Powiększanie piersi implantami – fakty i mity o zabiegu na biust

Biust

Kobiety, które marzą o dużym i ponętnym biuście często decydują się na powiększenie ich dzięki silikonowym implantom. Taka decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana. Kobieta chcąca powiększyć piersi musi uświadomić sobie z jakim ryzykiem musi się liczyć, jak wyglądają ewentualne komplikacje, powrót do zdrowia oraz jak wygląda przebieg operacji. Jest to konieczne choćby przez wzgląd na to iż krąży wiele nieprawdziwych mitów na temat operacji piersi. Czasami głęboko wierzymy w coś co tak naprawdę nie jest prawdą.

Zacznijmy zatem od tego, że operacja powiększenia biustu, nie tylko polega na zwiększeniu ich rozmiaru. Dzięki takiej operacji możesz wyrównać różnicę wielkościową piersi czy też poprawić ich kształt i ogólny wygląd. Istnieje wiele różnych sposobów na umieszczenie implantu w piersi. Najbezpieczniejszą metodą jest jego aplikacja poprzez zrobienie niewielkiego nacięcia, na dole otoczki brodawkowej. Niektóre kliniki robią nacięcia pod pachą bądź w fałdzie tuż pod piersią. Najlepiej, aby implant umieszczany był bezpośrednio pod mięśniem. Wybór takiej lokalizacji jest najkorzystniejszy dla pacjentki. Pacjentka, która ma implanty pod mięśniem może w wypadku ciąży karmić piersią. Obalamy zatem mit mówiący o tym iż powiększając pozbawiamy się sposobności karmienia dziecka własną piersią.

Implanty piersi nie są w stanie poprawić kształtu każdych piersi. W wypadku obwisłych piersi, nie ma możliwości poprawy ich wyglądu wszczepianiem implantów. Poprawić ich wygląd może inny rodzaj operacji. Ile czasu musimy wygospodarować na zabieg powiększenia biustu? Sama operacja to jedynie godzina zegarowa. Jednak po operacji konieczne jest pozostanie w klinice do 3 dni. Wszystko uzależnione jest jednak od lekarza, który bardzo indywidualnie podchodzi do sprawy.

Istnieje ogrom rodzajów oraz kształtów implantów przeznaczonych do powiększania piersi. Nie ma się jednak co martwić, że wybierzemy niewłaściwe. W wyborze odpowiedniego implantu pomoże nam lekarz prowadzący, omawiając przy tym różne, typy wypełnienia, trwałość oraz przeznaczenie do danego rodzaju piersi. Pacjentka jak widzimy nie jest pozostawiona samej sobie.

Powiększenie piersi implantami to operacja na całe życie istnieją jednak przypadki, w których zwiotczała skóra domaga się wręcz wymiany implantów. Podejmując decyzję o operacji warto zapoznać się z ewentualnymi zagrożeniami oraz efektami ubocznymi, ponieważ i takie istnieją. Powiększeniu piersi czasami towarzyszy efekt ich nadmiernego stwardnienia. W takiej sytuacji, nasz biust wydawać się będzie wyjątkowo sztuczny bądź nawet może nabrać nienaturalnych kształtów. Taka kolej rzeczy prowadzić będzie do kolejnej operacji poprawkowej. Bardzo rzadko dochodzi do zakażenia implantów. Spowodowane będzie to nadmiernym krwawieniem oraz powstaniem ewentualnych krwiaków. Problemy mogą objąć także nasze sutki. Pojawić się może ich drętwienie bądź będziemy bardzo wrażliwe na ich dotyk. Problemem mogą okazać się także blizny. Jeśli szwy nie goją się w taki sposób jak powinny, może to skutkować pozostaniem nieapetycznych czerwonych blizn w miejscach nacięcia. Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań zmniejszamy w momencie wszczepienia implantu pod mięsień. Czasami implanty są na tyle słabe, że po ich wszczepieniu po prostu pękają.

Trzeba być zatem przygotowanym pod względem finansowym, nie tylko na samą operację powiększenia biustu, ale także na ewentualne operacje poprawkowe, do których może dojść przez pojawienie się efektów ubocznych operacji. Nie dajmy się jednak zastraszyć błędnym informacjom mówiącym o tym iż powiększenie piersi może stać się przyczyną pojawienia różnych chorób. To nie prawda. Jeśli nie wystąpią żadne powikłania pooperacyjne, to implanty nie zagrażają nam w żaden sposób. Po operacji możemy, a nawet musimy normalnie jak dotychczas badać piersi, czy to za pomocą USG czy też mammografu. Pojawienie się komplikacji, zmniejszy wybór odpowiedniego terminu dla kobiety. Odnośnikiem będzie tu cykl miesięczny. Przed operacją konieczne jest także poddanie się podstawowym badaniom, które jeśli wyjdą niekorzystnie mogą uniemożliwić nam poddanie się operacji.

Warto przygotować się też na fakt iż piersi po operacji są o rozmiar większe niż docelowo. Nie należy się zatem obawiać ich ogromu. Mimo iż podjęcie decyzji o powiększeniu piersi implantami jest naprawdę bardzo poważne, to nie należy zbytnio obawiać się efektów ubocznych, gdyż zdarzają się one naprawdę rzadko. Jeśli wybierzemy odpowiednią klinikę, której pracownicy rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków, nie ma powodów do obaw.

Dodaj komentarz