Zdrowe przekąski

Podjadanie to rzecz, którą wykonuje w zasadzie każdy i to z naprawdę dużą dozą przyjemności. Obojętnie czy jesteś młoda czy stara i nieważne gdzie się znajdujesz to i tak od czasu do czasu lubisz coś wrzucić sobie na ząb. Najczęściej jako przekąski stosuje się niestety mało zdrowe czipsy. Na szczęście prawda jest taka, że istnieje naprawdę bardzo dużo niezwykle smakowitych oraz co najważniejsze zdrowych i pożywnych odpowiedników takich czipsów. Jakie one są? O tym dowiesz się w tym artykule.

Kiedy był już późny wieczór, a Wy oglądałyście film, bądź też pracowałyście na komputerze to zapewne stoczyłyście już same ze sobą nie jedną walkę, gdy to w najmniej spodziewanym momencie pojawił się u Was problematyczny głód. Jakby nie patrzeć to tego typu sytuacje bardzo wzmagają kwestię związaną z sięganiem po wszelkiego rodzaju smaczne, jednak bardzo bardzo niezdrowe i niesamowicie kaloryczne przekąski. W zasadzie jakby nie patrzeć jest to bardzo niewinna nocna zachcianka to niestety, ale jak się jest bardzo nieuważnym to może nieść to za sobą fatalne skutki, a to wynika chociażby z tego, że to właśnie nocą metabolizm pracuje najgorzej i naprawdę bardzo dużym problemem dla organizmu może być spalenie jakichkolwiek dodatkowych kalorii.

Dlatego też, gdy podczas późnego wieczoru, chociażby gdy nastąpi przerwa na reklamy odczujecie problematyczny głód to w takiej sytuacji warto by było, abyście mieli na uwadze jedną z wymienionych tutaj zdrowych alternatyw dla bardzo niezdrowych przekąsek. Jeśli zaznajomisz się z zamiennikami wszelkiego rodzaju niezdrowych produktów, po które najczęściej sięga się późnym wieczorem będziesz w stanie zmienić swoje życie z dnia na dzień.

Rodzynki

Dzięki spożywaniu suszonych winogron jesteś w stanie zaspokoić swój apetyt na słodycze, a tym samym pozwoli Ci to na wzmocnienie Twoich kości i wpłynie pozytywnie na zapobieganie osteoporozie, a to z tejże racji, iż rodzynki posiadają w sobie spore ilości wapnia. Warto jest również zwrócić uwagę na fakt, że dzięki nim zmniejsza się również poziom cholesterolu. Jeżeli cierpisz na problemy trawienne to powinnaś zdecydować się na podjadanie rodzynek, gdyż pomogą Ci one z zaparciami. Pamiętaj o tym, żeby jednak nie przesadzać zbytnio ze spożywaną ilością, gdyż zawierają one w sobie sporą ilość kalorii.

Pestki słonecznika

Jakby nie patrzeć z pozoru mogą wydawać się w zasadzie nic nie znaczącymi ziarenkami, jednak tak naprawdę to bardzo cenne źródła białka i wspierających pracę serca tłuszczy. Dzięki jedzeniu pestek słonecznika jesteście w stanie obniżyć swój poziom cholesterolu. Wszystkie osoby, które cierpią na problemy ze stresem powinny od czasu do czasu podłubać sobie takie pestki, gdyż posiadają one w sobie sporą ilość magnezu, który jest odpowiedzialny za ustabilizowanie układu nerwowego i jest w stanie ułatwić Waszą koncentrację. Witamina E oraz cynk, które znajdują się w słoneczniku są w stanie pozytywnie oddziaływać na Waszą skórę. Pestki słonecznika są o wiele bardziej kaloryczne, niżeli rodzynki, dlatego też musicie pamiętać, aby nie jeść ich zbyt dużo.

Jogurt

Nie decyduj się na spożywanie tych owocowych, o wiele lepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na zakup jogurtów naturalnych. Zobacz czy znajdziesz w nich bakterie probiotyczne, ponieważ pomogą Ci one na poprawienie odporności organizmu. Postaraj się unikać jogurtów, w których jesteś w stanie wyczytać bardzo wiele różnego rodzaju składników. W jogurcie nie powinno znajdować się nic więcej poza mlekiem oraz szczepami bakteryjnymi. W naprawdę wielu sytuacjach zdarza się tak, że można tam znaleźć barwniki czy jakiegoś rodzaju zagęstniki.

Jabłka

Wszelkiego rodzaju osoby, które chciałyby się odchudzić, więc są na niskokalorycznej diecie, powinny spożywać jabłka, zwłaszcza że można w nich znaleźć bardzo dużą ilość błonnika, dzięki któremu będzie miało się poczucie sytości, a również doprowadzi on do tego, iż trawienie będzie o wiele lepiej działało. Pamiętajcie jednak, że we wszystkim trzeba znaleźć umiar i tak samo tutaj, gdyż jabłko o średniej wielkości, czyli jakieś 150 gram, może posiadać w sobie blisko 70 kcal, co oczywiście nie jest dużo, ale bardzo dużo osób na jednym jabłku nie kończy.

Dodaj komentarz