Czym się różni peeling cukrowy od solnego

Peeling powinien zostać dobrany zależnie od tego jakie potrzeby ma Twoja skóra. Jeżeli jest ona wrażliwa i sucha to najlepszym wyjściem będzie zastosowanie drobinek cukru, jeżeli zaś jest ona normalna, bądź też tłusta to o wiele lepie będzie współgrać z kryształkami soli.

Złuszczenie i nawilżenie dzięki cukrowi

Najczęściej drobne kryształki cukru zanurza się w roślinnych olejach, bądź też maśle karite. Pozwala to na oddziaływanie na skórę w sposób delikatny. Doprowadza to do tego, że lekko złuszczają ją, oczyszczając przy tym zewnętrzną warstwę naskórka, po czym wygładzają go. Dzięki temu, że zawierają one nawilżające i odżywcze właściwości to są w stanie pomóc mu zregenerować skórę i odbudować jej naturalną warstwę ochronną. Stosowanie peelingów cukrowych nie wpływa negatywnie na skórę i to nawet jeżeli jest atopowa, albo wrażliwa, gdyż nie podrażnia ich. Kobiety, które są częstymi klientkami solariów, również powinny zastanowić się nad zastosowaniem tego typu preparatów, tak samo te, które często stosując samoopalacz, a to z tego względu, że posiadają one wyjątkowo przesuszoną skórę.

Oczyszczenie i pobudzenie dzięki soli

Dzięki dodaniu kryształków soli do peelingu będą one w stanie mocniej ścierać niżeli cukier, a to z tego względu, że są one większe, więc naturalne jest to, ze mocniej działają. Tego typu peelingi są stworzone z myślą o osobach, które posiadają skórę normalną i tłustą. Taki rodzaj kosmetyku jest bardzo efektywny jeżeli chodzi o pobudzanie mikrokrążenia, oczyszczanie naskórka z toksyn czy też dotlenienia go. Sól, zaś w głównej mierze sól morska ma to do siebie, że zawarte jest w niej bardzo dużo składników mineralnych takich jak potas, wapń, magnez i oligoelementy. W trakcie zabiegu złuszczania kryształki soli zaczynają się rozpuszczać, zaś najbardziej cenne substancje są wchłaniane przez skórę, a dzięki temu są w stanie ją pobudzić do odnowy i poprawić jej kolory. Stosowanie peelingu solnego jesteś w stanie doskonale się sprawdzić jeżeli skóra charakteryzuje się tym, iż cierpi na zmęczenie, zszarzenia i potrzeba jej nagłego zastrzyku energetycznego.

O czym warto pamiętać?

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej kobiety już dawno przestały korzystać ze standardowego oczyszczanie skóry u kosmetyczek. Peeling chemiczny oraz mikrodermabrazja zastąpiły staromodne wyciskanie krostek. Ponadto są one również w stanie pomóc złuszczyć naskórek, zmniejszyć ilość wydzielanego sebum czy też oczyścić pory. Według większości polskich kosmetyczek tego typu zabiegi nie są jednak w stanie poradzić są z naprawdę głębokimi krostkami czy też dużymi zaskórnikami. Dlatego też na dzień dzisiejszy jedyny znany sposób, aby się ich pozbyć to niestety, ale wyciskanie.

Kto powinien stosować peeling i jaki?

Peeling cukrowy został stworzony dla osób, które posiadają skórę suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień i zaczerwienień. Peeling cukrowy zaś jest w stanie dokładnie oczyścić skórę, usunąć martwe komórki naskórka, nie powodując przy tym żadnego rodzaju podrażnień. Po zastosowaniu preparatu skóra staje jedwabiście gładka, sprężysta i napięta. Ponadto wpływa sprzyjająco na proces eliminowania toksyn i jest w stanie przygotować skórę na przyjęcie aktywnych składników oraz preparatów wyszczuplających.

Peeling solny jest skierowany dla tych ludzi, którzy cierpią na dolegliwości typu cellulit, łojotok, łuszczyca, trądzik młodzieńczy czy też trądzik różowaty. Dzięki zastosowaniu zabiegu solnego można zlikwidować podrażnienia skóry oraz złagodzić dokuczliwe objawy alergii, egzemy, łojotoku, łuszczycy czy trądziku. Preparat ten świetnie sobie radzi w walce ze zmęczeniem i ponadto wpływa na skórę kojąca i relaksująco. Ponadto stosowanie tego typu zabiegów w sposób regularny jest w stanie wspomóc odchudzanie, nie dopuszczając do powstawania cellulitu i ponadto dzięki niemu rozstępy się spłycają.

Dodaj komentarz