Czy można być modną w ciąży?

Bardzo wiele kobiet uważa, że ciąża to kara, przy której nie mogą ładnie wyglądać i muszą zdecydować się zrezygnować z dobrego wyglądu i przerzucić się na wygodniejsze rzeczy jak ogrodniczki, czy wielkie tuniki. Prawda jest taka, że można pozostać modną i być w ciąży. Obie rzeczy siebie nie wykluczają, a nawet wręcz przeciwnie. Niektóre kobiety właśnie wtedy odkrywają w sobie prawdziwe piękno.

Okres dziewięciu miesięcy jest dla wielu kobiet naprawdę czymś magicznym i przepełnionym emocjami. Kobieta w ciąży z dnia na dzień coraz to mocniej oczekuje przybycia nowego członka rodziny, który przysporzy całej rodzinie mnóstwo radości. Z czasem, kiedy to przybywa kobiecie centymetrów w obwodzie to priorytetem dla niej staje się coraz to bardziej pojęta wygoda. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że w okresie ciąży kobieta musi zrezygnować z własnego stylu i zacząć ubierać się w mało estetyczne, ale wygodne ubrania. Prawda jest taka, że kobieta w ciąży może być naprawdę pięknie ubrania, tylko musi pamiętać o tym, aby podejść do tego w odpowiedni sposób. Trzeba zadbać o odpowiednie elementy ubioru, aby dobrze się to ze sobą komponowało.

Pamiętaj o bieliźnie

W przypadku kobiet jest to kwestia wręcz podstawowa, ponieważ źle dobrana bielizna może zepsuć nawet najpiękniejsza stylizację, a przy tym co najważniejsze może być po prostu Wam mało komfortowo. Większość kobiet zapewne zgodzi się z tym, że nie ma gorszych rzeczy niż źle dobrany stanik, albo figi, które się wpijają. Co za tym idzie już na samym początku ciąży powinno się zadbać w zestaw jak najbardziej odpowiedniej bielizny. Postarajcie się wybrać figi o rozmiar większe, niż do tego czasu nosiłyście, powinny one być pozbawione drażniących szwów i wykonane z materiałów, które oddychają. Istotnym elementem bielizny jest również biustonosz, ponieważ piersi stają nabrzmiałe i bardzo wrażliwe, dlatego też trzeba zapewnić im odpowiedni komfort.

Warto również zdać sobie sprawę, że mimo wielu mitów to pas ciążowy wcale nie jest koniecznością i można go uniknąć. Chociaż na pewno będzie on sporą zaletą, zwłaszcza w okresie zimowym. Ponadto będziecie zawsze świadome tego, że brzuch nie będzie Wam wystawał spoza ubrania.

Zdecyduj się przyjazne materiały

Bardzo rzadko ludzie zwracają na to z czego są wykonane dane materiały, jeżeli wcześniej nie miałaś problemu, aby nosić poliestrowe bluzki, bądź akrylowe swetry to teraz możesz odczuwać te kwestię zdecydowanie bardziej. Wynika to z tego, że w okresie ciąży Twoja skóra jest bardzo delikatna i napięta, a syntetyczne tkaniny mogą ją łatwo podrażnić. Ponadto słabo się sprawują z odprowadzaniem wilgoci. Jeżeli masz zamiar zdecydować się na jakąś odzież ciążową to postaw tutaj na naturalne materiały, a przede wszystkim bawełnę, wełnę oraz len.

Nie chowaj swojego brzucha

Bardzo długo kobiety starały się ukryć to, że są w ciąży, decydując się przy tym na naprawdę wiele, różnych metod. Najczęściej chowały one swój brzuszek pod wielkim swetrem, albo workowatą sukienką. Dzisiaj jednak coraz więcej kobiet rozumie, że nie ma się czego wstydzić. Warto się chwalić tym, że wyczekuje się, aż na świat przyjdzie dla Was ktoś bardzo wyjątkowy. Dlatego też coraz większa popularnością cieszą się bluzki oraz tuniki, które są odcięte pod biustem. Dzięki czemu są w stanie jednocześnie podkreślić kształty typowo kobiece jak i te ciążowe. Ponadto nie obciążają one sylwetki, z racji tego, że jest ona ładnie wydzielona na poszczególne części, a co za tym idzie nawet w późniejszych miesiącach ciąży, kobieta może wyglądać na szczupłą i ciągle bardzo atrakcyjną.

Brzuszek może być również podkreślony przy pomocy delikatnego paska, który jest zapięty tuż pod samym biustem. Pamiętajcie, żeby być jednak ostrożnymi i nie zaciskać zbyt mocno, zróbcie to delikatnie. Jeżeli zaś chcecie wyjść gdzieś wieczorem to zdecydujcie się na sukienki oraz suknie w stylu empire, jest to aktualnie hit, który został zainicjowany przez gwiazdy z czerwonych dywanów.

Dodaj komentarz