Dezodorant do zadań specjalnych

Poranny prysznic, dezodorant, czysta koszula. Tak, zdecydowanie jesteśmy gotowe, by stawić czoła nowym wyzwaniom zawodowym. Ale zaraz. Nie minęło kilka godzin, a nadmierne pocenie się znów przypomina o sobie w pełnej okazałości.

Nieestetyczne plamy, poczucie dyskomfortu czy podrażnienie wywołane poceniem potrafią zepsuć nawet najlepiej rozpoczynający się dzień. Która z nas chociaż raz w życiu nie zmierzyła się z takim scenariuszem? Bez wątpienia znakomita większość. Ale z drugiej strony tak wszechstronna ochrona przed wszystkimi oznakami nadmiernego pocenia wydaje się niemożliwa. A może po prostu nie wiemy, czym wyróżnia się antyperspirant, który nie zawiedzie nas bez względu na okoliczności?

Problematyczne pocenie

Pocenie się jest naturalnym procesem, który pozwala zachować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę organizmu. Nadmierne pocenie natomiast, choć może zwiastować problemy zdrowotne, zazwyczaj uznawane jest za normalny mechanizm fizjologiczny, który jednak dla wielu kobiet jest trudny do zaakceptowania. Aby zapobiec kłopotliwemu poceniu, które bardzo skutecznie potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie, sięgamy po różnego rodzaju dezodoranty. Na etykietach dostępnych w drogeriach produktów umieszczonych jest wiele obietnic, ale nie wszystkie znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Ochrona przed poceniem

Głównym zadaniem, jakiemu będzie musiał sprostać nasz antyperspirant, będzie ochrona przed poceniem. Nowoczesne kosmetyki wykazują bardzo silne właściwości absorpcyjne, gwarantując długotrwałą ochronę przed wilgocią i przykrym zapachem, przy jednoczesnym zapewnieniu skórze możliwości swobodnego oddychania. Co więcej, niektóre z nich, jak np.dezodorant Garnier Mineral Protection 5, nie zawierają alkoholu i parabenów, dzięki czemu ich stosowanie nie wywołuje nieprzyjemnych w skutkach podrażnień.

Jak uniknąć nieestetycznych śladów?

Dobrej jakości produkty dodatkowo zapobiegają powstawaniu nieestetycznych plam i śladów. Często pojawiają się one po prostu podczas zakładania ubrań, niemniej czasem są pozostającym na koszuli efektem pocenia.

Specjalna formuła i starannie wyselekcjonowane składniki dezodorantu pomogą nam uniknąć żółtych plam na jasnej odzieży oraz białych śladów na ciemnej, a tym samym wiążącego się z ich powstawaniem uczucia dyskomfortu.

Świeżość, która trwa

Wszechstronne działanie kosmetyków dla kobiet obejmuje także zapewnienie optymalnej świeżości przez cały dzień. W ofercie drogerii znajdziemy antyperspiranty wzbogacone przykładowo o ekstrakt z mięty, którego chłodzące właściwości docenimy zwłaszcza w stresujących sytuacjach.

Dodaj komentarz