Lakiery do włosów, czy bardzo niszczą włosy?

Bardzo duża ilość substancji, które to znajdują się w lakierach do włosów jest w stanie wpływać negatywnie na włosy, zwłaszcza jeżeli dana osoba nie wie jak powinno się tak naprawdę używać lakieru. Znajdziecie tutaj szereg porad dotyczących tego w jaki sposób najlepiej dobrać lakier do włosów oraz jakich technik używać, aby Wasze włosy mogły pochwalić się nienagannym pięknym, zdrowym i nieposklejanym wyglądem.

Jak używać lakieru do włosów?

Używanie lakieru do włosów ma to do siebie, że jest w stanie wpłynąć na kondycję włosów. Oznacza to jednak to, że w niektórych momentach powinniście zastanowić się nad tym czy Wasze włosy są zniszczone przez sam fakt używania lakieru do włosów, a może jednak nie jest to konkretnie jego wina.

Przede wszystkim musicie zadać sobie kilka bardzo istotnych pytań. Czy używacie lakieru w taki sposób, że jest to zgodne z zaleceniami fryzjerów, stylistów oraz producentów? Czy kupujecie ponadto lakier, który jest przeznaczony do Waszych włosów?

Jeżeli próbujecie odpowiedzieć na te pytanie to zapewne duża część z Was może być zdziwiona tym, że aby lakierować włosy trzeba stosować do tego odpowiedniego rodzaju technik.

Na jaki lakier się zdecydować?

Przede wszystkim zastanówcie się nad tym jaki kosmetyk wybrać. Lakier do konkretnego rodzaju włosów nie może być wybrany w sposób całkowicie przypadkowy. Podczas jego zakupu trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to jak prezentuje się kondycja WAszych pasm jakie macie oczekiwania wobec kosmetyki, którego zamierzacie użyć.

Warto zauważyć, że współczesne drogerie i sklepy z kosmetykami posiadają naprawdę bardzo szeroki wybór pod względem preparatów tego typu, dlatego też sprawa może być dla wielu osób utrudniona. Zanim też zdecydujecie się wybrać do drogerii to powinnyście wpierw stanąć przed swoim lustrem i poddać ocenie stan oraz kondycję swoich kosmetyków. Jest to niezmiernie istotną kwestią, ponieważ dobrze dobrany lakier będzie znacznym ułatwieniem w Waszym życiu, zwłaszcza że układanie włosów każdego dnia dla wielu osób nie jest czymś przyjemnym, a powinno się to zmienić, gdyż nie ma sensu układać włosów w taki sposób, aby stanowiły one problem.

Farbowane włosy będą wyglądały o wiele efektowniej, jeżeli zdecydujecie się na zastosowanie lakierów jednocześnie utrwalających i nabłyszczających. Ich działanie jest w stanie sprawić, że kolorystyka włosów farbowanych stanie się o wiele bardziej intensywna i promienista, niż wcześniej.

W przypadku pań, które posiadają włosy kręcone i przy tym przesuszone powinny zdecydować się na taki lakier, który jest znacznie bardziej elastyczny i posiadają lekką konsystencję i nie obciąża on struktury włosa.

Jeśli zaś chodzi o wielbicielki koków to powinny one być w stanie zwrócić przede wszystkim uwagę na objętość i utrwalenie tego typu pięknych upięć. Doskonale będą tutaj prezentowały się lakiery, których zadaniem jest mocne utrwalanie oraz takie, które są suche. Jeżeli zdecydujecie się rozpylić tego typu lakier podczas suszenia włosów to będą one w stanie nadać fryzurze objętości. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego lakieru będziecie w stanie cieszyć się przez znacznie dłuższy czas z pięknej fryzury.

W jaki sposób stosować lakier?

Jeśli wybór lakieru macie już za sobą to teraz powinnyście skupić się na tym w jaki sposób najlepiej używać takiego lakieru. Jeżeli zależy Wam an efekcie naturalnych włosów to najlepszym rozwiązaniem będzie rozpylenie lakieru w taki sposób, aby jednocześnie suszyć jego pasma. Dzięki strumieniowi powietrza włosy zostaną wymodelowane w taki sposób, że zaczną prezentować się w sposób jak najbardziej naturalny, a co za tym idzie również pożądany przez wielu. Jeżeli w głównej mierze zależy Wam na tym, aby zwiększyć objętość włosów to lakier powinien być rozpylany u nasady włosów, przy samej skórze głowy. Na samym początku włosy powinny zostać wysuszone, zaś następnie głowa powinna zostać pochylona w dół, a lakier trzeba wtedy nakładać przy samej skórze. Dzięki zastosowaniu takiej techniki włosy będą odbijać się od skóry, a fryzura będzie charakteryzowała się sporą objętością i nie będzie na zbytnio oklapnięta.

Jeśli zaś chodzi o panie, które poszukują gładszych fryz to mogą one zdecydować się na rozpylenie niewielkiej ilości lakieru na dłoniach, a następnie przeczesanie włosów od nasady, aż po same końcówki. Jeżeli zależy Wam na utrwaleniu loków to mokre włosy powinny zostać spryskane lakierem, po czym nakręcone na wałki.

Dodaj komentarz