Jak prawidłowo zmyć makijaż/ demakijaż twarzy

Demakijaż twarzy jest podstawą jeżeli chodzi o pielęgnacje twarzy. Obojętnie jak drogi krem zastosujecie to jednak prawda jest taka, że nie przyniesie on Wam tak oczekiwanych rezultatów, jeżeli skóra na Twojej twarz nie będzie jak najczystsza. Najbardziej istotną kwestią będzie dobranie odpowiedniego rodzaju kosmetyków do typu konkretnej cery.

Kwestia demakijażu jest bardzo istotna i to z kilku powodów. Bardzo często można się wydawać, że wieczorem już nie macie nic na swojej twarzy, to jednak prawda jest taka, że Wasza twarz zwyczajnie może być brudna. Wpływ na to mają takie rzeczy jak zbyt duża ilość sebum, pot, bakterie, kurz, spaliny i masa innych osadów, które zatykają porty. Skóra, która jest obciążona nie jest w stanie w sposób swobodny oddychać, a to doprowadza do tego, że powstają krostki oraz zaskórniki, które tylko i wyłącznie szpecą twarz.

Zanieczyszczenia muszą zostać wyeliminowane w sposób jak najszybszy i najbardziej skuteczny. Niestaranne zmywanie makijażu może być powodem do podrażnienia cery, zaczerwienia, swędzenia i opuchnięcia oczu. Kolejnym argumentem, na który warto zwrócić uwagę jest fakt, że skóra, która jest źle oczyszczona to w zasadzie bariera dla wszelkiego rodzaju substancji odżywczych, które są zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Dlatego tez tak istotną kwestią jest mycie twarzy w sposób staranny i regularny, a do tego warto też stosować od czas udo czasu peeling, dzięki któremu można pozbyć się martwych komórek naskórka.

Jak wykonać demakijaż?

Podstawową kwestią związaną z demakijażem jest oczywiście zmycie makijażu. Można to zrobić przy pomocy specjalnych kosmetyków, które są przeznaczone do tego typu rzeczy. W sklepie znajdziecie preparat zwyczajny, bądź też dwufazowy. Dwufazowy będzie świetnie sobie radził ze wszystkim kosmetykami, które mienią się wodoodpornymi. To wszystko jest zasługą zawartych w nich olejków, które z wielką skutecznością są w stanie poradzić sobie z kosmetykami, zaś dzięki składnikowi wody podrażnienia zostaną złagodzone. Zanim zastosujecie ten preparat to wstrząśnijcie go, ponieważ dzięki temu oba płyny się wymieszają.

Skóra, która znajduje się na powiekach oraz w okolicach oczu jest bardzo cienka. Dlatego też trzeba podchodzić do niej z odpowiednią dozą subtelności i podczas makijażu nie trzyj jej. W zupełności wystarczy jeżeli przyłożysz do niej nasączony wacik, chociażby mleczkiem i następnie odczekasz kilkanaście sekund, do momentu gdy kolorowe kosmetyki zostaną rozpuszczone. Następnym Twoim krokiem będzie przesunięcie wacików. Ta czynność powinna być wykonywana tak dużo razy, aż nie dojdziesz do momentu, gdy płatek, którym będziesz wycierała oko nie będzie w zupełności czysty.

Tuż powinien być zmywany przy pomocy ruchów pionowych. Jeżeli podłożysz pod dolne rzęsy chusteczki to pozwoli Ci to na uniknięcie problemu z rozsmarowaniem mascary na dolnej powiece. Jeśli zaś chodzi o ruchy poziome to pozwolą Ci one usunąć to co pozostało po eyelinerze i cieniach, a lubią one się skrywać między Twoimi rzęsami.

Jaki preparat nada się do demakijażu?

Aby wyczyścić swoja skórę najlepiej jest zastosować do tego specjalnego rodzaju kosmetyki, które zostały stworzone właśnie do demakijażu twarzy, a może być to śmietanka, żel, albo mleczko. Wybierając jakiś konkretny preparat warto, abyś pomyślał czy będzie on odpowiedni dla rodzaju Twojej skóry. Mleczko, które służy do demakijażu twarzy będzie zawierało w sobie najwięcej składników, które nawilżają twarz, a przy tym będzie również natłuszczać skórę w sposób najbardziej skuteczny. Dla osób, które posiadają cerę tłustą wcale nie musi być to czymś pozytywnym, a można wręcz powiedzieć, że jest to minus. Mleczko powinno być nakładane przy pomocy specjalnego płatka kosmetycznego i to właśni nim powinno się przecierać twarz. Waciki powinno się wymieniać, aż do momentu, gdy ostatni z nich nie będzie czysty.

Jeżeli zaś wolisz wybrać lżejszy preparat to zastosuj piankę, albo żel. Podczas stosowania tych preparatów możesz ich również używać jako środka, dzięki któremu będziesz mogła myć swoją twarz, żeby to zrobić będziesz musiała wpierw wmasować dany preparat w twarz, a następnie użyć wody do opłukania twarzy.

Dodaj komentarz