Rzucanie palenia – jak rzucić papierosy?

Papierosy

Palenie papierosów ma bardzo szkodliwy wpływ na organizm ludzki. Nawet jeśli sami nie jesteśmy palaczami, a mamy częsty kontakt z dymem papierosowym, może to mieć opłakane skutki. Palenie tytoniu powoduje raka, choroby serca a nawet śmierć. Nie ma żadnych pozytywów związanych z paleniem tytoniu. Dlaczego w takim razie z roku na rok wciąż przybywa osób palących, mimo co raz wyższych cen papierosów?

Palenie staje się nałogiem, a jak wiemy z nałogów ciężko się wychodzi. Niektórzy podejmują wiele prób rzucenia palenia ale bezskutecznie. Co można zatem zrobić by raz na zawsze odciąć się od palenia papierosów i nawet w obliczu pokusy powiedzieć – nie, i nie zapalić? Istnieje kilka metod i sposobów na rzucenie palenia. Jeśli jeden z przez nas wypróbowanych nie da pożądanych skutków, nie należy się zniechęcać tylko wypróbować kolejny.

Palenie tytoniu nie jest nałogiem, z którego nie da się wyjść. Nieopisaną pomocą w walce z paleniem tytoniu są środki farmakologiczne. W Polsce, możemy wybierać spośród wielu środków, mających pomóc nam uporać się z nałogiem – plasytry, tabletki do ssania, tabletki podjęzykowe… Jak działają takie leki? Łagodzą chęć sięgnięcia po papierosa czyli tak zwany głód nikotynowy.

Aby móc odpowiednio wybrać leki należy kierować się kilkoma czynnikami takimi jak: stan uzależnienia oraz przeciwwskazania do stosowania danego leku. Z tego też powodu zaleca się konsultacje z lekarzem. Inną metodą z jakiej możemy skorzystać podczas walki z paleniem papierosów to metody niekonwencjonalne. Możemy udać się na biorezonans lub akupunkturę. Rzadziej stosuje się elementy hipnozy. Palenie możemy rzucać stopniowo, zmniejszając dawkę wypalanych papierosów dziennie. Organizm będzie stopniowo się przyzwyczajał do mniejszej ilości nikotyny, a wtedy znów zmniejszamy ilość papierosów. W ten sposób będziemy palić kilka papierosów dziennie, jednego a potem raz na kilka dni aż przestaniemy palić w ogóle.

Dodaj komentarz