Domowe sposoby na wybielenie zębów

Chciałabyś mieć śnieżnobiałe zęby? Zapewne tak, ponieważ kto by tego nie chciał? Pasty wybielające, paski, lakiery czy też żele to naprawdę tylko niektóre sposoby, które są w stanie poprawić ich wygląd. Prawdą jest fakt, że wystarczy usunąć kamień z zębów i osiągnie się w ten sposób widoczną poprawę. Dlatego też warto przedstawić sposoby, które są w stanie pomóc Wam w wybieleniu zębów.

Naturalna kolorystyka zębów jest gdzieś zawieszone pomiędzy bielom, kością słoniową, szaroniebieskim odcieniem i żółtobrunatnym. Bardzo często można dostrzec taką sytuację, że u jednej osoby różne żeby będą mieniły się innymi kolorami.

Co w takiej sytuacji wpływa najbardziej na ich kolorystykę? Podstawą tutaj tak jak w większości przypadków będą geny, które będą decydować o mineralizacji tkanek, ich chemicznym składzie, grubości, odcieniu szkliwa i kolorze zębiny. Oczywiście istotny wpływ na kolorystykę zębów ma również czas, ponieważ im człowiek starszy tym ma więcej startego szkliwa, a to ostatecznie prowadzi do tego, że jego warstwa jest cieńsza, a to powoduje, że zaczyna coraz bardziej prześwitywać jego zębina. Bardzo znaczący wpływ będzie tutaj również mieć Wasza dieta, nawyki, leki które przyjmujecie czy też fakt czy dbacie o zęby, a jak tka to w jaki sposób. Herbata, czerwone wino, jagody, wiśnie, papierosy, żelazo i niektóre rodzaje antybiotyków mogą negatywnie oddziaływać na kolor Waszego uzębienia. Niestety ciemne i przebarwione zęby nie są w dzisiejszym społeczeństwie czymś pożądanym, a wręcz przeciwnie ujmują one urodzie. Dlatego też warto się zastanowić czy zdecydowanie się na zakup jednego z wielu środków, bądź też zabiegów wybielających nie będzie czymś właściwym w takiej sytuacji. Nawet jeżeli ktoś będzie chciał się do tego zabrać to jednak trudno mu będzie podjąć właściwą decyzję, ponieważ jest tego bardzo dużo. Jeżeli nie stosowałeś wcześniej żadnych metod związanych z wybielaniem zębów to zastanów się czy może nie lepiej jest wpierw poszukać jakichś domowych sposobów, które byłyby w stanie poradzić sobie z Twoim problemem.

Proste sposoby na wybielanie zębów

Stosując się do tej metody będzie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że pierwotna inwestycja będzie wynosić Was kilka złotych, a to dlatego, że będziecie musieli kupić sodę oczyszczoną, która będzie Wam potrzebna do tego, aby móc połączyć ją z innymi bardzo ciekawymi elementami jakimi są truskawki. Aby móc stworzyć swój preparat do wybielania zębów będziecie wpierw potrzebowali rozgnieść jedną truskawkę i połączyć ją z połową łyżeczki sody oczyszczonej. Taka mieszanka powinna w następnej kolejności wylądować na Waszych zębach i znajdować się tam przez około 5 minut. Truskawki są bogate w kwas jabłkowy, który potrafi oddziaływać na przebarwienia, zaś soda oczyszczona jest zwyczajnie w stanie go usunąć. Na sam koniec będziecie musieli tylko i wyłącznie dokonać szczotkowania zębów, zaś zabieg powinien być powtarzany w sposób regularny, raz na tydzień.

Podobnie zadziała tutaj sok z cytryny. Trzeba jednak uważać na to, że nie wolno zbytnio przesadzić. Stosowanie tego typu preparatów za często jest w stanie zniszczyć szkliwo zębów. Bardzo skuteczna i naturalna pasta do zębów to według wielu soda oczyszczona w połączeniu z wodą utlenioną. Przede wszystkim trzeba wymieszać tego typu składniki, aby móc osiągnąć konsystencję podobną do pasty i poddać ją szczotkowaniu przez co najmniej 3 minuty, następnie wypłukać i zastosować normalną pastę. Tego typu pielęgnacja będzie dawać efekty, kiedy to będzie stosowana codziennie.

Istnieje jeszcze kilka różnego rodzaju metod, które można by było zastosować, jednak te jak się okazują są najtańsze i najbardziej efektywne. Trzeba wiedzieć, że decydowanie się na zastosowanie domowego sposobu na wybielanie zębów może nieść za sobą nieoczekiwane konsekwencje, a to z tego względu, iż nie są one w pełni bezpieczne, zaś sam efekt może trwać niezwykle krótko, kiedy to okaże się, że jednak ponownie zostały one zaniedbane.

Kto nie powinien wybielać zębów?

Trzeba pamiętać, że nie każda osoba powinna decydować się na wybielanie zębów, a to z tego powodu, że chociażby osoby, które mają poniżej 16 lat nie powinny stosować tego typu metod i to dlatego, że komory miazgi zębów oraz nerwy są u nich zdecydowanie większe. Zabieg w takiej sytuacji jest w stanie podrażnić komorę miazgi i spowodować, że będzie ona nadwrażliwa. W przypadku zastosowania wybitnego rodzaju nadwrażliwości i różnych defektów szkliwa wielu stomatologów odradza stosowanie wybielania. W wielu przypadkach może się okazać, że efekt kosmetyczny będzie lekko zauważalny, a zęby zostaną przy tym niezwykle osłabione.

Dodaj komentarz