Jak prawidłowo malować paznokcie

Czy następnego dnia, gdy wymalujesz swoje paznokcie zaczynają powstawać niemiłe dla oka odpryski? Czy nie jesteś w stanie zbytnio dobrać lakieru do długości oraz kształtu paznokcia? Czy potrafisz sprawić, aby Twoje paznokcie nie były już jednym z Twoich największych kompleksów? Jeżeli z Twoimi paznokciami zaczynają dziać się pewne problemy to zaznajom się z tym artykułem, w którym znajdziesz niezbędne porady dla każdej kobiety, która ma problemy z malowaniem i właściwą pielęgnacją paznokci.

Pielęgnowanie

Nie ma co oczekiwać, że lakier najlepszej jakości będzie się trzymał nie wiadomo jak długo na Twoich paznokciach, jeżeli są wysuszone i łatwo się łamią. Odpowiednia pielęgnacja w tej sytuacji to podstawa. Jeżeli Twoje paznokcie posiadają miękką powłokę, mogą łatwo się wyginać, albo odgniatać to zacznij stosować odżywkę wzbogaconą o wapn i kreatynę. Nie możesz również zapomnieć o utwardzaczu. Przed każdym nałożeniem lakieru pomaluj nim swoją płytkę. Ponadto spory wpływ na manicure ma również odpowiedniego rodzaju dieta, która jest bogata w różnego rodzaju witaminy, jak chociażby magnes czy też żelazo. Postaraj się zadbać o swoje paznokcie poprzez codzienne wmasowywanie w nie odpowiedniej ilości kremu nawilżającego.

Jeśli cierpisz na problemy związane z łamliwymi paznokciami to podobnie tak jak w przypadku miękkich płytek niezwykle istotną kwestia będzie również utwardzanie ich. Dobrym pomysłem w tym przypadku będzie stosowanie dodatkowo utwardzających lakierów, chociażby wzbogaconych o akryl, czy też nylon. Postaraj się również unikać kontaktu z pilniczkiem metalowego i nie zapominaj o tym, że piłuje się paznokcie tylko w jedną stronę, w innej sytuacji będą one osłabione. Postaraj się też dodać do swojej diety odpowiednią ilość warzyw i owoców, a raz na dzień nałóż na swoje paznokcie maseczkę z magnezem i wapniem.

Właściwe przygotowanie

Jeżeli zależy Ci na nałożeniu lakieru na paznokcie to musisz zwrócić uwagę, że musisz zadbać o to, aby były on czyste i suche. Dlatego też zmyj poprzedni lakier używając do tego zmywacza, w którym nie znajdzie się aceton, ale za to najlepiej jeżeli będzie on posiadał odżywcze olejki i witaminy. Podczas zmywania rób to kierując się do nasady paznokcia. Następnym krokiem będzie zanurzenie dłoni w ciepłej wodzie z mydłem, dzięki czemu będziesz w stanie zmiękczyć skórki. Po tym jak wyjmiesz je z wody, dokładnie je wysusz i przy pomocy drewnianego patyczka zacznij delikatnie odsuwać skórki. Skórki usuwaj cążkami, ale miej świadomość tego, że jeżeli je wytniesz to będzie to wzmagało szybsze ich powstawanie.

Ładnymi paznokciami nazywa się takie, które są spiłowane i dobrze wypolerowane. Zależnie od kształtu Twoich dłoni oraz paznokci to sposób piłowania powinien być różny. Jeżeli posiadasz małe dłonie, zaś paznokcie przypominają geometrycznie kwadrat to najlepszym wyjściem będzie zostawienie nieco dłuższej płytki. Powinnaś w takiej sytuacji opiłować je na kształt migdała, czyli inaczej mówiąc zaokrąglając je na rogach. Jeżeli posiadasz długie palce to najlepszym wyjściem będzie spiłowanie ich na kształt prostokąta i przycięcie ich tak, aby były krótkie.

Najlepiej do polerowania paznokci użyć polerki. Najczęściej posiada ona trzy poziomy polerowania od płytki najgrubszej od nabłyszczające. Przy pomocy polerki jesteś w stanie usunąć nierówności paznokcia, dzięki czemu można pozwolić lakierowi lepiej do niego przylgnąć. W przypadku, gdy Twoje paznokcie są miękkie, chore, bądź też łamią się w łatwy sposób to w takich sytuacjach powinnaś omijać polerowanie, dzięki czemu nie będziesz w stanie im bardziej zaszkodzić.

Jak malować paznokcie?

Wybranie koloru lakieru nie powinno być tylko i wyłącznie zależne od okazji, ale również od tego jaki kolor ma sam paznokieć i jaki ma kształt. Delikatne lakiery o takich kolorach jak perłowy, różowy, beżowy czy też bezbarwny będą najlepiej prezentowały się w przypadku niewielkich paznokci. Jeżeli zaś posiadasz nieco większe paznokcie, bądź też długie palce to z powodzeniem jesteś w stanie wybrać te znacznie intensywniejsze barwy. Wieczorem najlepiej jest zastosować klasyczną czerwień, albo burgundę, zaś podczas dnia najlepszym wyborem będą kolory delikatne.

Po tym jak na paznokcie zostanie nałożona baza to będziecie musiały malować je jednym krótkim ruchem pędzelka. Jeżeli posiadasz paznokcie o niewielkich rozmiarach to możesz pozostawić z zewnątrz dwa niezamalowane paski, pamiętaj jednak, aby były wąskie. Dzięki temu paznokcie będą optycznie większe. Bywa też tak, że pierwsza warstwa lakieru nie będzie wystarczająca, aby pokryć cały paznokcie. Dlatego, aby uzyskać jednolitą kolorystykę będziesz musiała często nakładać lakier po dwa, albo trzy razy. Nie zwracaj również uwagi zbytni ona zabrudzenia wokół paznokci. Bez problemu się ich później pozbędziesz używając do tego patyczka kosmetycznego, czy specjalnego korektora.

Dodaj komentarz