. Takim sposobem optycznie powiększysz oko i podkreślisz spojrzenie. Na koniec mocno wytuszuj rzęsy i gotowe!

Dodaj komentarz