Czy kupno oryginalnych perfum się opłaca

Oryginalne perfumy, a ich podrobione odpowiedniki coraz częściej są do siebie podobne. W takiej sytuacji można by się wręcz zastanawiać czy istnieje jakiś konkretny powód, aby zdecydować się na zakup podróbki. Zwłaszcza, że jakby nie patrzeć to perfumy w pełni oryginalne są zdecydowanie o wiele bardziej kosztowne niżeli ich podrobione wersji. Dlatego też coraz częściej można zakupić tańsze odpowiedniki, a handlowanie nimi to naprawdę dobry biznes dla wielu osób, zwłaszcza w internecie. Prawda jest jednak taka, że nie ma sensu decydować się na zakup podrobionych perfum. Nawet jeżeli widzicie tanie perfumy, które mają imitować oryginał to nie łudźcie się, że będą one porównywalne pod względem jakościowym.

Dlaczego nie ma sensu kupować podróbek?

Jakby nie patrzeć kupowanie perfum za 200 czy też 300 złotych może być dla niektórych osób naprawdę sporym wydatkiem, jednak o wiele lepiej jest jeżeli zdecydujecie się na uzbieranie tych kilkuset złotych na kupno oryginalnych perfum, niżeli decydować się na kupowanie podrobionych perfum. Powodów jest naprawdę sporo, a jednym z nich jest przede wszystkim zapach. Charakteryzuje się on tym, iż jest płaski, krótkotrwały i bywa duszący i może drapać gardło. Nawet jeżeli zależy Wam na tym, aby zaimponować osobom Wam towarzyszącym dobrą jakością perfum to prawda jest taka, że większość osób zorientuje się, że to nie są prawdziwe perfumy. Dlatego też jaki jest sens narażać siebie na krzywe spojrzenia, a innych na wdychanie tego męczącego zapachu.

Jeśli masz zamiar kupić perfumy, które mają piękny zapach to zdecyduj się na pójście do znanej drogerii. Jeżeli nie chcesz tego zrobić, ponieważ jest to drogie to skorzystaj z kuponów i kodów rabatowych, które można znaleźć w internecie. Jest ich naprawdę sporo i bywają czasem naprawdę spore, dlatego też naprawdę dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na takie coś.

Ponadto zwróć uwagę, że zawarte w oryginalnych perfumach substancje są drogie, a przy tym, gdy kupujesz sprawdzony kosmetyk to jesteś pewna, że są one w pełni przebadane i w zasadzie nie istnieje ryzyko podrażnień, gdyż takie duże firmy, które zajmują się ich produkcją nie pozwolą sobie na takie coś. W przypadku podróbek jesteś w stanie znaleźć tam tańsze i przy tym znacznie bardziej szkodliwe składniki. W naprawdę bardzo wielu przypadkach decydowanie się na tańsze odpowiedniki są w stanie zakończyć się podrażnieniami, wysypkami, przebarwieniami, a nawet pęcherzami. Może się nawet okazać,że za leki oraz wizyty u dermatologa będziesz musiała w ostateczności zapłacić znacznie więcej niżeli za oryginalne perfumy. Dlatego też zastanów się czy pójście na łatwiznę w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem.

Jeśli jesteś osobą, która posiada alergie na pewnego rodzaju składniki, które można znaleźć w perfumach to możesz skorzystać z dezodorantu perfumowego. Ponadto odwiedzając drogerię, w której możesz znaleźć dobre jakościowo perfumy będziesz w stanie dowiedzieć się jakie perfumy będą dobre dla Ciebie, dlatego że na miejscu będzie wyspecjalizowana osoba, która doradzi Ci co powinnaś wybrać.

Ponadto zauważ również, że w wielu przypadkach handlowanie podrobionymi perfumami może być nielegalne, oczywiście nie mówiąc tutaj o imitacjach, które są sprzedawane jako zamienniki perfum, jednak o prawdziwych podróbkach, które udają prawdziwe, markowe perfumy. Według większości badań, które zostały przeprowadzone to zdecydowana większość osób jest zdania iż zakup podrobionych produktów jest czymś nagannym, jednak jak się okazuje wiele osób mimo wszystko i tak to robi.

Jakie podróbki można znaleźć?

Niezwykle podobne kopie – To właśnie one są najczęściej spotykane na wielu aukcjach internetowych. Tego typu kopie można otrzymać naprawdę bardzo szybko, gdyż wystarczy, że odczyta się główne nuty zapachowe, zaś nie ten sam skład. Dlatego tak często może się okazać, że na pierwszy węch nie odróżnia się zbytnio zapachu, jednak co z tego, że jest podobny, jak naprawdę jest o wiele mniej trwały i później zostawia niemiłą dla nosa woń. Dlatego też nie łudź się, że znajdziesz coś taniego i dobrego.

Perfumy o zbliżonej marce – Można powiedzieć, że są to typowe perfumy z bazaru, które mają imitować oryginalne, luksusowe perfumy, jednak kosztuję one grosze. Nazwy i loga są nieco pozmieniane, jednak tak naprawdę nie mają one poza samym wyglądem zbyt wiele wspólnego z tymi oryginalnymi perfumami. PRawda jest taka,że stosowanie tego typu perfum może Wam naprawdę zagrozić, a Wasza skóra może je źle znosić, dlatego nie ma sensu ryzykować i kupować je.

Podobne zapachy – Najczęściej można je spotkać w dużych marketach, albo niektórych drogeriach, albo sprzedawane są przez osoby, które angażują się w MLM. Zapach tego typu perfum jest bardzo zbliżony do oryginalnych, jednak nie jest on taki sam. Cena w tym przypadku jest o wiele niższa, jednak nie do końca ma się świadomość jak tego typu perfumy reklamowane jako w „stylu” oryginalnych marek będą oddziaływać na Waszą skórę.

W jaki sposób dowiedzieć się, że do czynienia mamy z podróbkami?

Jeżeli szukacie oryginalnych perfum to musicie uważać, ponieważ istnieje kilka czynników, które potrafią Wam pomóc rozpoznać czy dane perfumy są oryginalne czy też nie. Przede wszystkim będzie to cena, ponieważ nie łudź się, że oryginalne perfumy będą kosztowały raptem 50 złotych, jeżeli w sklepie kosztują one naprawdę 300 złotych. Prawda jest taka, że marża nie jest, aż tak wysoka, więc nie daj się nabrać na bajki, które opowiadają internetowi sprzedawcy. Kolejną kwestią jest zapach. Zapewne wydaje Ci się, że jest on podobny, jednak coś jest z nim nie tak. Dlatego nie oszukuj się, w takim przypadku najpewniej masz do czynienia z podróbką. Jeśli nie wiesz jak dane perfumy pachną to przejdź się do samoobsługowej drogerii i powąchaj je. Podobnie sprawa wygląda z zawartością perfum w butelce, ponieważ bardzo często można spotkać się z podróbkami, które mają około 100 mililitrów, gdyż tak naprawdę podrabianie większych perfum nie jest opłacalne. Zwróć również uwagę czy dany sprzedawca jest zaufany. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup perfum w drogeriach, jednak jeżeli kupujesz przez internet to pamiętaj o tym, aby czytać opinie na temat sklepu i danego sprzedawcy. Nie ma sensu ryzykować, ponieważ o wiele lepiej jest dołożyć te 100 złotych i być absolutnie pewnym, że dokonało się dobrego zakupu, niżeli oszczędzać i kupić coś czego w zasadzie się i tak nie będzie używać, ponieważ nie będzie to zbyt przyjemne.

Dodaj komentarz