5 sztuczek na zwiększenie objętości włosów

Włosy

Bujne włosy, mogą być w zasięgu twojej ręki. W jaki sposób? Wystarczy zastosować w życiu kilka trików, które w znaczący sposób wpłyną na optyczne zwiększenie ich objętości. Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

Pierwszą bardzo ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego szamponu. Koniecznie powinniśmy wybierać te zwiększające ich objętość. Efekt taki uzyskamy dzięki jego lekkiej strukturze, które nie obciąża włosów. Bardzo ważny jest też skład szamponu, wybierajmy taki który może pochwalić się zawartością pantenolu czy ekstraktu z guarany.

Kolejnym krokiem, na który trzeba zwrócić uwagę jest wybór odpowiedniej odżywki. Podobnie jak szampon nie może ona zbytnio obciążać włosów, ponieważ nasza fryzura będzie wtedy przyklapana a nie ciesząca się dużą objętością. Najlepszą formą odżywki są te w sprayu. Są to podstawowe zasady mające na celu zwiększenie objętości naszych włosów.

Bardzo ważnym krokiem jest też odpowiednia stylizacja. Niektóre z używanych przez nas kosmetyków, obciążają włosy, które nie wyglądają potem zbyt atrakcyjnie.

Zatem kolejną zasadą jest dobór odpowiedniego lakieru nie obciążającego włosów! Za taki kosmetyk, z pewnością zapłacisz o wiele więcej, jednak ze względu na efekty warto trochę dopłacić.

Ciekawe jest to, że brunetki zawsze mają bujniejsze włosy od kobiet o innym kolorze włosów. Jeśli zastanawiałaś się od dłuższego czasu nad zmianą koloru, zastanów się nad głębokim brązem. Objętości nadaje też cieniowane. Włosy ścięte na prosto zawsze będą wydawać się mało puszyste. Cieniując włosy uzyskasz efekt zwiększenia ich objętości. To tylko kilka z podstawowych zasad mogących zmienić spojrzenie na nasze włosy. Zastosowanie ich w życiu sprawi, że będziesz o wiele bardziej zadowolona z wyglądu swoich włosów.

Dodaj komentarz