Sposoby na wybielanie zębów

W społeczeństwo utarło się coś takiego, że wybielanie zębów musi wiązać się z wielkimi wydatkami, a prawda jest taka, że wcale nie musi być to drogie. Istnieje wiele możliwości, dzięki którym może się okazać, że tak naprawdę śnieżnobiały uśmiech będzie całkowicie darmowy. Warto sprawdzić i zainteresować się sposobami, dzięki którym można skutecznie rozjaśnić zęby, a przy tym nie wydając fortuny. Prawda jest taka, że natura nie obdarzyła każdego pięknym, białym uśmiechem. Niektórzy nawet mimo tego, że posiadają liczne nałogi mogą poszczycić się nieskazitelnym uśmiechem, a inni mimo wielu lat dbania muszą ukrywać się ze swoim uśmiechem. Trzeba przeanalizować czy istnieją jakieś preparaty, albo sposoby, które bez dwóch zdań wpłyną na Wygląd Waszego uzębienia.

Wybiel zęby za darmo u dentysty

Bardzo często uśmiech może stracić swój blask poprzez kamień nazębny. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje naprawdę bardzo prosta i do tego bezpłatna metoda, dzięki której będzie można szybko pozbyć się tego problemu i to raz na zawsze. Dodatkowo ten zabieg może zostać wykonany raz w roku na koszt funduszu zdrowia. Cały proces usuwanie kamienia nazębnego nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jest w stanie dać Wam niesamowite efekty. Osoby cierpiące na brązowy osad, który znajduje się w ich przestrzeni między zębowej nie będzie dłużej ich męczył.

Używki nie pomogą

Dla wielu osób kawa, wino oraz papierosy to wróg numer jeden w pogoni za białym uśmiechem. Oczywiście mają oni rację. Dlatego też walka o jasne uzębienie powinna polegać w głównej mierze na ograniczaniu jak największej ilości takich używek. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że trzeba całkowicie z nich zrezygnować. Trzeba mieć po prostu świadomość tego, że zbyt częste sięganie po te używki na pewno nie wpłynie korzystne na stan Waszego uzębienia.

Zrezygnuj z soków

Tak naprawdę mało kto wie o tym, że świeżo wyciśnięte soki są w stanie negatywnie wpłynąć na kolor Waszego uzębienia. Ich picie jest bardzo korzystne dla organizmu, ponieważ dostarczają mu ogromnej ilości witamin, jednak przy tejże okazji rozpuszczają dodatkowo szkliwo. Dlatego też za każdym razem kiedy to wypijecie szklankę takiego soku starajcie się mieć obok siebie szklankę wody, dzięki czemu będziecie mogli przepłukać nią usta. Na skutek tego zawarte w sokach kwasy nie wpłyną negatywnie na stan Waszego uzębienia.

Pomyśl o pastach wybielających

W drogeriach oraz aptekach znajdzie pełno past, które mienią się tym, że mają działanie wybielające. Zadaniem większości z nich jest przede wszystkim mechaniczne usuwanie osadu. Niestety, ale ze względu na to, że posiadają bardzo dużo właściwości ścierających to nie powinno się tego typu past stosować za często i nazbyt długo. Stosowanie takiej pasty możecie podzielić na cykle. Najlepszym wyjściem będzie jeżeli po około dwóch miesiącach stosowania odstawicie ją. Trzeba również wspomnieć, że używanie past wybielających nie będzie wiązało się z niesamowitymi efektami, ponieważ możecie w takiej sytuacji liczyć co najwyżej na wybielenie na poziomie jednego, albo dwóch tonów. Dlatego jeśli zależy Wam na zdecydowanie lepszych rezultatach to powinniście zacząć stosować preparaty innego rodzaju.

Paski oraz żele na lepsze wybielenie zębów

Jest to wybór, który na pewno nie spodoba się każdemu z tegoż, że względu, że wymaga to systematyczności oraz cierpliwości. Decydując się na wybór żeli wybielających zęby trzeba być świadomym, że będzie trzeba je aplikować co najmniej dwa razy dziennie i to nawet na pół godziny. Biały uśmiech uzyskacie dopiero po 2, albo 3 tygodniach po stosowaniu. Przez ten czas trzeba też ograniczyć spożywanie barwiących szkliwo napojów. Istnieje duża możliwość, że przez cały czas stosowanie tego preparatu będziecie borykać się z uczuciem nadwrażliwości w zębach oraz będą mogły występować bóle dziąseł. Na szczęście nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, ponieważ tygodnie wyrzeczeń zostaną wam wynagrodzone w postaci wybielonych zębów, nawet o cztery tony. Niestety, ale efekt takiego wybielania nie będzie trwały, dlatego też będzie potrzeba, aby powtarzać ten proces raz na pół roku.

Dodaj komentarz