Eyeliner dla początkujących. Wybierz typ, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy!

Malowanie oczu przy pomocy eyelinera to prawdziwa sztuka, nie raz przekonałyśmy się o tym, gdy nasza kreska nie wyszła idealnie i musiałyśmy ją kilka razy poprawiać, pogrubiać lub całkowicie zmyć. Żywe jest tutaj przysłowie „trening czyni mistrza”. Im częściej będziemy używać tego kosmetyku, tym bardziej wyćwiczymy rękę w malowaniu równej i delikatnej kreski, pasującej do dziennego makijażu. Istnieje jednak kilka wskazówek, które będą przydatne w osiągnięciu mistrzowskiej wprawy w użyciu eyelinera.

Rodzaje eyelinerów

  • Eyeliner w pisaku – pisak to wygodna opcja, gdyż pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne dozowanie kosmetyku. Jego końcówka jest zazwyczaj na tyle miękka i elastyczna, że nie podrażnia powieki i jednocześnie pozwala na dostosowanie grubość kreski do naszych potrzeb. Jest określany, jako najlepszy eyeliner dla początkujących, gdyż jego użycie przypomina malowanie za pomocą kredki. Typowe dla eyelinerów w pisaku jest to, że pozostawiana przez nie czerń nie jest bardzo głęboka i intensywna. Eyeliner w pisaku Maybelline pozwoli uzyskać cienką i równą kreskę, a także będzie idealny dla początkujących. Należy przechowywać go do góry nogami, aby końcówka, była ciągle nawilżona.
  • Eyeliner w żelu – oprócz wyposażenia się w eyeliner w żelu należy również mieć w swoim zestawie pędzelek ze skośnie ściętym włosiem, który ułatwi jego równe nakładanie. Tego typu eyeliner ze względu na konsystencję jest bardzo trwały i długo utrzymuje się na powiece. Należy jednak mieć wprawę przy jego nakładaniu. Wadą tego typu eyelinera może być fakt, że czasami wysycha i może się osypywać w kąciku powieki.
  • Eyeliner w pędzelku – wymaga ogromnej precyzji i dokładności, gdyż bardzo wyraźnie widać każdą pozostawioną po nim nierówność. Eyeliner w pędzelku zapewnia efekt bardzo głębokiej czerni, dzięki czemu może posłużyć do wykończenia kreski. Ponadto, gdy już osiągniemy odpowiedni poziom operowania pędzelkiem to można przy jego udziale wyczarować najbardziej finezyjne wykończenia kreski. Należy pamiętać, że tego typu eyeliner, bardzo długo wysycha, dlatego bezpośrednio po aplikacji należy chwilę odczekać, aby nie odbił się w innym miejscu.

Jak malować kreskę eyelinerem?
Jeśli wybrałyśmy już najlepszy dla siebie rodzaj eyelinera należy przystąpić do wykonania równej kreski. Najlepsza będzie metoda prób i błędów, które zdarzają się większości z nas podczas początkowych aplikacji kosmetyku.

W pierwszej kolejności należy dokonać demakijażu oczu, który oczyści powiekę i rzęsy z pozostałości po kolorowych kosmetykach. Aby eyeliner pozostał dłużej na powiece można rozprowadzić go na wcześniej położoną bazę przedłużającą trwałość kolorowych kosmetyków nakładanych na powieki.

Następnie należy wybrać dobre, duże lusterko, przy którym będziemy się malować oraz zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, w którym się malujemy. Najwygodniej jest również mieć możliwość oparcia ręki o blat stołu lub toaletki podczas malowania, co zniweluje drżenie ręki przynajmniej na początkowym etapie malowania.

Malowanie należy rozpocząć dominującą ręką w zależności czy jesteśmy prawo czy leworęczne. Należy nałożyć odpowiednią ilość eyelinera, najlepiej kierować się przy tym wyczuciem.

Malowanie należy rozpocząć od wewnętrznego kącika oka, aby sobie pomóc można je delikatnie naciągnąć, jednak nie za mocno. Malując oko należy możliwie stabilnie poruszać ręką ku zakończeniu oka i delikatnie wywinąć kreskę ku górze przy jej zakończeniu. Oprócz tego warto, aby ruch był w miarę stabilny.

Rozprowadzaj eyeliner możliwie jak najbliżej linii rzęs, gdyż kreska przy makijażu dziennym powinna być maksymalnie cienka. Jeśli jednak nie wyszła nam idealnie wąska, to można ją delikatnie pogrubić. Dodatkowe wytuszowanie rzęs przy samej nasadzie sprawi, że efekt kreski będzie wzmocniony, a drobne nierówności skutecznie zatuszowane.

Dodaj komentarz