Wszystko o… prostowaniu włosów

Włosy

Kiedy zapytamy rudą dziewczynę o kręconych włosach, jaki typ kobiecej urody lubi, na pewno w jej odpowiedzi nie usłyszymy – rude kobiety z kręconymi włosami. Tak to już jest, że zawsze podobają nam się inne kobiety podczas gdy same skupiamy się na naszych kompleksach. I tak mając kręcone włosy chcemy mieć proste, będąc blondynką marzymy o ciemnych włosach itd. Wspaniale ukazała to niegdyś reklama telewizyjna, która puściła nam głośno myśli kilku kobie znajdujących się w publicznej toalecie, i mających różne typu urody. Każda zazdrościła każdej czegoś innego.

Nawet jeśli zaakceptujemy nasz wygląd i nie będziemy chciały wprowadzać trwałych zmian takich jak zmiana koloru włosów to całą pewnością sięgniemy po różne style choćby uczesania. I tak zmierzamy do prostowania włosów.
Zanim sięgniemy po prostownice i zaczniemy nią prostować nasze włosy powinnyśmy przeanalizować kilka istotnych spraw. Na przykład zastanowić się jak prostowanie włosów ma wpływ na ich kondycję, i czy na przykład istnieją inne alternatywne sposoby prostowania włosów. Swego czasu przyszła moda na posiadanie idealnie prostych włosów. Właśnie z tego powodu prawie każda z nas zaopatrzyła się w osobista prostownicę. Po jakimś czasie jednak każda zauważyła iż objętość włosów wyraźnie zmalała, stały się one kruche i bardziej łamliwe.

Przypadek? Nie, jest to wpływ częstego prostowania włosów. Mimo wszystko niektóre z nas dalej prostują włosy. Czego należy unikać aby nie niszczyć ich prostując? Stosując się do kilku wskazówek, unikniemy nadmiernego niszczenia włosów. Jedną z nich jest prostowanie włosów suchych a nie mokrych, czy wilgotnych zaraz po umyciu. Nie bez znaczenia pozostaje także jakość prostownicy. Tanie modele obchodzą się z naszymi włosami w bardzo niedelikatny sposób. Jeśli planujemy stale prostować włosy, powinniśmy zainwestować w droższy model z ceramiczną płytą.

A co można powiedzieć o alternatywach prostownicy? Istnieje możliwość wyprostowania włosów na stałe. Właśnie pod takim pojęciem kryje się chemiczne prostowanie włosów. Wykonuje się go dokładnie tak samo jak trwałą, jednak bez użycia wałków, a doprowadzając włos do stanu idealnie prostego. Możemy mieć pewność, że taki zabieg będzie o wiele mniej szkodliwy dla naszej struktury włosa niż codzienne prostowanie prostownicą. Niestety, koszt takiego chemicznego wyprostowania włosów, przerasta nawet kilkakrotnie wartość najlepszej prostownicy i wynosi co najmniej 800zł. Ciężko jest także znaleźć salon, który oferuje tego typu usługi. Można próbować wyprostować włosy przy użyciu kreatyny. W ten sposób możemy wyprostować również samodzielnie włosy we własnym domu.

W sieci znajdziemy mnóstwo informacji omawiających krok po kroku jak wykonać tego typu prostowanie włosów. Jeśli planujemy stale prostować włosy, przy użyciu tradycyjnej prostownicy, nie możemy zapominać o pielęgnacji włosów nadmiernie wysuszonych. Niezbędne będzie ich regularne podcinanie oraz pielęgnowanie odżywkami a nawet używaniem jedwabiu do włosów. W ten sposób nasze włosy nie będą tylko idealnie wyprostowane ale także będą mogły cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem!

Dodaj komentarz