Olej kokosowy bogactwo zastosowań

Oleje kokosowy jest tłuszczem nasyconym o bardzo zróżnicowanej ilości zastosowań. Jest niesamowicie bogaty we wszelkiego rodzaju witaminy z grupy B oraz w kwas foliowy, potas, magnez, cynk, wapń, żelazo oraz fosfor. Według wielu osób palmę kokosową można nazwać drzewem życia oraz lekarstwem na wszelkiego rodzaju dolegliwości.

Prozdrowotne wartości oleju kokosowego nie są znane tylko i wyłącznie od dzisiaj, jednak dopiero od jakiegoś czasu ludzi współcześni zaczęli powracając do starych i sprawdzonych sposobów, doceniając przy tym jego właściwości. Mało jednak kto zdaje sobie sprawę z tego faktu, że codzienne spożywanie tego rodzaju tłuszczu jest w stanie spowodować obniżenie masy ciała człowieka. Jeżeli zacznie stosować się olej koksowy jako alternatywa dla masła czy też margaryny to w ciągu tygodnia będzie można spalić pół kilograma, bez żadnego wysiłku.

Warto też zwrócić uwagę na to, że olej kokosowy jest również naturalnym antybiotykiem, a to z tegoż, że względu, że zawiera on bardzo dużą ilość kwasu laurynowego, który w bardzo dużym stężeniu będzie występował tylko i wyłącznie w tłuszczach kokosowych i mleku z piersi matki. Badania dowiodły, że kwas laurynowy, czyli również olej kokosowy posiada działania bakteriobójcze i wirusobójcze, a tym samym jest w stanie skutecznie poradzić sobie z komórkami chorobotwórczymi, a przy tym nie niszczy on całej flory bakteryjnej, która znajduje się w organizmie, a to jest zaś bardzo typowe dla wszelkiego rodzaju kuracji antybiotykowych.

Podczas analizy prozdrowotnych możliwości oleju kokosowego nie warto też zapominać o tym jak wpływa on na poprawę funkcjonowania struktur poznawczych mózgu. Według badań, które zostały opublikowanie w czasopiśmie Neurobiology of Aging została wskazana zależność, która zachodzi między spożyciem średniołańcuchowych trójglicerydów, których najwięcej można znaleźć właśnie w oleju kokosowym, a zwiększeniem stężenia ciał ketonowym w organizmie,. Dowiedziono, że u pacjentów, którzy chorują na chorobę Alzheimera, albo łagodnie upośledzenia związane ze strukturami poznawczymi to po przeszło 90 minutach po dotarciu do organizmu średniołańcuchowych trójglicerydów została odnotowana wyraźna poprawa związana ze zdolnościami poznawczymi.

Olej kokosowy z racji tego, iż jest tłuszczem nasyconym pełni rolę pomocniczą we wchłanianiu różnych witamin. Jakby nie patrzeć to naprawdę bardzo trudno go zastąpić przy jakichkolwiek pielęgnacjach skóry, zwłaszcza jeżeli dotyczy to oparzeń. Ponadto można też zwrócić uwagę na leczenie bólu gardła, a także wysypek. Dzięki niemu można załagodzić ukąszenia owadów, zaś w przypadku gdy stosujecie go w sposób systematyczny to będzie on sprzyjał Wam podczas walki z bezsennością. Jest to też świetna alternatywa dla leków niesteroidowych, gdyż świetnie sobie radzi z problemami związanymi ze stanem zapalnym, gorączkowym czy też bólowym.

Pośród masy pozytywnych zastosowań oleju kokosowego bardzo istotny będzie również fakt związany z poprawą jego profilu lipidowego krwi u tych osób, które go zażywają. Warto też zauważyć, że ma on pozytywny wpływ na stosunek pomiędzy LDL, a HDL, czyli złym, a dobrym cholesterolem. Jeśli zostanie on wprowadzony do codziennej diety to będzie w stanie on o wiele bardziej zmniejszyć ryzyko ewentualnego zachorowania na choroby serca. Oczywiście nie jest to tylko jego jedyne ochronne działanie. Warto tutaj zwrócić przede wszystkim uwagę na fakt, że olej kokosowy jest w stanie ochronić również skórę w sytuacji, gdy ma miejsce słoneczna kąpiel. Jest to świetna alternatywa dla preparatów z filtrem SPF o faktorze 30.

Olej kokosowy ma naprawdę wiele różnego rodzaju zastosować i jest on bogactwem zdrowotnych właściwości. Wszystkie jego zalety powodują to, że jest to jeden z bardziej wyjątkowych tłuszczy, obok których nie powinno się przechodzić bez zwrócenia na nie uwagi. Coraz więcej osób zaczyna doceniać go w swojej codziennej diecie i to nie tylko ze względu na właściwości zdrowotne, ale z tegoż, że faktu, iż świetnie nadaje się do kuchni.

Dodaj komentarz