Pękające naczynka, jak się ich pozbyć

Posiadasz na swojej twarzy popękane naczynka, albo na swoich nogach pajączki? Zamiast decydować się na ukrywanie nóg w spodniach i nakładanie na twarz tony pudru zdecyduj się na pójście do gabinetu medycyny estetycznej i zacznij się leczyć. Popękane naczynka nie są tylko i wyłącznie problemem natury estetycznie i nie powinno się ich lekceważyć. Pajączki na Twoich nogach to sygnał, że Twoje żyły są niewydolne, a tera które znajdują się na twarzy mogą przerodzić się w alergię, albo trądzik różowaty.

Skóra, na której znajdują się rozszerzone naczynka włosowate jest cerą naczyniową i jest to kłopot, który w dzisiejszy czasach dotyka coraz większego grona kobiet i to zarówno tych, które mają po kilkanaście lat, ale również tych, które są znacznie starsze. Przyczyn tego typu przypadłości to w większości przypadków, ponieważ aż w 80% to predyspozycje genetyczne, zaburzanie hormonalne i krążeniowe i wrażliwość skóry, schorzenia przewodu pokarmowego czy też nadciśnienie w tętnicach. Siedzący tryb życia, opalanie skóry czy długie przebywanie na obcasach również w sposób negatywny wpływ na stan naczynek.

Najczęściej zmiany można dostrzec w okresie zimowy, albo letnim. W wyniku działania mrozu, wiatru czy silnych promieni słonecznych naczynia włosowate zaczynają się rozszerzać i ich przepuszczalność się zwiększa, zaś ścianki są znacznie bardziej kruche. Jest to znaczne wsparcie dla działań niekorzystnych czynników, które są w stanie spowodować stany zapalne. Tego typu zmiany w naczynkach mogą z czasem być coraz większe i w pewnym momencie mogą już się nie zatrzymać. Fachowa terminologia określa to jako teleangiektazja.

Pajączki mogą pojawić się na twarzy jako zapowiedź trądziku różowatego czy też alergii. Te, które znajdują się na nogach będą zapowiadać w sposób niezwykle częsty niewydolność żył i tworzenie się żylaków. Dlatego też nie ma tutaj do czynienia tylko i wyłącznie z problemem natury estetycznej. Najgorsze jest to, że mimo tego, iż widać tutaj ewidentne zagrożenia to rzadko kiedy ktokolwiek poświęca sporo uwagi tej kwestii.

Krem do skóry z popękanymi naczynkami

Skóra, która jest unaczyniona w sposób płytki i która ma skłonności do rozszerzania i pękania naczyń krwionośnych na twarz oraz nogach będzie potrzebować odpowiedniego rodzaju pielęgnacji i specjalnego rodzaju kosmetyków. Najlepszym wyjściem będzie zastosowanie specjalnych preparatów, których używa się do cery z problemami naczyniowymi, wrażliwej czy też takiej, która jest nadwrażliwa, stosowanie kremów wzbogaconych o witaminę K, również jest dobrym pomysłem. Sytuacja ma się podobnie co do łykanych tabletek, gdyż posiadają one również takie substancje, które są w stanie wzmocnić ścianki naczyń krwionośnych, uelastycznić je i zmniejszyć wrażliwość skóry podczas jesieni i zimny, dzięki czemu można zabezpieczyć skórę przed przemarznięciem, które jest w stanie spowodować pękanie naczynek. Aby tak się stało najlepiej jeżeli zaczniesz stosować kremy tłuste, albo chociaż półtłuste. Na kremy tłuste najlepiej zdecyduj się w okresie zimowym.

Dieta, witamina C i aktywność fizyczna

Podstawową kwestią, o której trzeba pamiętać jest zapobiegnięcie powiększaniu się wcześniej powstałym zmianom, ale w jaki sposób tego dokonać?

Zacznij od zwiększenia aktywności fizycznej. Jeżeli nie jesteś w stanie zapisać się na basen, albo do klubu fitness to staraj się chodzić na długie spacery. Szybki marsz, trwający przez pół godziny będzie w stanie nie tylko poprawić Twoją kondycję, ale również wpływa na to jak prezentuje się Twoja skóra, a przy tym usprawni krążenie w żyłach głębokich i we włosowatych naczynkach.

Postaraj się również wzbogacić swoją dietę w tego typu produkty, które zawierają witaminę C. Jest ona niezbędna do tego, aby wytworzyć spore ilości kolagenu, który będzie w stanie spowodować, że ścianki naczyń krwionośnych będą bardziej elastyczne i wytrzymałe. Bardzo dobrym pomysłem będzie również zdecydowanie się na zażywanie witamin C, K i P oraz preparatów, które zawierają rutyną, wyciąg z lip, arniki górskiej i miłorzębu japońskiego. To właśnie one będą w stanie zmniejszyć kruchość naczyń i wzmocnić, uszczelnić, obkurczyć je, dzięki czemu nie będą pękały. Stosowana kuracja powinna trwać przez okres kilku miesięcy. Zdecyduj się na sięgnięcie po rutinoscorbin, albo venoruton. W aptece można znaleźć również herbatki oraz zioła, w których są składniki wzmacniające naczynia. Konkretne leki powinny być skonsultowane z internistą, albo flebologiem, który jest specjalistą od naczyń krwionośnych. Nie ma sensu brać czegoś co nie wiadomo jak podziała na Wasz organizm.

Dodaj komentarz