W trosce o młodą cerę – z jakich zabiegów warto skorzystać?

Zmarszczki, przebarwienia i wiotka skóra to jedne z oznak starzenia, które pojawiają się u każdej kobiety. Każda z nas pragnie zachować młody wygląd jak najdłużej. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą nam gabinety kosmetyczne, oferujące mało inwazyjne zabiegi poprawiające kondycję skóry. Zapoznaj się z nimi!

Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie to zabieg pobudzający skórę właściwą do produkcji kolagenu, dzięki czemu usuwane są niepożądane zmiany, które się pojawiły. Polega on na naświetlaniu skóry wiązką lasera lub urządzenia IPL. Zabiegowi można poddawać nie tylko skórę twarzy, ale również szyi, dekoltu czy dłoni. Efektem zabiegu jest redukcja zmarszczek i przebarwień, poprawa elastyczności i sprężystości skóry, jej wygładzenie oraz rozświetlenie. Fotoodmładzanie wykonuje się w serii. Zazwyczaj jest to około 4-6 zabiegów.

Wampirzy lifting
Kolejnym zabiegiem odmładzającym jest zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe z własnej krwi pacjenta, zwany „wampirzym liftingiem”. Opiera się on na biostymulacji komórek i regeneruje skórę. Stymuluje fibroblasty do produkcji większej ilości kolagenu. W rezultacie zmniejszają się zmarszczki, bruzdy, przebarwienia i blizny. Skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność. Dużą zaletą jest to, że zabieg jest bezpieczny dla alergików.

Mezoterapia igłowa
Efekt młodej skóry zapewni nam również mezoterapia igłowa. Polega ona na dostarczaniu skórze odżywczych koktajli, zawierających m.in. witaminy i kwas hialuronowy. Pobudzają one jej procesy regeneracyjne. Mezoterapia wygładza skórę, nawilża ją, poprawia jej elastyczność, zmniejsza worki pod oczami, wspomaga również leczenie różnego rodzaju zmian skórnych.

Powyższe zabiegi pomagają zadbać o skórę dojrzałą, zmniejszają oznaki starzenia, a także im zapobiegają. Żeby przyniosły jak najlepsze rezultaty, należy wykonywać je w seriach. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować młody wygląd bez korzystania z inwazyjnych rozwiązań.

Źródło: Lavito.pl

Dodaj komentarz