Włosy ombre

Włosy ombre, przez wielu nazywane brond, czyli inaczej mówiąc połączenie brązu oraz blondu. Warto zauważyć, że jest to stylizacyjna moda, która od wielu sezonów nie ustępuje i posiada cały czas naprawdę bardzo liczne grono fanów. Jeżeli jesteś osobą, która marzy o modnej stylizacji właśnie w stylu włosów ombre to powinnaś dowiedzieć jak się do tego zabrać i to krok po kroku, ponieważ jak się okazuje nie jest to wcale tak trudne, ale mimo wszystko będzie wymagało odpowiedniego skupienia.

Ombre jest metodą rozjaśniania włosów, która sama w sobie polega na tym, że rozjaśnieniu ulegają końcówki włosów. Dzięki powstałemu efektowi ma się wywrzeć wrażenie jako fryzura powstała w głównej mierze poprzez naturalne rozjaśnienie włosów. Dlatego też wygląd ombre będzie najlepszy dopiero wtedy, gdy nie będzie rzucał się zbytnio w oczy. Przejścia na włosach powinny być łagodne, ponieważ tylko wtedy można uzyskać efekt subtelności oraz odmłodzenia. Jeśli na Waszej głowie będzie naprawdę spora różnica pomiędzy blondem, a brązem to będzie to się rzucało w oczy, a to nie o to chodzi. Dlatego też tak istotne jest, aby podjąć właściwą decyzję, czyli albo będziesz chciała wyglądać w sposób naprawdę szokujący i niecodziennych, albo jednak wybierzesz ładne podkreślenie swoich naturalnych walorów, poprzez wprowadzenie lekkiej zmiany.

Nie ma się co obawiać ombre, ponieważ tak naprawdę to każda z Was jest w stanie wykonać taką fryzurę samodzielnie w domu. Dla tych wszystkich, które nie boją się tego robić samemu i chcą omijać fryzjera z daleka niech wiedzą, że są sposoby, aby poradzić sobie z tym w domu.

Jak zrobić fryzurę ombre?

Na samym początku musisz wiedzieć, że dobre cięcie będzie w tym momencie podstawą koloryzującego efektu. Włosy nie mogą być zbyt ciężkiej, dlatego też pamiętaj o odpowiednim cieniowaniu i strzyżeniu ich. Ombre nie będzie nadawać się do włosów, w których panują proste linie, zaś grzywka jest bardzo wyrazista. Kobiety, które posiadają bardzo cienkie i delikatne włosy nie powinny rozjaśniać swoich włosów, gdyż ostateczny efekt może doprowadzić do tego, że ich fryzura będzie prezentować się w sposób niedbały.

Podczas rozjaśniania bardzo ważną rzeczą, o której nie możesz zapomnieć jest fakt, aby nie rozsmarować rozjaśniacza zbyt wysoko. Jeżeli tak zrobisz to może się okazać, że w takiej sytuacji powstanie mało oczekiwany efekt odrostów. Pamiętaj, aby podzielić dobrze rozczesane włosy przy pomocy przedziałku z tyłu głowy, tak jak to się robi, gdy ma się zamiar wykonać dwie kitki, po czym nałóż rozjaśniacz na swoich końcówkach. W przypadku włosów, które są dłuższe pozwól sobie na nałożenie ich na około 5 centymetrów, zaś w przypadku tych krótszych wystarczyć będą od 2 do 3 centymetrów. Pamiętaj aby rozjaśniacz był delikatny rozsmarowywany podczas przeczesywania włosów palcami, ponieważ dzięki temu w łatwy sposób unikniesz efektu ostrego przejścia pomiędzy barwami. Zdecyduj się na zawinięcie końcówek przy pomocy folii aluminiowej, zaś raz na kilka minut zobacz w jaki sposób włosy zostały rozjaśnione.

Odczekaj maksymalnie 15 minut i na reszcie włosów również umieść rozjaśniacz, najlepiej tak do wysokości brody, bądź ust, zależnie od tego jakiego efektu wyczekujesz. Zawiń ponownie włosy przy pomocy folii aluminiowej i zostaw je jeszcze na około 10 minut. Pamiętaj, że podany tutaj czas jest tylko poglądowy. Jeśli nie posiadasz zbytniego doświadczenia związanego z rozjaśnianiem włosów to stosuj się dokładnie do tego co zostało napisane w ulotce, która została dołączona do opakowania.

Po tym, gdy upłynie już wyznaczony czas, czyli łączne 25 minut to dokładnie spłucz włosy przy pomocy farby. Na włosy nałóż specjalną odżywkę przeznaczoną do włosów farbowanych i je wysusz.

Musisz pamiętać, że zastosowanie chemicznego rozjaśniacza na trwałe już zdekoloryzuje włosy. Włosy rozjaśnione będą miały tendencję do żółknięcia, dlatego tak istotne jest to, aby nawilżać je przy pomocy specjalnego rodzaju kosmetyków.

Dodaj komentarz