Puder sypki: Mineralny czy transparentny?

Kobieta

Od jakiegoś czasu przykładam większą uwagę do robienia makijażu. Zakupiłam w tym celu kilka odpowiednich przyborów do profesjonalnego makijażu jak odpowiednie pędzle czy kosmetyki. Powiem szczerze, że nie lada problem napotkałam w momencie wyboru odpowiedniego pudru.

Musiałam podjąć decyzję czy wybrać zwykły puder w kamieniu czy sypki puder mineralny. Choć cena pudru w postaci stałej była o wiele niższa, to i tak wybrałam puder mineralny. Dlaczego? Jest on o wiele zdrowszy dla skóry i o wiele mniej problematyczny. Zdrowszy dla skóry przede wszystkim dlatego iż jest w całości naturalny. Składniki w nim zawarte, pochłaniają nadmiar sebum a dzięki temu zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia zaskórników oraz przeciwdziała błyszczeniu się skóry.

Osobiście wybrałam puder sypki mineralny z firmy FM. Dzięki niemu moja skóra jest idealnie wykończona. Nie potrzebuję żadnych bronzerów, róży czy innych kosmetyków gdyż produkt ten zastępuje wszystkie. Po za tym pięknie pachnie. Kompletując swoją kosmetyczkę, postarałam się jeszcze o mineralny puder transparentny, również od FM.

Puder transparentny jest bezbarwny, jego zadaniem jest wygładzenie skóry oraz utrwalenie makijażu. Jestem w stanie stwierdzić, że wybór tego pudru był jak najbardziej trafiony, gdyż w całości spełnia moje oczekiwania. Wykończenie makijaży dzięki pudrowi transparentnemu sprawia, że moja skóra staje się idealnie aksamitna w dotyku. Żaden ze zwyczajnych pudrów czy też podkładów nie był w stanie zapewnić mi takiego efektu. Ten puder oprócz tego, że jest lekki i nie obciąża skóry jest przeznaczony również do skóry wrażliwej i posiadającej skłonności do alergii. Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego pudru, to zarówno puder mineralny jak i transparentny z firmy FM, z całą pewnością spełni twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz