Praca na wakacje dla nastolatek? Roznoś ulotki!

Jest wielu nastolatków, którzy poszukują jakiejkolwiek pracy na wakacje – w Polsce. Są też tacy, którzy wyjeżdżają za granicę, jeśli tylko chcą zarobić nieco więcej. Łączy się to często z ogromną harówką. W Polsce można stosunkowo łatwo znaleźć pracę, jeśli posiada się status ucznia lub studenta. Pracodawca zarabia na tym, a najczęściej oferuje umowę zlecenie lub umowę o dzieło, czyli tak zwane umowy śmieciowe. Jeśli jednak nastolatek chce tylko przyrobić, a niekoniecznie zarabiać kokosów, sposobów jest wiele, a rodzaj umowy nie powinien go przerażać.

Oprócz pracy jako kelner lub w ogóle w gastronomii, gdzie potrzebna jest książeczka sanitarno – epidemiologiczna, można pracować na świeżym powietrzu. Najprzyjemniejszą pracą tego typu jest roznoszenie ulotek. Co prawda nie jest to praca bardzo ceniona na rynku pracy, ale na pewno osoba pracowita, a co najważniejsze cierpliwa może tu całkiem sporo zarobić. Można roznosić różnego rodzaju ulotki, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Często są to ulotki szkół językowych, szkół policealnych, różnych firm.

Praca w charakterze roznosiciela ulotek jest trudna. Na pewno nie można się godzić na stawkę poniżej 8 złotych netto za godzinę, chociaż często pracodawca oferuje stawkę 7 złotych netto. Z racji tego, że jest to praca wymagająca przebywania na zewnątrz, wystawienia na warunki pogodowe, które przecież mogą być różne, taką pracę powinno się cenić. Znalezienie tego typu zajęcia na wakacje jest niezwykle łatwe. Wystarczy tylko skorzystać z kilku dostępnych źródeł, jeśli chodzi o szukanie pracy, a w kilkanaście minut możemy już rozmawiać z pracodawcą przez telefon.
Jak najłatwiej znaleźć pracę jako roznosiciel ulotek? Najlepiej skorzystać z podanych sposobów:

  1. Internet – dzisiaj większość szuka pracy właśnie w internecie. Można przebierać wśród różnych ofert – szczególnie jeśli chodzi o duże miasta, gdzie niemalże na każdej ulicy ktoś rozdaje ulotki. Pracodawców jest wielu, a chętnych w tej branży nie tak dużo, dlatego nie ma żadnego problemu, aby się załapać.
  2. Prasa – w gazetach ludzie coraz rzadziej dodają ogłoszenia o pracę, ponieważ coraz mniej ludzi je czyta. Warto jednak od czasu do czasu przejrzeć lokalną prasę, bo tam warunki pracy mogą być nieco lepsze.
  3. Kontakt bezpośredni – jeśli dostajemy na ulicy jakąś ulotkę, wystarczy, że zadzwonimy do konkretnej firmy i zapytamy się, jak można zatrudnić się w roznoszeniu ulotek. Ta metoda jest bardzo popularna, a co najważniejsze – szybka.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że roznoszenie ulotek jest pracą głównie dla młodych osób, które są po prostu silniejsze. Stanie przez osiem godzin i rozdawanie ulotek może być naprawdę męczące. Ludzie starsi najczęściej narzekają w tej kwestii na ból nóg, co jest normalne. Nie jest to praca lekka, dlatego nie można się godzić na pracowanie za 5 czy 6 złotych netto za godzinę. Należy mieć swoją godność. Pracą na ulotkach nazywana jest często też promocja przed restauracjami itd., czyli rozdawanie zniżek na jedzenie.

Dodaj komentarz