Depilacja brazylijska

Brazylijska depilacja to na dzień dzisiejszy jeden z bardziej popularnych zabiegów, który dotyka sfer bikini i wykonuje się go w gabinetach kosmetycznych. Całkowita depilacja części intymnej przy pomocy wosku może być naprawdę bolesna, jednak cały czas dużo osób decyduje się na zastosowanie tego typu zabiegu, tylko po to, aby osiągnąć zadowalający efekt. Warto jest zobaczyć w takim razie czym jest depilacja brazylijska oraz czy istnieje możliwość aby tego typu zabieg został wykonany przez Was w domu?

Depilacja brazylijska jest inaczej nazywana depilacją intymną i polega ona tym, że usuwa się w sposób całkowity wszelkiego rodzaju owłosienie z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Najczęściej w takim przypadku pozostawia się tylko i wyłącznie wąski paseczek włosów nad łechtaczką, jednak od tego również coraz częściej się odchodzi i wiele kobiet decyduje się na to, aby usunąć owłosienie w sposób całkowity, w takim momencie mówi się o całkowitej depilacji brazylijskiej, którą można porównać do depilacji hollywoodzkiej.

Można by się w zasadzie zastanawiać nad tym skąd wzięła się nazwa tego typu zabiegu? Odpowiedź jest stosunkowo prosta, ponieważ w 1987 roku siedmioro sióstr, które z pochodzenia były Brazylijkami postanowiło założyć salon kosmetyczny w Nowym Jorku J. Sisters International Salon, w którym to właśnie po raz pierwszy podjęto próbę wykonania brazilian waxing.

Pasta cukrowa oraz wosk do depilacji

Na dzień dzisiejszy depilacja brazylijska jest wykonywana przy pomocy wosku, który najczęściej oparty jest o wosk pszczeli i również stosuje się też pastę cukrową. Jaka jest w takim razie różnica pomiędzy depilacja przy pomocy pasty cukrowej, a depilacją przy pomocy wosku? Wosk ma to do siebie, że jest w stanie przylepić się również do skóry, a to ostatecznie może prowadzić do jej podrażnienia podczas odklejania plastra. Jeśli zaś chodzi o masę cukrową to jest ona znacznie gęstsza niżeli woski, dlatego też jest w stanie dotrzeć do głębiej rozmieszczonych mieszków włosowych. Co najważniejsze w tym wszystkim to jest tenże fakt, że przylepia się ona tylko i wyłącznie do samych włosków, a po tym jak zastygnie to praktycznie jest w stanie sama odejść od skóry, dlatego też nie będzie jej w żaden sposób podrażniać. Prowadzi to ostatecznie do tego, że depilacja tym sposobem jest bezpieczniejsza dla skóry, ponieważ tak jej nie uszkadza i nie wywołuje tak dużej ilości bólu. Ponadto istotnym faktem jest to, że pasta cukrowa to mieszanina naturalnych substancji, dlatego też wszelkiego rodzaju osoby, które mają skórę alergiczną, albo wrażliwą powinny stosować to jako alternatywę dla wosku. Warto też zwrócić uwagę na tenże fakt, iż cukier jest naturalnym konserwantem dlatego bez większego problemu jest w stanie powstrzymać rozwijanie się bakterii. Niestety depilacja przy pomocy pasty cukrowej jest, aż dwukrotnie droższa niżeli depilacja z użyciem wosku.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem?

Jeżeli chcecie przeprowadzić zabieg to musicie pamiętać, że włosy w okolicach bikini powinny mieć co najmniej 50 milimetrów długości. Dlatego też kobieta, która ma ochotę skorzystać z tego zabiegu musi pamiętać o tym, że przez minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie może się golić w okolicach intymnych. Zanim również dojdzie do depilacji trzeba również starać się nie natłuszczać skórę, ponieważ gdy dojdzie do zabiegu to może on nie zostać zbyt efektywnie przeprowadzony. Trzeba również zadbać o higienę osobistą. Bardzo dużo osób zaleca, aby przed samym zabiegiem dokonać całościowego przemycia okolic intymnych, używając do tego chociażby specjalnej chusteczki do higieny intymnej.

Jak wygląda taki zabieg?

Kosmetolog przy pomocy szpatułki zacznie nakładać płynny wosk, o temperaturze 37 stopniu, kierując go w stronę porostu włosów. Następnym krokiem będzie nałożenie bawełnianego plastra i pozostawienie go na kilka sekund, aby później w sposób bardzo energiczny oderwać go w kierunku całkowicie przeciwnym do wzrostu włosków, dzięki czemu jest w stanie usunąć go wraz z cebulkami.

W przypadku pasty cukrowej wygląda to nieco inaczej. Wtedy to kosmetolog przy użyciu szpatułki nakłada gęstą i ciepłą masę cukrową również w kierunku porostu włosów i wyczekuje momentu zaschnięcia jej. Później zaczyna wykonywać ruch w kierunku porostu włosów, podnosząc płaty zaschniętej pasty, jednocześnie decydując się na wyrwanie znajdujących się na skórze włosków i to wraz z ich cebulkami.

Dodaj komentarz