Jakie płatki śniadaniowe wybrać?

Wybierając płatki śniadaniowe powinno się kierować w głównej mierze czynnikami, które spowodują wzrost energii w ciągu dnia oraz faktem ich zdrowego wpływu na organizm. Nie ma sensu wybierać płatków, które będą na tyle niezdrowe, że w bardzo zły sposób będą wpływać na metabolizm czy poziom cholesterolu lub insuliny. Kierując się jedynie wyglądem opakowania i smakiem płatków można zatracić, całą istotę jeżeli chodzi o decydowanie o własnym pożywieniu. Sprowadza to ludzi jedynie do postaci bytów o płytkiej osobowości, które kierują się jedynie wnioskami, które zostały przez nich wcześniej usłyszane. A najwięcej rzeczy można usłyszeć oglądając reklamy, a jak zapewne wszyscy o tym dobrze wiemy, reklamy nie mają za wiele wspólnego z prawdą. W wielu przypadkach są bardzo przekłamane i nie stanowią w żadnym stopniu merytorycznego i wartego uwagi materiału, którym można się podzielić w propagowaniu wiedzy na temat różnego rodzaju produktów. Reklamy mogą być naprawdę szkodliwe w momencie kiedy to są produkty spożywcze i przez negatywny wpływ reklamy możemy zaszkodzić sobie i swoim bliskim, dobierając niewłaściwe produkty, których używamy w swojej codziennej diecie. Dieta powinna być odbierana odpowiednio do potrzeb konsumenta, który spożywa dany produkt. Potrzeby konsumenta powinny być wyrażane poprzez produkty, które najbardziej sprzyjają prawidłowemu rozwojowi danego człowieka.

Czego unikać kupując płatki?

Wybierając płatki powinno zawsze patrzeć się na to co zawierają w sobie. W większości przypadków, nawet płatki, które skierowane są do kobiet pragnących mieć figurę fitness zawierają sporo cukru. Cukier jest jednym z najgorszych wrogów organizmu, zwłaszcza gdy spożywany jest w nadmiernych dawkach. W wyniku trudności w metabolizowaniu go, zwłaszcza jeżeli spożywamy go w nadmiernej ilości, którą można znaleźć we wszystkiego rodzaju przeróżnych płatkach, tworzonych przez wielkie koncerny, które nastawione są jedynie na łatwy zysk, a nie na prawdziwe potrzeby klientów.

Korporacje, zajmujące się produkcją płatków oraz wielu innych produktów nie myślą o zdrowiu ludzi, którzy będą spożywać te produkty, tylko o tym, żeby produkty się dobrze sprzedawały. Dlatego każdy człowiek powinien sam być świadomy tego co je, bo nikt za niego myśleć nie będzie. Istotnym jest zebranie wszelkich informacji na temat odpowiedniego odżywiania, które będzie pozytywnie oddziaływać na motorykę organizmu, a nie tylko dostarczy chwilowej energii, w wyniku wysokiej zawartości cukru, który znajduje się w większości płatkach śniadaniowych na rynku.

Na co zwracać uwagę kupując płatki?

Jeżeli chcecie kupić płatki to zwracajcie uwagę na to aby zawierały w sobie jak najmniej cukru. Ponadto powinny zawierać dodatkowe substancje odżywcze i witaminy, które potrzebne są każdemu człowiekowi, zwłaszcza rano, jeżeli zaczyna dzień i chce, żeby ten dzień był jak najbardziej produktywny. Większość osób, które chodzi do pracy, czy do szkoły potrzebuje porządnej dawki energetycznej, żeby w odpowiedni sposób zacząć dzień. Najlepszym wyjściem byłoby wybranie oczywiście płatków owsianych, które są bardzo zdrowe, ponieważ zawierają bardzo dużo węglowodanów złożonych. Dzięki nim wartość energetyczna spożytego rano posiłku działa na nas w bardziej odpowiedni sposób, ponieważ wykazują aktywność przez dłuższy czas niż węglowodany proste, w wyniku wolniejszego metabolizowania się w organizmie.

Dodaj komentarz