Jak dobrać odpowiedni podkład?

Make Up

Wybór odpowiedniego podkładu jest sprawą ważną, jeśli nie najważniejszą. Bez odpowiedniego podkładu, makijaż nie da nam pożądanego efektu. Podkład musi odpowiadać rodzajowi oraz kolorystyce naszej skóry, ale to nie koniec. Bardzo ważną sprawą jest też sposób nakładania podkładu na naszą skórę. W czym tkwi sekret, wyboru idealnego podkładu?

Unikalny dla nas podkład wybierzemy, jeśli podczas zakupów, będziemy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Jakimi? Przede wszystkim powinniśmy ustalić jaki mamy rodzaj skóry. To pomoże nam ustalić jaki rodzaj podkładu będzie dla nas odpowiedni. Dla cery tłustej i mieszanej poleca się podkłady matujące. Idealny podkład matujący to taki który pochłania sebum (odpowiedzialne za błyszczenie się skóry). Cera sucha i normalna wymaga podkładu nawilżającego.

Kolejnym krokiem jest ustalenie, czego oczekujemy po zakupionym podkładzie. Z tej przyczyny często decydujemy się na kupno dwóch różnych rodzajów podkładu na różne pory roku. Latem, wymagamy od podkładu aby był lekki, nie obciążający oraz działał ochronnie przed promieniowaniem UV. Zimą, aby krył niedoskonałości naszej skóry oraz chronił skórę twarzy przed mrozem. Aby być w pełni zadowolonym z wybranego podkładu, musimy brać pod uwagę nasze zmienne oczekiwania z nim związane.

Jeśli borykamy się z ciemną stroną cery dojrzałej, warto zainwestować w specjalistyczny podkład rozświetlający naszą skórę, oraz posiadający działanie wygładzające. Największy problem z wyborem podkładu, pojawia się w momencie wyboru odpowiedniego koloru. Jak zatem wybrać odpowiedni kolor? Warto wziąć pod uwagę znaczenie jakie ma spełniać podkład. Ma kryć niedoskonałości oraz wygładzać, ma stanowić podkład pod makijaż. Z tego też względu kolor podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry.

Po nałożeniu podkładu, nie powinna się odróżniać sztuczna maska, przeciwnie nasza skóra powinna być gładka jakby w ogóle nie było na niej kosmetyku. Nigdy nie powinno kupować się ciemniejszego podkładu niż kolor skóry, unikniemy w ten sposób nienaturalnego makijażu. W drogerii, najlepiej odrobinę podkładu nałożyć na skórę twarzy. Nigdy nie dobieramy podkładu do koloru skóry naszych dłoni! Kierując się tymi wskazówkami z pewnością trafimy na odpowiedni dla nas podkład.

Dodaj komentarz