Sposoby na przetłuszczające się włosy których nie znałaś!

Włosy

Problem z przetłuszczającymi się włosami nie jest obcy wielu z nas. Nie jest to jednak problem do którego musimy się przyzwyczaić. Z przetłuszczającymi się włosami możemy walczyć. Pomoże nam w tym zastosowanie się do kilku podstawowych zasad. Jakich?

Przede wszystkim włosy przetłuszczające się należy myć często. Za efekt przetłuszczonych włosów, odpowiedzialny jest nadmiar sebum. Musimy zatem starać się go usuwać. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego iż przetłuszczające się włosy nie lubią kremowych szamponów do włosów. W miarę możliwości wybieraj te przeźroczyste. Raz na jakiś czas staraj się umyć włosy specjalistycznym szamponem zakupionym w aptece.

Nie myj włosów na noc, gdy sebum wydzielane jest w większych ilościach. Otrzymasz efekt świeższych włosów myjąc je bardzo wcześnie rano. Jeśli nie chcesz by twoje włosy się przetłuszczały używaj lekkich szamponów oraz odżywek. Nie nakładaj zbyt dużych ilości jedwabiu do włosów i myj włosy w letniej wodzie.

Zbyt ciepła woda doprowadzi do nadprodukcji sebum, a tego chcemy uniknąć. Jeśli masz do wyboru grzebień i szczotkę wybierz grzebień, nie doprowadzisz do rozczesywania sebum na całą długość włosa. Te zasady skutecznie pomoga ci walczyć z przetłuszczającymi się włosami.

Dodaj komentarz