Kosmetyki pielęgnacyjne unisex

W dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się, że mężczyźni od czasu do czasu podbierają kobietom krem do twarzy, w sytuacjach, gdy ich się skończyła, albo też gdy nie mieli swojego antyperspirantu postanowili pożyczyć go od swojej partnerki. Zapewne jedno użycie nie będzie powodowało żadnego problemu, lecz każdy powinien doskonale wiedzieć, że większość tego typu kosmetyków posiada nieco inne właściwości oraz działania, dlatego też najlepszym wyjściem będzie korzystanie z tych środków w zgodzie z tym co można wyczytać na etykiecie.

Preparaty są skonstruowane w inny sposób, a to z tego względu, że kobiety oraz mężczyźni również różnią się między sobą. Doskonałym przykładem może być chociażby to, że skóra mężczyzn jest grubsza o około 25% niżeli skóra kobieca. Posiada ona ponadto większe ilości kolagenu, co powoduje, że jest ona bardziej jędrna i sprężysta. Ponadto jest też mocniejsza i mniej wrażliwa na dotyk, ból czy też zmiany temperatury. Posiada większe skłonności do trądziku i wyprysków, a to z tego względu, że wydziela większe ilości sebum. Dzięki temu jest jednak odporniejsza na zewnętrzne czynniki. Męska skóra posiada również kwaśniejszy odczyn, gdyż wydziela większa ilość potu. Chociaż męska skóra ma to do siebie, że starzeje się później niż skóra kobiet to jednak, gdy zmarszczki się pojawią to są o wiele bardziej wyraźne i głębokie niżeli u kobiet.

Zapachy

Jakby jednak nie patrzeć to skład chemiczny chociażby kremów pielęgnacyjnych nie będzie zbytnio się różnił w przypadku wersji dla mężczyzn i dla kobiet. Większość różnic będzie w zasadzie wynikała tylko i wyłącznie z odmiennych gustów pod względem zapachu i gęstości danego kosmetyku. Widać to chociażby na przykładzie męskich kosmetyków, które najczęściej posiadają lżejszą konsystencję, dzięki czemu są w stanie szybciej się wchłaniać, a ponadto posiadają lekki zapach, a w wielu przypadkach nawet w ogóle go nie mają. Posiadają one ponadto większą zawartość substancji łagodzących podrażnienia, czy też takich, które są przeciwzapalne i antyseptyczne i w zasadzie są tylko i wyłącznie ograniczone do tego, aby nawilżyć i zregenerować skórę i nie dotyczą one jej intensywnej rewitalizacji, co się w zasadzie dzieje w przypadku pielęgnacji kobiecej skóry. Większość mężczyzn ma sporo problemów z tłustą warstwą na swojej skórze, dlatego też w zasadzie trudno jest znaleźć krem męski, który wchłaniałby się powoli.

Z tego względu, że męska skóra starze się później niżeli skóra kobieta, to mężczyźni powinni zwracać szczególną uwagę na to, aby wybierać specjalnie przeznaczone dla nich kremy odżywcze i nawilżające, które będą w stanie lepiej współdziałać z ich ciałem, które jest wyposażone w kolagen i elastynę. Osoby, które mają powyżej 30 roku życia, poza samymi balsamami, powinni też zdecydować się na zakup kremu, który jest w stanie zmniejszyć pierwsze zmarszczki, które to w głównej mierze są w stanie pojawić się w okolicach oczu. W przypadku mężczyzn dojrzałych, mających ponad 40 lat to najlepiej jeżeli zdecydują się oni na zakup serum, które będzie działało w sposób kompleksy na skórze ich twarzy. W taki sposób wypełni ono zmarszczki, nawilży i odżywi skórę. Dobrym pomysłem jest również połączenie tego typu preparatu również z żelem liftingującym, albo kremem, który jest w stanie napinać skórę szyi, albo twarzy i spowodować, iż będzie ona o wiele elastyczniejsza.

Specjalnie dla mężczyzn

Na rynku można znaleźć kosmetyki, które są stworzone z myślą o wszystkich, czyli zarówno panowie oraz panie mogą je stosować. Niestety, ale dotyczą one w głównej mierze wód toaletowych oraz perfum. Panowie jednak mogą również zdecydować się na balsamy, kremy do stóp czy też toniki, lecz warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej producentów decyduje się, aby wytwarzać produkty specjalnie dla panów i specjalnie dla pań, a wynika to z tego, że mężczyźni zaczynają być o wiele bardziej świadomi. Coraz większa ilość mężczyzn zaczyna sięgać po wiele różnych preparatów, które nie służą tylko do codziennego żytku, ale są to również takie rzeczy jak kremy przeciwzmarszczkowy, kremy pod oczy, peelingi do twarzy czy też kremy wzbogacone o odpowiednie filtry. Mężczyźni decydują się również na kupowanie kremów wyszczuplających. W społeczeństwie można spotkać się z większą doża świadomości tego, że mężczyzna również może być zadbany i powinien prezentować się w sposób estetyczny, atrakcyjny oraz dobrze pachnieć.

Dodaj komentarz