Regulacja brwi henną – tajniki

Brwi

Odpowiedni wygląd naszych brwi może wpłynąć na poprawę naszego ogólnego wizerunku. Niestety zasada ta działa również w druga stronę. Zaniedbane brwi pozbawione wyrazu mogą wiele ująć z naszej urody. Właśnie dlatego to takie ważne, aby zadbać o ich dobry wygląd. Odpowiedni kształt oraz kolor brwi potrafi optycznie zmienić nawet kształt naszej twarzy. Jeśli nie uśmiecha się nam odwiedzanie kosmetyczki raz w miesiącu i płacenia krocie za zabieg wart znikomej ceny możemy wykonać regulację brwi samodzielnie. Wystarczy kierować się kilkoma podstawowymi krokami. Jakimi?

W ostatnim czasie, szczególnie polecana jest regulacja brwi henną. Oprócz wspaniałego kształtu możemy cieszyć się ich wyraźnym wyglądem. Poprawiony koloryt brwi odgrywa bardzo duże znaczenie w naszym wyglądzie. Na początku powinniśmy sobie jednak odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę jest henna? Otóż jest to farba pochodzenia roślinnego, charakteryzująca się wspaniałymi właściwościami barwiącymi włosy. Włos pofarbowany henną staje się wyraźniejszy i grubszy. Regulację brwi henną szczególnie poleca się osobom mającym ciemne włosy. Nadaje wówczas twarzy pożądanego wyrazu.

Osoby z jasnymi włosami powinny rozważyć podkreślenie brwi brązową henną. W sklepach są dostępne różne rodzaje henny – w proszku, kremie czy żelu. Efekty są uwarunkowane od rodzaju henny, mogą być trwalsze i bardziej widoczne bądź delikatne i mniej trwałe. Hennę rozrabiamy z wodą utlenioną i taką mieszankę nakłada się na brwi. Przed nałożeniem henny należy przesmarować skórę dookoła brwi tłustym kremem bądź wazeliną. Dzięki temu łatwiej będzie zmyć ewentualne ślady henny ze skóry.

Nakładanie henny zawsze zaczynamy od lewej brwi. Hennę nakłada się jednym ruchem, można poprawiać jej grubość oraz kształt ale zawsze przeciągając patyczkiem przez całą ich długość. Kształt brwi uwarunkowany jest od naszych indywidualnych upodobań, pamiętajmy jednak by brew u nasady była zawsze grubsza od jej końca. Tak nałożoną hennę trzymamy na brwiach od 5 do 10 minut, im dłuższy czas pozostawienia henny na brwiach tym mocniejszy efekt. Hennę zmywamy z brwi płatkiem kosmetycznym nasączonym ciepłą wodą. Niech nas nie przerazi początkowy efekt. Po zmyciu henny z brwi, czas na czyszczenie skóry dookoła nich. Jeśli skóra była odpowiednio zabezpieczona przed regulacją, nie powinno być problemu z usunięciem henny. Możemy to zrobić za pomocą kremu bądź wody z mydłem.

Po nałożeniu henny może się nam wydawać, że widzimy w lustrze innego człowieka. Takie efekty daje właśnie regulacja brwi henną. Jeśli pierwszy raz będziemy regulować sobie brwi za pomocą henny warto sprawdzić dzień wcześniej czy nas nie uczula, nakładając małą ilość henny na niewidoczne miejsce. Jest to bardzo ważne. Inną wskazówką jest to by nie szaleć ze zbyt intensywnym kolorem brwi za pierwszym razem. Lepiej poprawić hennę niż w innym wypadku, „męczyć się” z koszmarnymi brwiami.

Dodaj komentarz