Czy farbowanie włosów uszkadza ich cebulki?

Posiadanie pięknych oraz mocnych włosów jest marzeniem w zasadzie bardzo dużej ilości osób na całym świecie. Dlatego też nie ma co się dziwić, że wypadanie włosów jest tak wielkim problemem dla wielu ludzi, a jakby nie patrzeć jest to zjawisko jak najbardziej normalne, więc nie ma też o co się martwić. Jeżeli zaś macie wrażenie, że Wasze włosy wypadają w znacznie większych ilościach niżeli się tego można było spodziewać i gdy dostrzegasz, że w pewnych miejscach może być tych włosów znacznie mniej to warto się zastanowić w takiej sytuacji co zrobić, aby poprawić kondycję i stan włosów. Pielęgnacja włosów będzie miała tutaj naprawdę spore znaczenie, jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że czynników, które wpływają na kondycję Twoich włosów jest naprawdę bardzo dużo.

Dlaczego włosy wypadają?

W wielu przypadkach powodem wypadania włosów może okazać się tak naprawdę stres. Bardzo dużo osób jest w stanie dostrzec, że kondycja ich włosów pogorszyła się po tym jak odbyli oni ciężką chorobę, albo operację. W większości przypadków, gdy powróci się do normalnego trybu życia i odpocznie się, zapominając o problemach to najczęściej włosy przestają w takiej sytuacji już wypadać.

Kolejną przyczyną związaną z utratą włosów może być zachwiana równowaga hormonalna. Taka sytuacja bardzo często dotyka kobiet, które urodziły dziecko, ponieważ one w wielu przypadkach zmagają się z problemem wypadania włosów w wyniku zmian hormonalnych. Po tym jak minie kilka miesięcy sytuacja najczęściej ulega poprawieniu, ponieważ ponownie gospodarka hormonalna zaczyna być zrównoważona.

Zdarza się również też tak, że pewnego rodzaju lekarstwa mogą wpłynąć na wypadanie włosów. Wzrost włosów może nastąpić w takim przypadku dopiero, gdy leki zostaną odstawione.

Jak farbowanie wpływa na włosy?

Obojętnie czy decydujesz się na rozjaśnienie, przyciemnienie włosów, czy też chcesz zamaskować siwiznę farbą do koloryzacji to musisz pamiętać o tym, że ona nie tylko zmieni kolor Twoich włosów, ale również będzie mogła bardzo negatywnie wpłynąć na ich stan. Wynika to przede wszystkim z zawartych w nich chemikaliów, które będą w stanie zniszczyć cebulki włosa, a to doprowadzi również do tego, że włosy staną się łamliwe oraz wysuszone.

Podczas farbowania włosów nie możesz zapominać o odpowiedniej pielęgnacji włosów, tym bardziej powinnaś się na tym skupiać jeśli kręcisz, prostujesz, albo suszysz włosy używając do tego gorącego powietrza. Takie zabiegi bardzo często wysuszają włosy, zwłaszcza jeżeli Twoje włosy nie należą do najgrubszych.

Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu stopnia zniszczenia włosów podczas farbowania to zdecyduj się zawsze na wizytę u fryzjera. Będąc w salonie powiedz fryzjerowi, że chciałabyś, aby użył on łagodniejszych odpowiedników, jak chociażby henna czy też żeby zastosował lepszego rodzaju odżywki po tym jak włosy zostaną pofarbowane. Podczas farbowania włosów w domu musisz sprawdzić datę przydatności do użycia.

Wypadanie włosów, a ich farbowanie

Jakby nie patrzeć to występuje dosyć spora zależność pomiędzy farbowanie, a wypadaniem włosów, jednak trzeba pamiętać, że utrata włosów w takim przypadku nie należy do trwałych. Substancje chemiczne, które znajdują się w farbach są w stanie wpłynąć na kondycję włosa, dzięki czemu stanie się on bardziej łamliwy. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu ryzyka to postaraj się wybierać taką farbę, która jest bliska Twojemu naturalnemu odcieniowi włosów. Ponadto farby nie tylko wpływają na same włosy, ale również są w stanie podrażnić skórę głowy, zaś drapanie głowy jest w stanie spowodować o wiele gorsze skutki niżeli substancje chemiczne. Jeżeli dostrzegłaś, że po koloryzacji utraciłaś o wiele większą ilość włosów to istnieje możliwość, że jesteś uczulona na składniki, które znajdują się w farbach.

Dodaj komentarz