Z nowym rokiem, z nowym krokiem

Nasze pociechy nie dopuszczają do siebie myśli o kolejnym roku szkolnym, który niebawem nadejdzie.

Rodzice już gorączkowo zaczynają kompletować im elementy niezbędne do rozwoju – podręczniki i przybory szkolne. Każda szkoła jest inna – różnią się poziomem nauczania, wielkością budynku, ilością uczniów, a także rozpiskami dotyczącymi podręczników na nowy rok szkolny. Ciągłe zmiany podstaw programowych, czy nauczycieli zmuszają do kupowania nowych książek co z roku na rok przynosi ze sobą jedno – wydatki.

Oszczędność

Przygotowanie dziecka do szkoły to obowiązek każdego rodzica – należy zapewnić mu wszelkie warunki do rozwoju. Nie musi to być jednak ogromny wydatek. Stąd całe rzesze rodziców „przeganiają się” w kolejkach na kiermasze książek, czy do punktów oferujących skupujących używane książki. Nowoczesność umożliwia również skorzystanie z ofert księgarni internetowych, które oferują zakupy tych samych podręczników w niższej cenie. Standardem jest rabat w przypadku zamówienia odpowiedniej ilości książek, lub płatności z góry – często można liczyć na bezpłatną przesyłkę, a książki trafią prosto do domu, co jest bardzo wygodne i nie zabiera nam cennego czasu.

Promocje

Podręczniki szkolne to także okazja do przyciągnięcia klientów dla tradycyjnych księgarni, które specjalnie dla rodziców przygotowują promocje, kuszą rabatami, lub dodają do książek drobiazgi w postaci małej wyprawki szkolnej.

Wyprawka

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko dobrze czuło się pośród rówieśników. Między innymi od samopoczucia zależą wyniki w nauce i przyswajanie wiedzy. Nowe ubrania do szkoły to rzecz prawie tak oczywista jak nowy plecak, aby uniknąć skrzywień kręgosłupa dziecka, który i tak jest bardzo przeciążony ilością książek. Artykuły piśmiennicze, zeszyty, przybory geometryczne – to elementy, które kupujemy prawie co roku ze względu na ich łatwe zniszczenie – dzieci nie przykładają zbyt wielkiej wagi do dbania o szkolne wyposażenie. Nowy rok szkolny to nowy start dla dziecka – należy zrobić wszystko, aby mu go ułatwić pod każdym względem.

Dodaj komentarz