Dieta Cambridge – dieta odchudzająca ostatniej szansy?

Dieta

Osoby zmagające się z problemem otyłości, dobrze zdają sobie sprawę z tego iż utrata zbędnych kilogramów wcale nie jest taka prosta. Mimo stosowania najróżniejszych diet, zbędne kilogramy nawet jeśli na jakiś czas znikają, to po pewnym czasie dokuczają nam znowu. Czy jest jakiś skuteczny sposób na zdrową walkę z kilogramami?

Dietetycy polecają dietę Cambridge. Na czym polega dieta Cambridge i jakie są obie strony jej medalu czyli wady i zalety? Dieta Cambridge, w swoim programie odchudzającym, przewiduje do spożywania gotowe produkty (zazwyczaj sproszkowane), które mimo iż zawierają wszystkie niezbędne dla organizmu wartości to są one nisko energetyczne. Na czas diety odstępujemy od tradycyjnego odżywiania i wprowadzamy, nowe produkty, zakupione w sklepach bądź w internecie, i stworzone właśnie na potrzeby diety Cambridge. Dietę Cambridge, śmiało możemy zaliczyć do tych niskokalorycznych, zaspokajających nasze dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Dieta Cambridge, polecana jest szczególnie dla osób, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z nadwagą czy też już większym jej stopniu czyli z otyłością.

Nie wystarczy jednak poddać się okresowej diecie, by już zawsze cieszyć się idealną figurą. Bardzo ważne jest też to jak będziemy się odżywiać i jaki sposób życia będziemy prowadzić po zakończeniu kuracji odchudzającej. Dieta Cambridge, jako jedyna zawiera program jaki powinniśmy stosować już po zakończeniu diety. Ważna jest kaloryczność, jakość oraz regularność posiłków.

Niestety, jak każda dieta, tak i dieta Cambridge ma swoje wady. Mimo iż należy do diet szczególnie dbających o zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, to nie jest w stanie całkowicie ich pokryć. Przez swoją nisko kaloryczność, wpływa także niekorzystnie na pracę naszego metabolizmu, spowalniając go. Tak rozregulowany metabolizm wpływa niekorzystnie między innymi na nasze wyniki w odchudzaniu. Jeśli przyjmujemy regularnie leki, należy skonsultować ponownie dawkę ich przyjmowania podczas diety. Mimo kilku wad, dieta Cambridge cieszy się wysoką skutecznością w krótkim czasie. Jest więc to naprawdę wielka zaleta!

Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz