Jak dobrać odpowiedni szampon do włosów

Aby wybrać odpowiedni szampon, który będzie idealnie pasował do Twoich włosów trzeba się naprawdę nieźle natrudzić. Jakby nie patrzeć jest ot najbardziej istotny ze wszystko kosmetyków, które są związane z Twoimi włosami. To właśnie szampon jest w stanie przygotować Twoje włosy na to, aby przyjęły kolejne dawki odżywek oraz można powiedzieć, że już szampon sam w sobie jest swoistą odżywką dla nich, ponieważ nie każdy człowiek używa innych kosmetyków do włosów niżeli szamponu.

Aktualnie można znaleźć naprawdę wiele rodzajów szamponów, które są zależne od rodzaju i stanu owłosienia na głowie. Można zakupić szampon z przeznaczeniem do włosów, cienki, suchych, kręconych, gęstych, farbowanych czy prostych i każdy z nich będzie w stanie pomóc Twoim włosom. Podstawą w wybieraniu szamponu jest umiejętne stwierdzenie jaki rodzaj włosów się posiada. Świetnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zapytanie się o radę swojego fryzjera, który to powinien zasugerować Ci najbardziej odpowiedni produkt stworzony z myślą o Tobie.

Jeżeli należysz do tych osób, które bardzo często myją swoje włosy to powinnaś stosować takie szampony, które są subtelne i nadają się do częstego mycia, dzięki czemu jesteś w stanie umyć nimi głowę tylko jeden raz. Jeśli zaś chodzi o te osoby, które myją rzadziej swoje włosy np. raz na dwa dni, albo 2 razy w tygodniu to powinny one zdecydować się na to, aby myć głowę za każdym razem dwukrotnie. Podczas pierwszego mycia będą mogły one zmyć wszelkiego rodzaju nieczystości i reszty użytych produktów stylizacyjnych, zaś już drugie mycie będzie bardziej zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ to właśnie wtedy szampon będzie w stanie umiejscowić się na włosach na dłuższy czas.

Aby optymalnie stosować szampon zaleca się wykonanie dwóch myć tak, aby następowały one po sobie, dzięki czemu będzie on w stanie zadziałać zarówna na naturę włosa, ale również na jego stan. Jeśli zaś myjesz głowę pojedynczo to Twoja skóra po pewnym zasie zapewne przyzwyczai się od szamponu, którego używasz, a to ostatecznie doprowadzi do tego, że szampon sam w sobie nie będzie już tak dobrze działał, jak to było na początku. Przykładowo w przypadku włosów suchych zdecyduj się na odżywczy szampon, dzięki któremu włosy zostaną nawilżone oraz na taki szampon, który posiada w sobie keratynę, dzięki czemu będzie mógł nadać on Twoim włosom odpowiednią ilość blasku.

Kombinacji jest naprawdę bardzo sporo. Podczas kupowania szamponu jednak zachowuj się logicznie. Przede wszystkim zwracaj uwagę na stan oraz rodzaj Twoich włosów. Przykładowo możesz zdecydować się na zakup szamponu do włosów cienkich i drugi do włosów suchych. Bądź też szampon do włosów farbowanych wraz z szamponem do włosów gęstych, albo cienkich. Pamiętaj, że stany i rodzaje włosów w wielu przypadkach się dopełniają, dlatego też jesteś w stanie z tego skorzystać.

Dobrym pomysłem jest częste zmienianie szamponów, których stosujesz do mycia głowy i to zależnie do tego jaką masz aktualnie potrzebę i priorytet. Przykładowo wyobraź sobie, że Twoje włosy są farbowane i suche. Jeśli chciałabyś nadać im szczególnego nawilżenia to zdecyduj się an zastosowanie dwóch, albo trzech myć głowy przy pomocy szamponu odżywiającego, po czym wybierz i nałóż na głowę szampon do włosów farbowanych z pigmentem.

Dodaj komentarz