Depilacja laserowa plusy i minusy

Depilowanie laserem należy do jednych z bardziej skutecznych metod, które pozwalają na permanentne usuwanie owłosienia z dolnych części ciała. Jakby nie patrzeć to jednak zabieg ten należy do nieco bardziej kosztownych i będzie wymagał kilkukrotnego powtórzenia, aby osiągnąć efekt ostateczny.

TRzeba wykonać minimum trzy naświetlenia, gdyż podczas jednej sesji zostaje usuniętych około 30% owłosienia, a to z tego względu, że nie wszystkie rosną w takim samym momencie. Jest to powodem tego, że cykl życia włosa jest zróżnicowany i można go podzielić na dwa etapy. Pierwszą fazą jest faza wzrostu, zaś drugą faza uśpienia. Gdy naświetlane są włosy przy pomocy wiązki lasera to zniszczeniu mogą ulec tego typu włosy, które podczas wykonywania zabiegu będą w aktywnej fazie wzrostu.

Dlatego też tak istotne będzie po tym jak minie określony czas, przeprowadzić kolejny zabieg. Najczęściej trzeba będzie odczekać około miesiąc, w porywach do dwóch miesięcy.

Jak działa laser?

Energia, która emitowana jest przez wiązkę laserową zostaje pochłonięta przez ciemny barwnik włosa, czyli melaninę, a w następnej kolejności zostaje ona przekształcona w termiczną energię, dzięki czemu jest w stanie zniszczyć w sposób nieodwracalny cebulkę, a tym samym całego włosa. Powoduje to później podgrzanie skóry w okolicach mieszka włosowego, a to może spowodować po zabiegowe podrażnienia, które jednak w większości sytuacji ustąpią po kilku godzinach. Działanie lasera ma to do siebie, że obejmuje tylko górną powierzchnię i nie wpływa zbytnio na funkcjonowanie organizmu, dlatego też sam zabieg uznaje się za w miarę bezpieczny.

Skuteczność depilacji laserowej w tym przypadku jest w głównej mierze zależna od tego jak dużo jest barwnika w danej cebulce, im będzie go więcej tym ostateczny efekt będzie lepszy, dlatego też osoby, które posiadają ciemniejsze włosy będą miały lepsze rezultaty. Opalona skóra w tym przypadku może być przeciwwskazaniem do zabiegu, a jest to powodem tego, że w takiej skórze występuje bardzo duża ilość melaniny i to właśnie ona w większości będzie pochłaniać wtedy promienie lasera, a ostatecznie wiązka nie dotrze do mieszka włosowego. Wyjątkiem od tej reguły jest laser neodymowy-yagowy.

Jakie są rodzaje laserów?

W zasadzie spośród tych, które są dostępne w Polsce to można wyróżnić cztery różne rodzaje laserów, których używa się do depilacji:

Laser rubinowy – długość jego fali wynosi 694 nm

Laser aleksandrytowy – długość jego fali wynosi 755 nm

Laser diodowy – długo jego fali to 800 nm. Działa on bardzo podobnie jak laser rubinowy oraz laser aleksandrytowy, czyli w oparciu o melaninę, jedna różnica jest taka, że jego wiązka jest dłuższa, a co za tym idzie jest w stanie dotrzeć o wiele głębie. Laser diodowy na dzień dzisiejszy należy do najczęściej stosowanych laserów, które stosuje się podczas zabiegu depilacji permanentnej.

Laser neodymowy-yagowy – charakteryzuje się długości fali 1064 nm. Nazywa się go również LaserPil. W odróżnieniu od reszty laserów jego działanie nie opiera się na melaninie, która jest zawarta we włosach oraz skórze. Dlatego też jest on w stanie w sposób bardzo skuteczny pozbyć się tych włosków, które są ciemne jak i jasne. Tak samo osoby opalone mogą z niego skorzystać. Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań, żeby tego nie robiły.

Jest to rodzaj lasera, który jest w stanie dotrzeć ostatecznie do brodawek włosowych i tam je zniszczyć. Tym samym nie uszkadza komórek skóry. Laser Yagowy ma to do siebie, że wyróżnia się na tel innych najdłuższą wiązką promienia, więc nie ma problemów z tym, aby dotrzeć do mieszków włosowych, które znajdują się stosunkowo głęboko w skórze, czyli chociażby 5 milimetrów pod nią.

Dzięki jednemu zabiegowi można pozbyć się nawet do 30% włosów. Dlatego też minimalnie trzeba przeprowadzić trzy naświetlenia w odstępach czasowych od 4 do 6 tygodni. Istnieje również możliwość, iż będą potrzebne dodatkowe dwa zabiegi, które będą miały na celu całkowite usunięcie wszystkich włosów.

Koszty depilacji

Koszta zabiegów będą naprawdę bardzo różne i to wszystko będzie zależało od tego jaka partia ciała będzie depilowana. Trzeba zdawać sobie sprawę, że każde naświetlenie powinno zostać powtórzone minimum trzykrotnie. Aby jednorazowo usunąć włosy z części bikini to będzie trzeba zapłacić 300 złotych, z ud 450 do 800 złotych, łydek 400 do 500 złotych, pach 300 złotych, zaś z górnej wargi od 200 do 350 złotych.

1 komentarz do tego artykułu
  1. Jestem na etapie podejmowania decyzji, czy skorzystać z lasera, czy EpilFree. Skłaniam się jednak do EpilFree, ponieważ jestem ruda (naturalnie) i bardzo boję się bólu. Poza tym chciałabym wydepilować permanentnie pachy, a tutaj czytam, że laser tylko na dolne partie ciała. Czy będzie artykuł o innych metodach depilacji?

Dodaj komentarz