Dieta owocowa? Dieta warzywna? Naturalne odchudzanie!

Sałatka

Gdyby nie diety owocowe czy warzywne, walka z nadwagą zawsze była by wycieńczająca dla naszego organizmu. Jednak dzięki dietom, tak bogatym w składniki naturalne, oraz istne bomby witaminowe, odchudzanie może być czymś więcej niż tylko gubieniem kilogramów. Odchudzając się w tak naturalny sposób dostarczymy naszemu organizmowi wiele cennych witamin i minerałów. Co takiego mają w sobie owoce i warzywa, że warto decydować się na tego rodzaju dietę?

Podstawową ich zaletą jest, niska kaloryczność. Możemy zjeść naprawdę ogromne ilości deserów owocowych czy surówek, a po podliczeniu okaże się, że są to naprawdę niewielkie ilości kalorii. Diety owocowe czy warzywne, nadają się jak widzimy dla osób, które nie potrafią zjeść mało. Inną zaletą jest ogrom witamin, mikroelementów oraz innych składników odżywczych.
W owocach warzywach znajdziemy nieocenione ilości błonnika pokarmowego, który wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn, ale nie tylko. Błonnik pokarmowy jest wspaniałym regulatorem pracy naszego metabolizmu. Zależność jest taka, że jeśli nasz metabolizm nie działa jak należy to odkłada się nam zapas w postaci tłuszczu, a jeśli metabolizm jest sprawny – tłuszcz znika. Zarówno dieta owocowa jak i dieta warzywna rządzi się swoimi prawami.

Podczas diety owocowej, nie możemy jeść nic więcej oprócz owoców. Taką dietę możemy stosować tylko 3 dni. Forma spożywanych owoców jest dowolna, nie muszą one być tylko w naturalnej surowej postaci (unikamy tylko owoców suszonych).
Do picia poleca się wodę, słabą herbatę oraz zioła. Rezygnujemy całkowicie z kawy na ten okres. Dieta jest bardzo zdrowa, niedroga oraz wyjątkowo prosta w przygotowaniu. Dzięki tym cechom, staje się mało uciążliwa oraz nie jest czasochłonna.

Dietę warzywną, w odróżnieniu od diety owocowej stosujemy o wiele dłużej, bo nawet do 10 dni. Ogromną zaletą również i tej diety jest to, że nie ma ograniczeń ilościowych. Jemy ile chcemy. Warzywa, dostarczają dużą ilość błonnika, który potęguje uczucie sytości, nie musimy się zatem martwić, że będziemy chodzić głodni. Oby dwie diety są bardzo tanie i proste w przygotowaniu. Wadą jest jednak to, że nie potrafią one w pełni zaspokoić naszego zapotrzebowania na różnego rodzaju wartości spożywcze. Niektóre z niezbędnych znajdują się tylko w mięsie. Właśnie dlatego, mimo iż dieta jest bardzo zdrowa i skuteczna można ją stosować tylko kilka dni.

Dodaj komentarz