Jedzenie, które unieszczęśliwia naszą skórę

Dbanie o skórę to przede wszystkim oczyszczanie jej, nawilżanie, odżywianie oraz przeprowadzanie innego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych. W zasadzie wszystkie tego typu rzeczy robi się po to, aby stres na cerze był jak najmniej widoczny. W zasadzie jednak rzadko kto zdaje sobie do końca sprawę z tego, że skóra powinna być w zasadzie jak najlepiej odżywiona od wewnątrz. Warto się zastanowić nad tym jakiego rodzaju pożywienie będzie sprzyjało ładnemu wyglądowi włosów, paznokci oraz skóry. Często jednak zapomina się o tym czego powinno się unikać, a w zasadzie od tego powinno się zacząć, od wyeliminowania negatywnych czynników, które oddziałują na Waszą skórę. Jeżeli zależy Wam na tym, aby Wasza cera była nieskazitelna to postarajcie się pozbyć tego pożywienia, które powoduje tego typu problemy.

Jakie jedzenie szkodzi?

Produkty, które działają w sposób niekorzystny na prezencję skóry to w zasadzie są wszystkie te, które są w stanie spotęgować występowanie stresu oksydacyjnego w Waszym ciele. Przede wszystkim są to produkty rafinowane, czyli jak najwyżej przetworzone. Takimi produktami będą przede wszystkim biały ryż, biała mąka, bułki pszenne, cukier biały oraz naprawdę masa tego typu produktów. Im coś jest bardziej przetworzone, czyli im więcej trzeba było różnego rodzaju czynników, aby to powstało tym będzie to bardziej szkodziło Waszej skórze. Wszelkie produkty tego typu będą potrzebowały sporych ilości dodatkowego rodzaju minerałów do tego, aby zostały w pełni strawione. Zapasy te w zasadzie pochodzą z Waszego organizmu.

Jeżeli okazuje się, że tego typu sytuacja występuje w sposób zbyt częsty to zapasy, które są w organizmie są w stanie się skończyć, zaś to samo w sobie nie będzie sprzyjało zdrowiu i Waszemu młodzieńczemu wyglądowi. Musicie pamiętać o tym, że jeżeli będziecie spożywać zbyt dużą ilość antyoksydantów, zwłaszcza jeżeli będą pochodziły one z suplementów to nie muszą być one tak dobre dla Waszego zdrowia jak to się ogólnie przyjęło. Każdy by chciał, aby było tak, że wystarczy przyjmować jak najwięcej przeciwutleniaczy, aby być w pełni zdrowym człowiekiem, jednak tak nie jest. Oczywiście wskazane jest spożywanie ich w jak największej ilości, jednak jeżeli okaże się, że skóra będzie prezentować się w barwach lekkiej pomarańczy w wyniku działania beta-karotenu to już można zauważyć, że będzie to pierwszy znak, że trzeba jednak przystopować. Decydowanie się na nadmierne spożywanie suplementów diety również może Wam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeśli chcecie stosować suplementacje to stosujcie, jednak zawsze w zgodzie z zaleceniami, które macie podane na opakowaniu, a najlepszym wyjściem jest również zasięgnięcie porady farmaceuty, albo lekarza.

Zacznij jeść białko

Musisz zapamiętać, że białko jest podstawowym budulcem w zasadzie większości tkanek, Twojego ciała i jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja skóra wyglądała estetycznie, młodo i w gruncie rzeczy prezentowała się nienagannie to będziesz musiała zdecydować na nie. Pamiętaj, aby stawać na białko pełnowartościowe i najlepiej jeżeli pochodzi ono z chudego mięsa, chudego nabiału oraz ja i ryb. Jeśli już zaś mówi się o białku to warto wspomnieć, że w większości krajów wysoko rozwiniętych spożycie mięsa i jaj jest w zasadzie za wysokie jak na faktycznie zapotrzebowanie. Warto też pamiętać, że nadmiar białka również może szkodzić, a to z tego względu, że działa negatywnie na nerki, a to jest w stanie doprowadzić do tego, że zacznie w organizmie produkować się kortyzol, który jest odpowiedzialny za stres.

Tłuszcze omega-30

Najczęściej kwasy omega-3 można znaleźć w rybach, które charakteryzują się tym, iż są tłuste, czyli makrela, halibut, łosoś oraz naprawdę wiele innych. W znacznie mniejszych ilościach tego typu kwasy znajdują się również w oleju z siemienia lnianego, pestek dyni itd. Komórki skóry są ochraniane przez tzw. płaszcz lipidowy, który jest w stanie uwarunkować prawidłowe funkcjonowanie oraz zdrowy wygląd skóry. Jeśli nie posiada się w swojej diecie kwasów tłuszczowych to jest to jednoznaczne, że będzie brakować również płaszcza lipidowego. W takiej sytuacji zacznie występować wysuszenie naskórka, warstwa rogowa naskórka będzie nadmiernie się złuszczać, a skóra stanie się wrażliwa i o wiele bardziej narażona na czynniki zewnętrzne, które są naprawdę bardzo szkodliwe, zaś ostatecznie odbije się to tym, iż oznaki starzenia staną się o wiele bardziej widoczne.

Dodaj komentarz