Sposoby na wypadające rzęsy

Gdy kobieta posiada długie oraz zadbane rzęsy to jest to dla niej niesamowita ozdoba, zaś w momencie, gdy stają się one słabe, łamliwe i zaczynają wypadać to będą wymagały w takim momencie niezwykle błyskawicznej interwencji i sporej ilości pielęgnacji, aby wróciły do swojego poprzedniego stanu. Trzeba również pamiętać o tym, aby móc ustalić przyczyny tego, dlaczego rzęsy są coraz to rzadsze, w wielu przypadkach jest tak, że może wystarczyć tylko i wyłącznie zmiana tuszu, albo też wprowadzenie jakiś ciekawych zmian do swojej diety, czy zdecydowanie się na zakup i użycie dobrej jakościowo odżywki. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby działania, które macie zamiar podjąć były jak najbardziej kompleksowe.

Górna powieka składa się najczęściej z około 230 rzęs, zaś dolna z około 100. Najbardziej istotnym zadaniem rzęs jest chronienie oczu, poprzez wyłapywanie cząsteczek brudu, drobnych owadów czy kurzu. Oczywiście u wielu kobiet rzęsy są elementem ozdobnym. Już nawet w czasach starożytnych kobiety przyciemniały je przy pomocy sadzy rozpuszczalnej w oliwie i zmieszanej z białkiem. W tamtych czasach stosowano również siarczan ołowiu, węgiel drzewny oraz malachit. Jeżeli zaś chodzi o pierwsze starania się nad wynalezieniem tuszu do rzęs to miały one miejsce w 1860 roku i podjął się ich francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel.

Czemu rzęsy wypadają?

W zasadzie trudno by było znaleźć w dzisiejszych czasach kobietę, która nigdy sobie nie malowała rzęs. Posiadanie długich, grubych i ciemnych rzęs jest przez wiele kobiet pożądane, ponieważ to one stanowią ramę dla oka, a ponadto spojrzenie wtedy zyskuje głębie oraz wiele tajemniczości. Oczywiście piękno ma swoją cenę, dlatego też w wielu przypadkach zdarza się tak, że rzęsy po pewnym czasie wypadają, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że żywotność rzęs nie jest wieczna i wynosi u człowieka od 100 do 150 dni, jednak na miejscu starych, martwych rzęs, najczęściej pojawiają się nowe.

Rzęsy w zasadzie mogą zostać osłabione poprzez z pozoru niewinną rzecz jaką jest pomijanie demakijażu. Jeżeli idzie się spać i nie zmywa się tuszu to może to sprawić, że rzęsy zaczną być bardziej podatne na łamanie się. Rzęsy będą tym bardziej kruche i tym większa ich ilość będzie wypadała im częściej się będzie pomijać zmywanie makijażu przed snem. Podczas demakijażu trzeba również zwracać uwagę na to, aby starać się nie robić tego zbyt intensywnie, ponieważ to również może je osłabić.

Najczęstszym jednak powodem wypadania rzęs to zła dieta. Jadłospis sprzyjający żywotności rzęs powinien posiadać w sobie miko oraz makroskładniki i witaminy, które będą niezbędne w tym przypadku. Aby wzmocnić rzęsy warto sięgnąć po witaminy z grup takich jak A, E oraz B. Dobrym pomysłem będzie również jedzenie produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-7. Warto też pamiętać o tym, że rzęsy będą mogły wypadać w sytuacji, kiedy to organizm będzie miał niską odporność, albo zaczną rozwijać się w nim różnego rodzaju choroby. Jeśli wypadają Ci rzęsy, a przy tym czujesz, że może dolegać Ci coś o wiele poważniejszego, niż braki w żywieniu to skonsultuj się z lekarzem. Zwłaszcza jeżeli miewasz problemy z tarczycą.

Odpowiednia odżywka

Mało jest sytuacji związanych z wypadaniem rzęs, w których nie można byłoby powstrzymać tego procesu poprzez zastosowanie domowych sposobów. Kuracja może zostać rozpoczęta od zmiany tuszu. Istnieje prawdopodobieństwo, że maskara, którą stosujesz na co dzień jest w stanie negatywnie wpływać na kondycję włosów. Przyjrzyj się również dacie ważności, ponieważ jeżeli jest to kosmetyk przeterminowany to istnieje spora szansa, że negatywnie się to odbije na wyglądzie oraz kondycji Twoich rzęs. Najlepszym wyjściem może się okazać stosowanie odżywczych maskar, w których znajdziesz składniki, które wzmacniają rzęsy.

Następnym krokiem będzie zakup odżywki. Do wyboru jest naprawdę bardzo duża ilość wszelkiego rodzaju produktów, które regenerują rzęsy i hamują ich wypadanie. Posiadają one chociażby takie substancje jak skrzyp, len, pantenol, biotyna, tatarka, proteiny czy witaminy. Jakiś czas temu na ryku pojawiły się również odżywki, które posiadają w sobie komórki macierzyste. Najlepszą porą na nakładanie odżywki jest pora wieczorna, przed pójściem spać. Wiele osób wypowiada się pozytywnie o tego typu preparatach. Ponadto tego typu odżywki spisują się świetnie w przypadku brwi.

Dodaj komentarz