Pielęgnacja twarzy, czyli… stosujemy olejki!

Rosnąca popularność dotycząc pielęgnowania twarzy a jednocześnie moda na naturalne metody pielęgnowania twarzy sprawia, że najnowszym trendem w pielęgnowaniu twarzy są olejki. Ich atutem jest przede wszystkim łagodne działania. Dodatkowo ich skład pozwala na zapewnienie skórze składników odmładzających, które działają w sposób intensywny. Obecnie coraz większa liczba osób sięga po olejki naturalne, które stały się preparatami popularnymi nie tylko wśród osób ceniących sobie ekologiczne produkty. Firmy kosmetyczne tworzą olejki, które nie są oparte jedynie na naturalnych składników. Do substancji, które pojawiają się w takich olejkach zaliczyć można witaminę C, peptydy. W wielu olejkach pojawiają się popularne substancje mające na celu zapewnienie większego efektu odmładzającego jak retinol. W ten sposób można intensywniej oddziaływać na zmarszczki. Z drugiej strony zawsze można postawić na naturalne olejki, które są bardziej łagodne dla skóry. Generalnie, jednak olejki są dużo bardziej łagodne w stosunku do innych kosmetyków typy anti-anging. Wynika to przede wszystkim z oddziaływania ich przede wszystkim na głębsze warstwy skóry.

Stosowanie olejków

Osoby sięgające po olejki powinny je w odpowiedni sposób aplikować. Olejki mogą powodować takie efekty jak połysk skóry czy jej nadmierne, choć przejściowe natłuszczenie. Z tego powodu specjaliści wskazują, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie olejków na noc. Olejki powinno się nakładać na czystą skórę. Ewentualnie można stosować serum lub krem. Ważne jest, jednak by nie było na skórze warstw tłuszczu, które mogą blokować wchłaniane się olejków.

Brak wchłonięcia się olejków sprawi, że nie zapewnią one właściwego efektu, gdyż zawarte w olejkach składniki nie będą w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry. Olejek najlepiej rozetrzeć na dłoni na następnie przykładać do skóry twarzy. Olejki stosowane są również w różnych terapiach, jak metoda oczyszczania skór olejami czy też aromaterapia.

Olejki o właściwościach aromaterapetuycznych pozwalają oprócz uzyskania efektów odmłodzenia skóry dodatkowo zrelaksować się.

Jak wybrać olejek?

Przy wybieraniu olejków bardzo ważne jest, by kierować się typem skóry. W ten sposób można dopasować olejek odpowiednio dobrany do potrzeb danej skóry. Przy skórze suchej ważne jest jej lekkie natłuszczenie. Z tego powodu najlepiej wybierać olejki organiczne. Dla skóry normalnej oraz mieszanej znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejków, które nie zatykają porów. Olejki powinny lekko reagować. Najlepsze są olejki z wyciągami roślinnymi, które zapewniają również regulowanie wydzielania serum. Przy skórze dojrzałej ważne jest, by olejki zawierały sporo składników odżywczych. Olejki w formie kompozycji naturalnych olejów zapewniają wygładzenie skóry oraz poprawiają jej wygląd. Wybrać można olejki różane czy z pestek moreli. Pielęgnowanie okolic oczu wymaga nawilżenia skóry. Skóra w tych okolicach jest delikatna. Z tego powodu konieczne jest by olejki zapewniały również łagodzenie ewentualnych podrażnień. Olejki powinny być wzbogacone aloesem czy rumiankiem.

Dodaj komentarz